InspiracjeTriki i porady

Kronika szkolna – pomysły na zakończenie roku

09.04.2020 • Przeczytasz w 1 min.

Stworzenie książki ze zdjęciami na zakończenie roku szkolnego to wspaniały sposób na upamiętnienie ważnych wydarzeń, przyjaciół oraz wspomnień, które powstały w ciągu ostatniego roku.
książka szkolna  

Pamiątka szkolna - od czego zacząć

Na początku utwórzcie zarys fotoksiążki: co ma się w niej znajdować, jakie masz zdjęcia. Czy chcecie tworzyć ją chronologicznie? Czy sekcjami? Jeżeli zdecydujecie się na tworzenie fotoksiążki na podstawie różnych działów możecie w nich przedstawić uczniów, nauczycieli, dodać zdjęcia grupowe, opisać wycieczki szkolne oraz akademie i apele.

Następnie zadbaj o zebranie następujących rzeczy:

  • przygotuj więcej zdjęć niż myślisz, że będziesz potrzebować - poproś innych: rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów o przesłanie dodatkowych fotografii
  • zbierz daty i opisy specjalnych wydarzeń, wycieczek
  • spisz imiona i nazwiska uczniów, nauczycieli i ich popularne "hasełka"

pamiątka na zakończenie szkoły

Dodaj coś nietypowego

Zachęcam do stworzenia m.in. sekcji "NAJ". np. najlepsi przyjaciele z ławki, najpiękniejszy uśmiech, największe serce, najlepsze żarty  czy najlepsze kanapki - ogranicza Was tylko wyobraźnia. Możecie zamieścić tutaj wiele opisów, które po pewnym czasie na pewno wywołają wiele radości i uśmiechu. Warto zostawić także na samym końcu dodatkowe strony na podpisy, autografy i specjalne dedykacje, które wniosą dodatkową wartość sentymentalną do kroniki ze szkolnych lat.

Gdy będziesz już mieć niezbędne rzeczy, wybierz szablon na którym chcesz stworzyć kronikę szkolną TUTAJ.
fotoksiążka szkolna

Udostępnij znajomym: