InspiracjeTriki i porady

Jak zrobić zdjęcia zwykłym aparatem jak z Instaxa?

26.03.2021 • Przeczytasz w 2 min.

Czy zwykłym aparatem da się zrobić zdjęcia jak z Instaxa? Czy będziesz zadowolony z aparatu natychmiastowego? A może skorzystasz z innej opcji wywoływanie takich zdjęć, nie kupując nowego aparatu?

„Zdjęcia jak z Instaxa” to popularne określenie na wszystkie fotografie robione aparatem natychmiastowym. Fotografia natychmiastowa to połączenie tradycji i nowoczesności. Z jednej strony chcemy jak dawniej mieć wydrukowane zdjęcia. Nawet podoba nam się ten stary styl fotografii z wyraźnymi zabrudzeniami i prześwietlaniami. Z drugiej nie lubimy i nie chcemy już czekać. Nawet kilka sekund ładowania strony internetowej albo 3 osoby w kolejce przed nami w sklepie to już za dużo. Dlatego po latach znów powróciła moda na aparaty natychmiastowe typu Polaroid czy Instax.

Aparat natychmiastowy – czy warto?

Jeśli jesteś doświadczonym fotografem lub zależy Ci tylko na samym wyglądzie aparatu (uroku tym małym, kolorowym aparatom nie można odmówić), to tak, warto kupić aparat natychmiastowy. Spójrzmy jednak na niego z perspektywy przeciętnego użytkownika, któremu aparat służy głównie do prostych fotografii (z zabawy na plaży podczas wakacji, z wycieczki rowerowej itp.).

Każde pstryknięcie to wydrukowane zdjęcie, a każde wydrukowane zdjęcie to zużyty papier ze specjalnego wkładu. W ogólnym rozrachunku jedno zdjęcie będzie kosztować około 3 zł. Pomijając kwestie finansowe, chylimy czoła przed tymi, którzy złapią i unieruchomią dzieci (i/lub zwierzęta) za pierwszym podejściem.

  • Nikt nie zamknie oczu.
  • Nikt się nie poruszy w ostatniej chwili.
  • Nikomu wiatr nie zawieje nagle włosów na twarz.
  • Nikt nie będzie później twierdził, że wyszedł grubo.

Wiecie jak tego dokonać?

Przed kupnem aparatu natychmiastowego warto także zastanowić się, na czym bardziej nam zależy – na szybkości czy na jakości? Zdjęcia drukowane od razu w tym małym aparacie nie mogą się równać pod względem jakości i trwałości do zdjęć drukowanych na profesjonalnych drukarkach, które zajęłyby cały salon w niejednym przeciętnym mieszkaniu.

Memorki – zdjęcia z efektem Instaxa

Chociaż nie jesteśmy wielkimi fanami aparatów natychmiastowych, musimy przyznać, że mamy wspólną misję. Chcemy, byście cieszyli się wydrukowanymi zdjęciami. Bo przeglądanie takich zdjęć przynosi dużo więcej radości niż przesuwanie palcem po ekranie. Dlatego stworzyliśmy Memorki – retro zdjęcia, które wyglądają jak zdjęcia z Instaxa.

Memorki to zestaw dwudziestu pięciu odbitek o wymiarach 9,5x12,5 cm, z charakterystyczną (i personalizowaną!) białą ramką. W podstawowym zestawie odbitki pakujemy w pudełko, ale dla większych fanów klimatu vintage mamy także trzy zestawy retro gadżetów.

Jeśli chcesz, aby twoje zdjęcia były jeszcze bardziej w klimacie zdjęć z Instaxa, przeczytaj nasze wskazówki, jak zrobić zdjęcia w stylu vintage - tutaj. Gwarantujemy, że nawet fotograficzni laicy sobie poradzą!

Serdecznie pozdrawiam

Doradca ds. prezentów

Udostępnij znajomym: