InspiracjeTriki i porady

Drobny prezent na Komunię. Poznaj bestsellery do 50 zł.

08.04.2024 • Przeczytasz w 5 min.

Wkrótce wiosna zachwyci nas swoim pięknem w całej okazałości. To pora roku, która kojarzy się nie tylko z Wielkanocą, ale i sezonem komunijnym. Bierzesz udział w tej pięknej rodzinnej uroczystości? Jeśli nie masz pomysłu na prezent, jesteś we właściwym miejscu. Doradzam propozycje na prezent na Komunię do 50 zł, który będzie wzruszającą pamiątką na lata.

Tradycja a nowoczesność

Aż trudno uwierzyć, że kilkadziesiąt lat temu zwyczaj wręczania prezentów komunijnych w ogóle nie istniał! Moda na podarunki przyszła z czasem, ale obejmowała głównie symbole związane z uroczystością. Dzieci otrzymywały medaliki oraz Biblię, a cały obrzęd skupiał się na pięknie sakramentu.

Współczesna uroczystość kościelna wciąż ma tę samą formę i dzieci długo się do niego przygotowują. Tymczasem rodzice i zaproszeni goście rozpoczynają wyścigi na najlepszy prezent. Zakupowy szał rozpoczyna się na długo przed uroczystością. Trendy obejmują nowoczesne gadżety elektroniczne, drogie vouchery, a nawet quady! Szybko można się zorientować, że Komunia Święta z roku na rok przybiera nieco komercyjny charakter, gubi się natomiast jej wymiar duchowy.

Drobny prezent na Komunię – co warto kupić?

Jeśli znalazłeś się na tle prezentowej licytacji, masz dwa rozwiązania: albo płyniesz z modnym nurtem, albo idziesz pod prąd. Jednym z najpopularniejszych prezentów jest gotówka zapakowana w ładną kopertę. Może się wydawać, że to propozycja pozbawiona charakteru, ale jeśli przyjrzeć się temu bliżej, to całkiem rozsądna i bezpieczna opcja. Dziecko może uzbierać pokaźną kwotę, którą po ustaleniu z rodzicami przeznaczy na wymarzoną rzecz, lub zachowa do czasu, aż będzie jej potrzebować.

20240408155545_2.webp

Koperta z pieniężną zawartością to przemyślany prezent, który warto podarować w towarzystwie pięknej pamiątki. Co oryginalnego na Komunię sprawdzi się najlepiej? Doradzam fotopamiątkę, czyli kartę ze zdjęciem i życzeniami, która będzie estetycznym dodatkiem do głównego prezentu. To współczesny zamiennik tradycyjnej kartki okolicznościowej, którą można wyeksponować na komodzie czy półce w dziecięcym pokoju.

Fotoksiążka – upominek na Komunię dla chłopca lub dziewczynki

Chcesz podarować dziecku wyjątkową pamiątkę? Każdy maluch wzruszy się na widok samodzielnie zaprojektowanej fotoksiążki, w której pełno jest rodzinnych zdjęć. W Colorland cały projekt wykonasz za darmo w kreatorze online, a całkowity koszt Twojego zamówienia nie przekroczy 50 złotych. To drobny prezent na Komunię, ale z pewnością zapadnie w pamięci i sercach dziecka oraz jego rodziców.

Zespół Colorland przygotował na tę okazję tematyczne szablony, które podkreślą ten wyjątkowy dzień. Fotoksiążka w eleganckiej bieli lub dopasowana kolorystycznie do płci dziecka będzie gustownym podarunkiem od kogoś bliskiego.

Chcesz poznać pełną ofertę fotoprezentów na Komunię? Kliknij TUTAJ, aby wybrać wyjątkowy upominek na tę jedyną w życiu okazję.

20240408155544_3.webp

Sesja zdjęciowa w prezencie

Dziecko w śnieżnobiałej albie to wzruszający widok. Chcesz uwiecznić piękne momenty w kadrze? Zamów sesję zdjęciową w plenerze – to będzie wspaniały prezent i znakomita pamiątka dla dziecka. Musisz się jednak spieszyć, bo kwiecień i maj to dość gorący sezon w branży fotograficznej i trudno złapać dogodny termin na ostatnią chwilę.

Komunijna sesja zdjęciowa to pomysłowy prezent od dziadków lub rodziców chrzestnych, którzy chcą utrwalić tę cudowną uroczystość w wyjątkowych kadrach. Z gotowych ujęć przygotuj odbitki i podaruj jako dopełnienie prezentu. Indywidualna sesja z najbliższymi chwyci za serce nawet po latach! To z pewnością będzie wartościowy upominek na Komunię dla dziewczynki lub chłopca. Komunijne dylematy

Przyjęcie Komunii Świętej przez dziecko jest podniosłym i wzruszającym momentem, które rozczula i porusza serca zaproszonych gości. To jednak także pewne dylematy, głównie związane z prezentami. Jaki powinien być idealny upominek? Kiedy należy go wręczyć? I w końcu – jak złożyć życzenia, by zapadły dziecku w pamięć? O wszystkim na temat prezentów dowiesz się z tego wpisu. To miniporadnik z propozycjami pamiątkowych upominków, jakie możesz podarować dziecku podczas tej ważnej ceremonii.

20240408155544_4.webp

Jak ładnie zapakować prezent na Komunię?

Tego dnia wszystko musi wyglądać pięknie. Alba bez zagnieceń, pięknie przystrojony kościół, dopracowane menu na przyjęcie komunijne. A prezenty? Warto je zapakować tak, aby robiły wrażenie już na pierwszy rzut oka.

Zacznijmy od koperty z pieniędzmi, bo to one jednak są najbardziej popularne wśród komunijnych propozycji. Zapakuj je w estetyczną, ozdobną kopertę – może być wykonana na zamówienie u zdolnej rękodzielniczki, która wykona pudełeczko dopasowane do wymiaru banknotów.

Pieniądze możesz także wręczyć w jednym z powyższych fotoproduktów, a całość zapakować w papier ozdobny i przewiązać wstążką. Tradycyjne nuty w komunijnej uroczystości wciąż mają swój styl! Jeśli wybrałeś na prezent personalizowaną fotoksiążkę, umieść pieniądze na karcie z dedykacją. Wręczasz odbitki? Zadbaj o gustowne pudełko, w którym ukryjesz także pieniężny dodatek.

Mądre życzenia dla dziewczynki lub chłopca

W dzień Komunii Świętej goście poszukują pomysłów na kreatywne życzenia. W sieci mnóstwo jest wierszy i pięknych słów, które można wypowiedzieć, wręczając dziecku prezent. Chcesz być bardziej oryginalny? Przekaż dziecku słowa zawierające życiową mądrość. Taką, z której korzystasz od lat, a która doskonale się sprawdza w codzienności. Może to być jakiś cytat z ulubionej książki lub samodzielnie wysnuty wniosek. Tak cenne słowa niewątpliwie ułatwią dziecku funkcjonowanie w dorosłym życiu.

Skromny prezent o dużej wartości

Czy znasz powiedzenie, że najpiękniejsze rzeczy są za darmo? To miłość, szacunek i wdzięczność. Dokonaj własnej interpretacji tych słów i utrwal w wybranym fotoprodukcie, który podarujesz dziecku na Komunię. Skromny podarunek nie oznacza, że jest byle jaki. Prezenty ze zdjęciem mają ogromną wartość, która po latach wciąż wzrasta. Tak cennej pamiątki nie może zabraknąć wśród komunijnych upominków.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: