InspiracjeTriki i porady

Co kupić na Komunię dla dziewczynki i dla chłopca? Sprawdzone pomysły

12.05.2023 • Przeczytasz w 4 min.

Komunia Święta jest pierwszym sakramentem, do którego dzieci przygotowują się świadomie. Kilkulatki z zaangażowaniem biorą udział w naukach i spotkaniach z duchownymi, by wkrótce przyjąć do swego serca dobro w najczystszej postaci. Ten dzień jest podniosłym wydarzeniem dla członków rodziny, którzy z wyprzedzeniem myślą, jaki prezent na Komunię sprawić najważniejszej tego dnia osobie. Sprawdź moje propozycje!

Oryginalnie czy nowocześnie?

20230512094523_AnyConv.com__2_v1000px.webp

Komunijny prezent to trudny orzech do zgryzienia dla uczestników tego pięknego dnia. Wśród zaproszonych gości zauważa się pełny przedział wiekowy – od młodzieży, po najstarszych z rodu, dlatego też podarunki bywają bardzo zróżnicowane. Do najpopularniejszych upominków wciąż należy biżuteria, gotówka oraz Pismo Święte, darowane głównie przez rodziców chrzestnych oraz babcie i dziadków. Młodsze pokolenia z reguły idą z duchem nowoczesności, kupując smartwatche, e-czytniki lub inne modne urządzenia.

Co na Komunię warto sprawić dziecku niezależnie od płci? Moją propozycją jest fotoalbum – elegancki i ponadczasowy zestaw unikalnych wspomnień, które będą towarzyszyć dziecku przez długie lata. To piękna pamiątka podsumowująca dotychczasowe dzieciństwo, doskonała na główny prezent od kogoś z najbliższej rodziny.

Niezapomniany prezent na Komunię dla dziewczynki lub chłopca

20230512094523_AnyConv.com__3_v1000px.webp

Jeśli należysz do osób, które przy każdej okazji starają się pielęgnować tradycję, doradzam oryginalny prezent na komunię. Fotoksiążka w klasycznej wersji to uniwersalny produkt zwracający na siebie uwagę dziecka, które będzie w niej bohaterem. To świetny prezent na Komunię dla chłopca lub dziewczynki, ponieważ efekt wizualny zależy wyłącznie od Ciebie.

Możesz zaprojektować całość, wybierając dedykowane szablony komunijne, lub podążyć tradycyjną ścieżką elegancji. Nie masz także ograniczeń modyfikacji, dlatego z łatwością wpleciesz między zdjęcia uroczyste cytaty czy tematyczną grafikę. Przelej swoje pomysły z głowy na papier, i sprawdź, co Ci z tego wyszło!

Sprawdź szablony fotoksiążki na Komunię Świętą

Stylowy prezent po czasie? Czemu nie!

Chociaż w dzień Komunii Świętej oczy dzieci zwrócone są ku bliskości z Jezusem, ich myśli uparcie krążą wokół prezentów, które otrzymają od zaproszonych gości. Nie ma co ukrywać – to jeden z radośniejszych momentów dla dziecka przystępującego do Komunii. Z roku na rok goście coraz bardziej głowią się, jaki prezent na Komunię spotka się z zachwytem osoby obdarowanej.

Jeśli uznajesz, że wspomnienia są czymś, co warto pielęgnować, zamów dziecku komunijną sesję fotograficzną. To przemyślany prezent na komunię 2023, który będzie wyjątkową pamiątką. Z otrzymanych zdjęć możesz stworzyć uroczy fotoalbum, co będzie dodatkowym zaskoczeniem i miłym akcentem wręczonym pewien czas po zakończeniu uroczystości.

Życzenia od serca – jak je złożyć?

20230512094523_AnyConv.com__4_v1000px.webp

Wiele osób zastanawia się, jak ubrać swoje myśli w słowa, by przekaz został zrozumiany przez kilkulatka. Życzenia Komunijne nie muszą być skomplikowane. Można życzyć dziecku pomyślności na życiowych ścieżkach i pokonywania wszelkich trudów z Jezusem w sercu. W dobrym tonie jest też życzenie utrzymania czystości duszy i mądrego postępowania zgodnie z własnym sumieniem.

Każdy z gości z pewnością ma jakieś oryginalne zdanie, które przekaże dziecku wraz z upominkiem. A kiedy daje się prezent na komunię? Najwłaściwszy moment wypada po zakończeniu uroczystości kościelnej i udaniu się do miejsca, w którym odbywa się jej nieoficjalna część. Wielu rodziców organizuje ten dzień w restauracji lub we własnym domu. Po dotarciu na miejsce zaproszeni wręczają dziecku upominki. Co się mówi, gdy wręcza się prezent na komunię? Wspomniane wyżej propozycje będą w tym momencie idealne.

Niedrogi prezent na Komunię – skromnie, ale z klasą

Status zamożności wśród członków rodziny bywa zróżnicowany, dlatego warto porozmawiać z dzieckiem o tym, że nie należy traktować tej uroczystości materialnie. Prezent na Komunię nie musi być drogi – liczy się gest i obecność gości, którzy zechcieli przeżyć ten piękny dzień wraz z dzieckiem.

Ograniczony budżet nie stanowi żadnej przeszkody w zaistniałych okolicznościach. Co na prezent na Komunię dla chłopca? Kilkulatek na pewno ucieszy się z biletu do parku rozrywki czy nowych słuchawek. Z kolei trafiony pomysł na prezent na Komunię dla dziewczynki to książka edukacyjna czy voucher związany z jej pasją lub zainteresowaniami. W obu przypadkach dzieci będą przeszczęśliwe, mogąc spędzić trochę czasu na rozmowach z osobami, których nie widzą na co dzień.

Komunijny prezent – zasada ostrożności

Niewątpliwie większość gości komunijnych postanawia wręczyć dziecku kopertę, mając w pamięci, że za uzbieraną sumę maluch sam dokona najwłaściwszego zakupu. Jeśli jednak dziecko wychowane jest w tradycjonalnych wartościach, zaleca się zachowanie rozsądku przy zakupie upominku.

Dewocjonalia to bardzo popularny prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Medaliki, różańce czy obraz z wizerunkiem świętej rodziny to przedmioty, które zazwyczaj bardziej podobają się dorosłym aniżeli dzieciom. Jeśli chcesz sprawić dziecku radość, pomyśl nad prezentem, który oprócz funkcji rozrywkowej będzie mieć też zalety edukacyjne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym zawsze znajduje się wysoko zarówno w hierarchii dzieci, jak i rodziców.

Podsumowując, prezenty na Komunię to bardzo indywidualna sprawa. Są dzieci, które cieszy symboliczny i skromny upominek, są też takie, które spodziewają się modnych i drogich gadżetów. Bez względu na wybór nie zapominaj o tym, co najważniejsze – możliwości spędzenia wartościowego czasu, który generuje piękne wspomnienia.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: