InspiracjeTriki i porady

3 pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela

28.09.2023 • Przeczytasz w 3 min.

Rok szkolny wystartował na dobre i większość uczniów zdążyła przyzwyczaić się do porannego wstawania. Na horyzoncie pojawia się pierwsze święto, które pozwoli wyrazić wdzięczność za trud wychowawczy. Jaki prezent zrobić na Dzień Nauczyciela? Doradzam najciekawsze pomysły.

Fotokubek – symboliczny i z klasą

Trudno sobie wyobrazić nauczycielską przerwę bez szybkiego łyka ulubionej kawy. To w tym celu niemal każdy nauczyciel pędzi do pokoju tuż po usłyszeniu dzwonka ;) Fotokubek świetnie sprawdzi się jako prezent na Dzień Nauczyciela. Możesz go podarować zamiast pudełka czekoladek lub bukietu kwiatów, które – nawiasem mówiąc – są mało praktyczne. Zaprojektuj kubek ze zdjęciem, dopasowując poszczególne elementy do charakteru wychowawcy. Taki prezent sprawi mu przyjemność i będzie miłą pamiątką.

szkolny fotokubek

Fotoksiążka – podarunek od całej klasy

Każdego roku realizacja upominku dla wychowawcy przypada zazwyczaj trójce klasowej. Tym razem może być inaczej, bo doradzam świetny prezent od wszystkich uczniów. Fotoksiążka z materiałową okładką to rewelacyjny pomysł na utrwalenie wspólnych chwil i podkreślenie relacji z ulubionym wychowawcą. Możesz zaprojektować ją wraz z rówieśnikami z klasy, by uzyskać zniewalający efekt.

fotoksiazki na dzien nauczyciela

Jak zacząć? Wybierz odpowiedni szablon, wykorzystując autorskie propozycje z kategorii Szkolne. Na stronie marki znajdziesz niemal 70 tematycznych wzorów, które nawiązują do wszystkiego, co związane ze szkołą. Jeśli nie znajdziesz nic, co trafia w charakter wychowawcy, postaw na klasyczną fotoksiążkę w bieli, która idealnie wyeksponuje piękne kadry. Teraz wystarczy dodać tekst i kliparty, by stworzyć personalizowany prezent na Dzień Nauczyciela. Doskonała pamiątka na lata – szczególnie w kontekście uczniów, którzy spędzają w swoim gronie ostatni rok, zanim wyruszą w dalszą edukacyjną podróż.

Sprawdź szablony fotoksiążek dla Nauczyciela

Kalendarz – prezent na cały rok

Głowy nauczycieli wiecznie wypełniają terminy kartkówek, sprawdzianów, zadawania wypracowań i przygotowywania prezentacji. Nic dziwnego, że Twojemu wychowawcy czasem zdarza się zapominać o błahych sprawach. Doradzam kalendarz biurkowyjako praktyczny prezent na Dzień Nauczyciela.

Osobisty terminarz z kompletem fajnych zdjęć z pewnością umili chwile w szkolnym otoczeniu. Kalendarz jest poręczny i nie zajmie wiele miejsca na szkolnym biurku. Fotki wybrane przez Ciebie będą świetnym dodatkiem, który niejednokrotnie wywoła uśmiech na nauczycielskiej twarzy.

Dzień Nauczyciela – co na prezent?

Dzień Edukacji Narodowej jest świętowany w każdej polskiej szkole 14 października. Z racji tego, że wielu uczniów przygotowuje z tej okazji występy z wierszami i piosenkami, dzień ten będzie zapewne celebrowany dzień wcześniej. Skorzystają na tym nie tylko pedagodzy – tego dnia lekcje mają bardziej swobodny charakter, lub zamiast nich odbywa się uroczysty apel z wystąpieniami uczniów.

Jaki prezent na Dzień Nauczyciela sprawi mu radość? Fotopamiątka szkolna z wyjątkowym zdjęciem i dedykacją będzie oryginalnym upominkiem. Z powodzeniem zastąpi tradycyjną kartkę okolicznościową z życzeniami, a do tego będzie zawierać personalizowany tekst oraz pamiątkowe fotografie. A wszystko to podkreślone barwnym szablonem.

fotopamiatka dla nauczyciela

Prezent dla wychowawcy od młodzieży

Każdego roku w głowach uczniów powtarza się podobne pytanie: jaki prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy? W klasie, gdzie znajdują się maluchy będące na etapie edukacji wczesnoszkolnej, upominki przybierają formę pamiątek ze zdjęciem i słodkich dodatków. Wśród starszaków również zauważa się podobny trend. Uczniowie gimnazjów i liceów celują w vouchery, które nauczyciel może samodzielnie zrealizować w ulubionym sklepie.

Jaki prezent podarujesz wychowawcy w tym roku? Decyzja należy do Ciebie. Zachęcam do utrwalania szkolnych wspomnień w wyjątkowych pamiątkach, bo to dzięki nim grono pedagogiczne nie przestaje się uśmiechać i wciąż wspina się na wyżyny swoich możliwości, by wypuścić w świat wykształconą młodzież.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: