Życzenia i cytaty

Cytaty o kobietach – złóż wyjątkowe życzenia na Dzień Kobiet

22.02.2023 • Przeczytasz w 5 min.

Siła kobiet została już wielokrotnie udowodniona. Płeć piękna znakomicie łączy pracę z obowiązkami domowymi, znajdując przy okazji czas na rozwijanie pasji i dbanie o najbliższych. Z okazji Dnia Kobiet możesz zaskoczyć symbolicznymi życzeniami nie tylko kobiety w rodzinie, ale i koleżanki w pracy oraz przyjaciółki. Poznaj najpiękniejsze cytaty o kobietach i złóż oryginalne życzenia.

Symboliczny prezent z literackim akcentem

Zwyczaj wręczania upominków z okazji Dnia Kobiet dość mocno rozprzestrzenił się w ostatnich latach. Teraz nawet w pracy mężczyźni wręczają swoim koleżankom skromnego kwiatka, czy słodycze. Chcesz wyróżnić się z tłumu kwiatów i czekoladek? Doradzam stylowy fotokubek z ciekawym napisem, który możesz zaprojektować według własnego pomysłu. Poniżej znajdziesz cytaty o kobietach z książek – możesz wykorzystać jeden z nich do swojego projektu:

 • „Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami”. – Joseph Conrad
 • „Kobiety często widzą to, czego nikt nie dostrzega”. – Nora Roberts
 • „Czyż nie tym właśnie jest kobieta: magicznym połączeniem różnic?” – Phyllis Christine Cast
 • „Serce kobiety jest niezgłębioną tajemnicą”. – Richelle Mead

20230221145342_2.webp

Wyjątkowy prezent dla partnerki na Dzień Kobiet

Mężczyźni lubią rozpieszczać swoje kobiety, zwłaszcza gdy nadarza się ku temu specjalna okazja. Zbliżający się Dzień Kobiet to wystarczający powód do obdarowania partnerki czymś wyjątkowym, prawda? Postaw na obraz w ramie, który natychmiast stanie się elementem dekoracyjnym mieszkania. Tak mocny akcent nie pozostanie niezauważony, jeśli powiesisz go w przedpokoju lub w salonie. Wybierz ulubione zdjęcie i przygotuj niebanalny prezent. Zamiast życzeń wypowiedz kilka pięknych słów, które na zawsze pozostaną w jej sercu. Oto cytaty o mądrych kobietach:

 • „Jeśli Twoje działania inspirują innych, by odważnie marzyli, uczyli się więcej i byli coraz lepsi, to znaczy, że jesteś wspaniałą liderką”. – Dolly Parton
 • „W życiu nie ma rzeczy, których można żałować. Są tylko doświadczenia, na których można się uczyć”. – Jennifer Aniston
 • „Żyjesz tylko raz. Ale jeśli będziesz żyć dobrze, ten jeden raz w zupełności wystarczy”. – Mae West
 • „Życie jest za piękne, żeby żyć normalnie”. – Maria Czubaszek

Każda z powyższych sentencji na pewno sprawi, że oboje rozpoczniecie dzień w dobrym nastroju. Kawa, sycące śniadanie i kilka pięknych słów to idealne połączenie.

Cytaty o kobietach na 8 marca – moje propozycje

Czasem przemyślane słowa są w stanie zastąpić nawet najbardziej wartościowy prezent. Jeśli lubisz uwodzić swoją partnerkę wyszukanymi zdaniami, na Dzień Kobiet przygotuj coś wyjątkowego. Piękne cytaty o kobietach można znaleźć w filmach, literaturze, poezji czy w ulubionych piosenkach. Wybrałem dla Ciebie te, które uważam za najbardziej interesujące:

 • „Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta”.
 • „Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa”.
 • „Fantazja i odwaga nigdy pięknej kobiecie szkody nie czynią”.
 • „Kobieta jest jak otwarta książka. Wprawdzie o fizyce kwantowej i po chińsku, ale otwarta”.

20230221145342_3.webp

Inspirujące cytaty o kobietach mogą wymagać dodatkowej oprawy. Jeśli chcesz sprawić przyjemność swojej partnerce z okazji Dnia Kobiet, podaruj jej stylowy zestaw najpiękniejszych wspomnień. Poznaj Memorki – propozycję od Colorland, stylizowaną na czasy słynnego polaroida. Zestaw zdjęć retro będzie ponadczasowym upominkiem, który można wyeksponować na kilka sposobów. Prezent możesz spersonalizować, dopisując kilka osobistych słów lub mądre cytaty o kobietach. Twoja druga połowa będzie zachwycona!

Wspomnienia w towarzystwie pięknych słów – duet idealny

Wcale nie chodzi o to, by na myśl o przygotowaniu upominku na Dzień Kobiet drżało Ci serce. Większość pań oczekuje tego dnia wyłącznie uprzejmych życzeń :) Jeśli jednak lubisz stawać przed szereg, doradzam wspomnienia w ramce ClickPic. To ciekawa propozycja na ekspozycję ulubionego zdjęcia, a zarazem świetny element dekoracyjny. Dzięki rzepom montażowym, upominek może trafić na ścianę tuż po rozpakowaniu! Dopełnieniem prezentu niech będą ciekawe cytaty o kobietach:

 • „Nie poddawaj się w dążeniu do tego, co naprawdę chcesz robić. Tam, gdzie są miłość i inspiracja, nie zabłądzisz”. – Ella Fitzgerald
 • „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”. – Maria Skłodowska-Curie
 • „Piękno zaczyna się wtedy, gdy decydujesz się na bycie sobą”. – Coco Chanel
 • „Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość”. – Audrey Hepburn

20230221145342_4.webp

Kobiety trzymają się razem

Dzień Kobiet to także święto, które coraz częściej celebrowane jest w żeńskim gronie. Spotkanie z przyjaciółkami w domowym zaciszu lub wyjście do klubu to tradycyjne formy świętowania Dnia Kobiet. Przypomina o tym cytat Sereny Williams, słynnej tenisistki, która oznajmia, że „Sukces każdej kobiety powinien być inspiracją dla innej. Trzeba się nawzajem wspierać”. Cytaty o silnych kobietach są jak siła, która wzmacnia w momentach słabości. Są refleksyjne i skłaniają do działania. Poznaj mądre słowa, których autorami są inne kobiety:

 • „Zawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie, zamiast być kiepską kopią kogoś innego”. – Judy Garland
 • „Nie boję się sztormów i burz, dzięki nim uczę się, jak żeglować moim statkiem”. – Louisa May Alcott Brzmi zupełnie jak cytaty o niezależnych kobietach, prawda? Warto przytoczyć również słowa Oprah Winfrey, która krzyczy odważnie: „Myśl jak królowa! Królowa nie boi się niepowodzeń, bo każda porażka jest kolejnym krokiem do wielkości”.

A Ty, masz swoje ulubione sentencje związane z 8 marca? Jakieś filmowe cytaty o kobietach na tę piękną okazję? Przygotuj wyjątkowy fotoprezent ze słowami, które zapadną głęboko w kobiecym sercu.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: