InspiracjeTriki i porady

Zatrzymaj szkolne wspomnienia na dłużej.

18.06.2021 • Przeczytasz w 5 min.

Prezent na zakończenie szkoły - zatrzymaj szkolne wspomnienia na dłużej
Podsumowując bieżący rok szkolny, można przytoczyć słowa bohatera znanego filmu mówiące o tym, że życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz co Ci się trafi. Konieczność nauki zdalnej postawiła zarówno przed uczniami jak i nauczycielami duże wyzwania, z którymi niczym mityczny Herkules musieli się zmierzyć. Mamy czerwiec a w związku z tym wystawianie cenzurek, kres wytężonej pracy i zakończenie szkoły. Wobec czego jest świetna okazja, aby podziękować całemu ciału pedagogicznemu, które przywołując kolejny raz legendarną postać - Syzyfa, niestrudzenie kolejny już rok toczyło głaz edukacji. Nierzadko z dużymi sukcesami swoich podopiecznych. Dlatego też prezent takim nauczycielom się po prostu należy.

W czasach, gdy wasz uniżony Doradca ds. prezentów pobierał nauki w szarym gmachu szumnie nazywanym szkołą, wybór prezentu na zakończenie szkoły był zdecydowanie prostszy niż dzisiaj. Bukiet goździków (względnie innych habazi), jakieś ciastko do kawy plus, ewentualnie czerwone wino z Bułgarii marki Sophia dla co bardziej zasłużonych nauczycieli. Niby klasycznie, ale trochę sztampowo. Dzisiaj możliwości jest znacznie więcej a najciekawsze z nich moim zdaniem, zebrałem i zamieściłem w moim skromnym zestawieniu poniżej:
Fotoksiążka – polecana rzecz, szczególnie dla roczników, które opuszczają szkolne mury. Pamięć bywa ulotna, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zebranie zdjęć jakie wykonaliśmy przez wszystkie lata nauki i umieszczenie ich w formie fotoksiążki. W ten sposób zatrzymacie wasze szkolne wspomnienia na długo. Fotoksiążka dostępna jest w sześciu wariantach rozmiarowych: 24x24, A4 pion i poziom, 20x20, 30x30 oraz A3 poziom. Jej druk odbywa się na eleganckim kredowym papierze o wysokiej gramaturze 200 g/m2. Gwarantuje to świetną trwałość produktu przez długi czas. Twarda okładka (błysk lub mat) będzie wyróżniać się na półce każdej osoby, która taką fotoksiążkę otrzyma. Zaprojektujecie ją z wykorzystaniem bajecznie prostego edytora online, który jest w stanie obsłużyć nawet laik komputerowy. Natomiast w zależności od zgromadzonego materiału fotograficznego lub inwencji twórczej, wasza historia obrazkowa może być przedstawiona nawet na 160 stronach (w opcji minimalistycznej stron będzie 28). Oprócz tego, żeby wzbudzić pełny zachwyt u obdarowanego, fotoksiążka może zostać zapakowana w ekskluzywne pudełko prezentowe (A4, 20x20).
Odbitki – w moim autorskim zestawieniu nie mogło zabraknąć nieśmiertelnych klasyków, czyli odbitek. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że teraz wszystkie zdjęcia trzymamy w pamięci naszych smartfonów a cały świat płacze z powodu wycinania puszczy amazońskiej w celu pozyskiwania drewna i przerobienia go na papier. Osobiście uważam jednak, że dopiero zdjęcia wydrukowane, pokazują całe piękno fotografii, stanowią doskonałą pamiątkę na lata i sprawiają dużo więcej radości niż przesyłane fotki np. poprzez komunikator internetowy. Kto nie wierzy, niech podaruje bliskiej osobie wydrukowaną fotografię – szeroki uśmiech na twarzy obdarowanego gwarantowany.

Fotoobraz- możecie mi wierzyć albo nie, ale w czasach szkoły średniej nosiłem bujną czuprynę w kolorze tak czarnym jak węgiel wydobywany w kopalni Zofiówka. Ślad po tym pozostał na szkolnym tablo, które do dnia dzisiejszego zdobi korytarz mojej zacnej szkoły. Przytaczam taką ciekawostkę, ponieważ w XXI w. zrobienie takiego tablo jest banalnie proste (za moich czasów to było prawdziwe wyzwanie i katorga). W prostym jak budowa cepa edytorze on-line wybieracie najpierw konkretny szablon, wgrywacie swoje zdjęcia, dopisujcie nazwę szkoły wraz z rocznikiem i gotowe. Mało tego, decydując się na drewnianą ramę, haczyk ścienny lub rzep montażowy macie już gotowy prezent na zakończenie szkoły. W ten sposób wszyscy uczniowie, chcąc nie chcąc zapiszą się w historii danej placówki.
Fotokubek – bardzo uniwersalny podarunek, może to być prezent na zakończenie roku szkolnego dla ucznia, nauczyciela, pedagoga a nawet dla Pani sprzątającej, która całym sercem dba o porządek w szkolnych klasach i na korytarzach. W kubku zmieści się 330 mln napoju, dostępnych jest ponad 300 genialnych wzorów i można na nim umieścić dowolne zdjęcie lub napis. Ostatnia opcja to prawdziwy „namber łan” jak mawia dzisiejsza młodzież i tworzy fotokubki z cytatami, których nie powstydziłby się sam Leopold Staff albo inny gigant polskiej poezji pisanej. Finalnie są to oryginalne prezenty dla nauczycieli. Dlatego też w naszych zamówieniach znajdujemy tak niebanalne strofy na fotokubkach jak:
•    Możecie mi mówić Mistrzu,
•    Bardzo dobrze, siadaj, dwója
•    Dajcie dożyć starości,
•    Matematyka nikt nie tyka,
•    Wielki Edukator Patrzy.Fotoramka ClickPic – świetny gadżet i fajny prezent na zakończenie roku szkolnego dla dzieci. Tak jak za wykonaną pracę należy się stosowane wynagrodzenie tak za trud nauki nasi milusińscy też powinni dostać odpowiedni upominek. Fotoramka ClickPic to ciekawe podejście do fotografii i aranżacji wnętrz. Drukując zdjęcia, bardzo często wkładamy je do książki lub w najlepszym razie do albumu i zapominamy na dłuższy czas. Dużo lepszym pomysłem jest ich ekspozycja, w tym przypadku np. w pokoju dziecka. Powieszenie ramek jest banalnie proste i odbywa się poprzez wygodne rzepy montażowe. Jednak największą innowacją jest to, że w przypadku, gdy dana kompozycja nam się znudzi może zostać wymieniona na inne fotografie. Cała operacja zajmuje dosłownie kilka chwil.

Memorki – propozycja w szczególności dla fanów klimatu retro. Zestaw 25 zdjęć w białej ramce o wymiarach 9,5 X 12 cm. Drukowane na grubym papierze o gramaturze 324 g/m2 (ArtPapier) lub 400 g/m2 (błyszczący). Na każdej fotografii można dodać własny tekst np. datę i miejsce, gdzie dane zdjęcie zostało zrobione. Dodatkowo wraz z zamówieniem memorków można zakupić zestaw fajnych gadżetów do ich wyeksponowania. Według opinii zadowolonych klientów, dużą popularnością artykuł cieszy się wśród nastolatek, które z dużym smakiem urządzają swoje dziewczęce pokoje.Fotomagnesy – z pewnością w wielu domach widzieliście magnesy na lodówkach, które przypominają o odbytach podróżach i odwiedzonych miejscach. Wyobraźcie sobie zatem, że taki magnes możecie mieć z dowolnie wybranym przez siebie zdjęciem. Z jednej strony ładna a z drugiej praktyczna rzecz, którą możemy wykorzystać np. do przytrzymania listy z zakupami. Fotomagnesy możecie zamówić jako kwadraty o wymiarach: 9x9 cm i 6,5x6,5 cm w pakietach po 6 sztuk lub prostokąty: 15x21 cm, 9x13 cm w pakietach po 3 sztuki. Charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania i niewielki kontakt z wodą. Wyróżnia je również piękne odwzorowanie kolorów.


Prezent na zakończenie szkoły - podsumowanie
Jak można zauważyć propozycji jest naprawdę sporo. Tylko od was zależy na co się zdecydujecie. Ze swojej strony mogę zapewnić, że bez względu na to jaki prezent na zakończenie szkoły wybierzecie będzie on przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Skąd o tym wiem? Już odpowiadam. Każdego ranka otrzymuję dziesiątki wiadomości e-mail z podziękowaniami za pomoc w dokonaniu właściwego wyboru. Miano Doradcy ds. prezentów wszak zobowiązuje.

Udostępnij znajomym: