InspiracjeTriki i porady

Szkolne pamiątki, które przywołują wspomnienia

19.04.2021 • Przeczytasz w 3 min.

Czasami lubię powracać myślami do czasów szkolnych. Lat minionych, kiedy największym problemem była kartkówka z matematyki i szukanie mitycznego miejsca zerowego. Do moich kolegów i koleżanek, z którymi organizowaliśmy niezapomniane osiemnastki przy ognisku i toczyliśmy rozmowy na ważkie tematy do białego rana. Teraz okazuje się, że jedyna pamiątka szkolna z tamtego okresu, jaka mi pozostała to kilka zdjęć i wytarte opracowania lektur szkolnych.

pamiątka szkolna najlepsze pomysły

Bardzo dobrze wspominam Panią Jadwigę – historyczkę, która oprócz tego, że wprowadzała nas w zawiłości średniowiecznej rekonkwisty na półwyspie Iberyjskim, to jeszcze uczyła nas tak naprawdę samego życia. Dzisiaj z rozrzewnieniem spoglądam na jej jedyne zdjęcie, które mam w swoim albumie i zazdroszczę trochę teraźniejszej młodzieży, że ma tyle możliwości, aby tworzyć fajne pamiątki szkolne.

niezapomniana pamiątka dla maturzysty  

Pamiątka szkolna – pomysły warte uwagi

- fotoksiążka – wyobraź sobie, że cały okres szkoły średniej zamykasz w jednej, fotograficznej opowieści. Jakie zdjęcia tam się znajdą? Może pamiątka z wycieczki do polskiego sejmu, gdzie wspólnie z przyjaciółmi udało wam się zasiąść w ławach poselskich i zrobiliście sobie przysłowiowe selfie. Wbrew pozorom czas bardzo szybko ucieka i warto dokumentować takie zdarzenia. Fotoksiążka dostępna jest w aż sześciu formatach: 24x24, A4 pion i poziom, 20x20, 30x30 oraz A3 poziom. Dzięki temu tylko od Twojej kreatywności zależy, jak będzie wyglądała ta historia. Druk wykonywany jest na eleganckim kredowym papierze o wysokiej gramaturze na poziomie 200 g/m2. Gwarantuje to trwałość produktu na długie lata. Całość łączona jest w twardej oprawie, która może być w błysku lub macie. W zależności jak duża jest Twoja fotograficzna kolekcja, możesz ją pomieścić nawet na 160 stronach! Dodatkowo samo projektowanie fotoksiążki jest błyskawiczne i odbywa się poprzez wygodny edytor on-line.

- odbitki – wbrew ogólnej tendencji, że zrobione zdjęcia przechowuje się na smartfonie/dysku/chmurze warto czasami zdecydować się na tradycyjne drukowanie fotografii. Zwróć uwagę, jak pięknie Twoja klasa prezentuje się w trakcie egzaminów. Fizyczne zdjęcie to doskonała pamiątka dla maturzysty. Chłopcy a w zasadzie już dorośli mężczyźni w swoich nienagannie gładkich garniturach a pod nosem dorodny wąs co u niektórych. Dziewczęta w śnieżnobiałych bluzkach i czarnych spódnicach przyprawiają o szybsze bicie serca swoich kolegów. Wydrukowane odbitki to pamiątka z matury czasem lepsza niż samo świadectwo dojrzałości.

pamiątka ze studniówki ranking propozycji

- memorki – uczęszczanie do klasy maturalnej oprócz intensywnej nauki łączy się z tradycyjnym balem i próbami poloneza w sali gimnastycznej. Jako wasz zaufany Doradca ds. prezentów doradzam zbierać jak największy materiał z tak zacnego wydarzenia, jakim bez wątpienia jest Studniówka. Niezapomniana chwila, która wymaga niebanalnej oprawy i upamiętnienia. Zmyślne memorki to idealna pamiątka ze studniówki. Zdjęcia drukowane w formacie klasycznych Polaroidów. Możliwość dodawania klimatycznych filtrów i umieszczania dodatkowych napisów na zdjęciach. Nie widzę lepiej.

- fotomagnesy – świetny sposób aby sprawić niespodziankę swoim szkolnym znajomym. Praktyczna rzecz, która może przytrzymywać karteczki z ważnymi rzeczami na lodówce. Fotomagnesy dostępne są w pakietach po 6 sztuk jako kwadraty: 9x9 cm i 6,5x6,5 cm i 3 sztuki prostokąty: 15x21 cm, 9x13 cm. Poprzez zastosowaną technologię wytwarzania są odporne na zarysowania i niewielki kontakt z wodą. Oprócz tego charakteryzują się pięknym odwzorowaniem kolorów. Magnesy podobnie jak inne fotoprezenty zaprojektujesz poprzez intuicyjny edytor on-line.
pamiątka z wycieczki na prezent

Pamiątka szkolna – podsumowanie

Jestem przekonany, że dobre chwile warto zapisywać aby mieć je blisko siebie. Czasy szkolne dają ku temu znakomitą okazję. Szalone wycieczki krajoznawcze, przygotowania do studniówki czy codzienna nauka i spotkania towarzyskie w trakcie przerw. Idąc za starożytną maksymą Carpe diem (chwytaj dzień) – łapcie najlepsze momenty i wywołujcie pozytywy. Kiedy po latach będziecie je przeglądać, poczujecie się niczym w osobistym wehikule czasu. Tako rzecze wasz Doradca ds. prezentów.

Serdecznie pozdrawiam

Doradca ds. prezentów

Udostępnij znajomym: