InspiracjeTriki i porady

Pomysły na nietypowe pamiątki z Twoich wakacji

21.07.2020 • Przeczytasz w 4 min.

Nowe miejsce, nowe przygody, nowe wspomnienia i… nowe pamiątki. Idealny zestaw wakacyjny dla każdego, kto lubi podróżować. Zachowaj je na dłużej w wyjątkowych pamiątkach.

Mini wieża Eiffla z Paryża, miniaturowa krzywa wieża z Pizy, Big Ben z Londynu czy bursztyn znad Bałtyku. Są pamiątki z wakacji, bez których ciężko sobie wyobrazić wyjazd w wiele miejsc. To tak zwany „must have”, który zapewne gości w większości domów. Oczywiście jeśli któryś z domowników zwiedzał te miejsca.

W wielu domach widać też całe lata podróży zatrzymane na magnesach z wakacji, które zdobią niejedną lodówkę. Oczywiście widoki na nich są standardowe: zamek, wieża, morze, czy jakiś wyjątkowy zabytek. Ale dlaczego nie ma na nich Waszych wspomnień? Przecież Wasze przeżycia są najważniejsze. Właśnie pod tą wieżą, obok piramidy czy na pięknej plaży. Wspomnienia, które Wy kreujecie.

magnesy z wakacji

Personalizowane magnesy z wakacji

Może warto więc dodać własne wspomnienia do tych ogólnodostępnych? Może zamiast na targu czy w sklepie kupować magnesy, których są setki czy tysiące takich samych, stworzyć nietypowe, własne, niepowtarzalne? Przecież to Wy tam byliście.

Z każdej podróży przywozimy setki zdjęć. Różne miejsca, różne ujęcia, różne formaty, ale te same, nasze wspomnienia. Może więc warto, by na co dzień to one przypominały nam o tych wakacyjnych chwilach? Wyobraźcie sobie o ile żywsze będą zatrzymane w kadrze odwiedzone przez Was miejsca z Waszymi przygodami na nich. Sporo, prawda?

Warto więc spersonalizować swoje magnesy pamiątkowe. Wykorzystajcie swoje zdjęcia, skorzystajcie z prostego edytora on-line i zamówcie swoje niepowtarzalne pamiątki, którymi udekorujecie lodówkę. Możecie to zrobić także będąc w podróży, a gdy wrócicie, magnesy będą czekały na Was w domu. Nietypowe pamiątki? Teraz, dla Was, już typowe!

magnesy z wakacji z własnym zdjęciem

Pamiątki z wakacji w stylu retro

A może zamiast wspomnień na lodówce chcecie udekorować nimi salon, sypialnie czy miejsce pracy? Może chcecie mieć pamiątkę z wakacji pod ręką, by codziennie przypominała Wam o tych wspaniałych chwilach? Nic prostszego. Wykorzystajcie kolejny nietypowy pomysł na pamiątkę z podróży i to w stylu retro, zdjęć w formacie polaroida.

Takie zdjęcie można oczywiście przywieźć ze sobą, pod warunkiem że macie aparat instax… Ale przecież wiele zdjęć robicie telefonem czy lustrzanką. Na szczęście to nie wyklucza wywołania odbitek właśnie w formacie polaroida.

Z pomocą przychodzą tu Memorki. Wykorzystując ich możliwości nie dość, że macie znakomitej jakość zdjęcia w stylu retro, to możecie jeszcze zrobić z nich doskonałą pamiątkę z wakacji, wykorzystując gadżety, które możecie z nimi zamówić. Na patyku możecie ustawić swoje wyjątkowe zdjęcia na biurku, komodzie czy półce, podobnie jak na minisztaludze. Natomiast dzięki sznurkowi z klamerkami możecie nie tylko udekorować dowolne pomieszczenie, ale stworzyć pełną historii pamiątkę z podróży. Tej jednej, konkretnej lub kilku, w których na przestrzeni lat uczestniczyliście. Dzięki klamerkom w każdej chwili możecie zmieniać wystrój, kolejność zdjęć czy dokładać nowe ujęcia. Ujęcia, które przywołają te wyjątkowe wakacyjne chwile.

zdjęcia z wakacji w stylu retro

Fotoksiążka podróżnika

A może nietypowa pamiątka z wakacji lecz w tradycyjnym stylu? Wszystkie wspomnienia zamknięte w jednym miejscu w formie fotoksiążki? To dobry początek do stworzenia własnej kolekcji wspomnień. Wyobraźcie sobie, że po kilku latach siadacie do wspomnień z Waszych podróży i wszystkim, na przestrzeni lat, nadaliście podobny kształt właśnie fotoksiążki. A to, co je różni, to zawartość, którą sami wykreowaliście.

To Wy wybieracie format, ilość stron, układ zdjęć i tworzycie opisy Waszych wakacyjnych historii. Tworzycie nietypową, wyjątkową pamiątkę z wakacji czy podróży, do których po latach łatwo będzie wrócić.

Takie pamiątki z wakacji czy podróży nie są może typowe, ale macie pewność, że drugich takich nie znajdziecie w żadnym innym domu.

fotoksiążka z wakacji

Marcin, Colorland

Udostępnij znajomym: