InspiracjeTriki i porady

Obudź w sobie wewnętrzne dziecko z fotoprezentami!

09.05.2024 • Przeczytasz w 5 min.

W dorosłym życiu trzeba sobie czasem pozwolić na bycie dzieckiem. Ponoć z tego się nie wyrasta ;) Chwile radości przyniosą potrzebne ukojenie i będą dobrą odskocznią od codzienności. Jak obudzić w sobie wewnętrzne dziecko? Odpowiedź znajdziesz w starych zdjęciach – niech będą dla Ciebie inspiracją.

Dlaczego wspomnienia z dzieciństwa mają znaczenie?

Cóż za przewrotność losu – jako dziecko Twoim marzeniem było wejść w dorosłe życie dziarskim krokiem. Dziś z nostalgią wracasz myślami do beztroskich momentów, kiedy Twoim jedynym obowiązkiem było odrabianie lekcji. Dzieciństwo jest niezwykle ważnym etapem w życiu człowieka. Wydarzenia, które mają wtedy miejsce, kształtują osobowość i sprawiają, że zdobywasz cenne doświadczenie. Chcesz ożywić swoje wspomnienia z dzieciństwa? Pora zdmuchnąć kurz z okładek starych albumów ze zdjęciami.

Ścieżka do miejsca, w którym jesteś

O tym, co mogło mieć wpływ na wybór Twojej ścieżki zawodowej, mogą świadczyć nawet wspomnienia z wczesnego dzieciństwa. Jesteś dziś wziętym kucharzem? Być może od najmłodszych lat pomagałeś mamie w przygotowywaniu pięciogwiazdkowych dań na rodzinny stół. Spełniasz się jako inżynier? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoją dziecięcą pasją były wymyślne konstrukcje z klocków lego. Udało Ci się napisać książkę? To pewnie zasługa Twoich bliskich, którzy chętnie czytali Ci bajki – nie tylko na dobranoc.

Wspomnienia z dzieciństwa mogą wiele powiedzieć o Twoich życiowych wyborach. Przejrzyj zawartość starych albumów, by dowiedzieć się, co tak naprawdę doprowadziło Cię do miejsca, w którym dziś jesteś. Jeszcze raz obejrzyj fotografie sprzed lat. Może zainspirują Cię do wznowienia dziecięcych pasji?

Cenne wspomnienia pod ochroną

Tak jak wiele gatunków roślin i zwierząt objętych jest szczególną ochroną, tak samo warto postępować ze wspomnieniami. Z biegiem lat wiele z nich zwyczajnie blednie i zaciera się w odmętach pamięci. Na szczęście stare zdjęcia można poddać renowacji, by przedłużyć trwałość o tym, co ma wartość.

Nie musisz biec do specjalisty z plikiem fotografii, które naznaczył czas. W domowych warunkach równie dobrze sobie poradzisz. Wystarczy Ci do tego skaner lub smartfon, w którym zainstalujesz aplikację do skanowania zdjęć. Potem wystarczy tylko wywołać gotowe odbitki lub oprawić je w nowatorski sposób.

20240509141000_2.webp

Fotoprezenty od siebie dla… siebie

Dzieci nieustannie zasypywane są upominkami. Urodziny, Dzień Dziecka, odwiedziny bliskich – to tylko niektóre okazje w ciągu roku. W dorosłym życiu ich liczba znacząco się kurczy. A zatem? Pora przygotować prezent samemu sobie :) Spraw sobie upominek, który zabierze Cię myślami do czasów beztroskiego dzieciństwa. Nie wiesz od czego zacząć?

Postaw na wywoływanie zdjęć. Zbierz kolekcję fotek, a następnie nadaj im drugie życie. Zeskanuj je do pamięci telefonu lub wprost na dysk komputera, a następnie wywołaj odbitki w standardowym rozmiarze. Jeszcze przed zleceniem wydruku możesz dokonać inteligentnej korekcji zdjęć, a także wybrać rodzaj kadrowania. Do kompletu spraw sobie wsuwany album na zdjęcia, w którym podpiszesz każdą fotkę. Teraz pamięć o najlepszych chwilach na pewno nie zginie.

Radość z drobnych rzeczy

Przeglądanie zdjęć pozwala wracać myślami do czasów, które minęły, i czerpać radość z tego, co zdołasz ujrzeć w kadrach. Jak wiele rzeczy umknęło Twojej pamięci z biegiem lat! Jakie są Twoje ulubione wspomnienia z dzieciństwa? Teraz możesz przypomnieć sobie każdy szczegół i na nowo osadzić go na osi czasu w swojej pamięci. To z pewnością zainspiruje Cię do tego, by przywrócić niektóre elementy w aktualną codzienność.

20240509141000_3.webp

Dawne pasje na nowo

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wznowić zainteresowania, które za młodu pochłaniały Cię bez reszty. Gra na instrumencie? Dziś z pewnością Twoje palce nieco zesztywniały, ale z pewnością warto dać tej pasji drugą szansę.

Uważasz, że klocki lego są dla dzieci? Skąd! Obecnie w sprzedaży jest mnóstwo modeli z oznaczeniem wiekowym 18+, co oznacza, że stopień ich trudności niejednokrotnie Cię zaskoczy. Czy wiesz, jak duża jest liczba dorosłych fanów lego? Nie bez powodu emitowany w telewizji program „Lego Masters” cieszył się tak dużym zainteresowaniem :)

A co z pracami manualnymi? Jako dziecko szczególnie zajmowało Cię szydełkowanie, malarstwo lub ceramika? Dziś możesz przekuć tę pasję w satysfakcjonujące źródło dochodów. A nie ma nic piękniejszego od wykonywania pracy, którą kocha się całym sercem.

Jak przechowywać wspomnienia z dzieciństwa?

Fotografie sprzed lat mają ponadczasową wartość. Zadbaj o nie, by mogły posłużyć nie tylko jako źródło wzruszających wspomnień, ale i wspaniała pamiątka dla przyszłych pokoleń. Jeśli preferujesz tradycyjne rozwiązania, spraw sobie klasyczny album na zdjęcia. Chcesz wyeksponować najważniejsze kadry? Stylowe Memorki w gustowny sposób zaprezentują ważne dla Ciebie wspomnienia.

20240509141000_4.webp

Możesz pójść o krok dalej i zaaranżować galerię ścienną ze zdjęć sprzed lat. Niech domownicy widzą, że szczęśliwe dzieciństwo ma wiele wymiarów i dla każdego oznacza inne przeżycia. Dobrym pomysłem jest także ekspozycja fotki, dzięki której na nowo realizujesz starą pasję. Takie zdjęcie, widniejące w domowym biurze lub przy regale z książkami, będzie niczym czasowy łącznik, który scala przeszłość z teraźniejszością.

Ponadto nie zapomnij o zdjęciach w cyfrowym formacie. Je także należy chronić przed zniszczeniem. Przechowuj cenne kadry w chmurze, na dysku zewnętrznym lub innym nośniku, by mieć pewność, że nigdy Ci nie przepadną.

Fotograficzna tradycja

Gromadzenie wspomnień może być wspaniałym zajęciem dla całej rodziny. Radosne zdjęcia staną się później znakomitym pomysłem na upominek. Jedno z wydarzeń już niebawem – z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka podaruj swoim pociechom nowoczesne fotoprezenty. Pokażesz w ten sposób, że warto kontynuować rodzinną tradycję, a wspomnienia same w sobie przywołają najpiękniejsze chwile zarówno teraz, jak i za kilka lat. Wesoła fotoksiążka, zdjęcia wydrukowane na płótnie czy śmieszne fotokubki – zainspiruj się ofertą Colorland i utrwal to, co najważniejsze.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: