Życzenia i cytaty

Najpiękniejsze cytaty o tacie i pomysły na prezent na Dzień Ojca

15.06.2023 • Przeczytasz w 4 min.

O miłości i relacjach matki z dzieckiem nieustannie powstają wiersze i wzruszające powieści. Tymczasem więzi z tatą są równie ważne w życiu każdego dziecka. Męskie podejście i silne cechy osobowości głowy rodziny niejednokrotnie wpłynęły na życie młodego człowieka i ukształtowały jego poglądy. Dziś doradzam prezenty na Dzień Ojca od dziecka w każdym wieku wraz z propozycją najpiękniejszych cytatów.

Geneza ojcostwa

Tata jest przeważnie osobą o zdecydowanym charakterze, ale z pewnością trudno mu odmówić troskliwości. Dzień Ojca to świetna okazja do odwiedzin, sprawienia przyjemności czy rodzicielskich rozmów. Przygotuj personalizowany prezent, który rozczuli i przywoła miłe wspomnienia.

Kiedy wypada Dzień Ojca? Chociaż pierwsze obchody tego święta miały miejsce 19 czerwca 1910 roku, w Polsce doszło do dyskusji i ustalenia innej daty. Ostatecznie wybrano dzień 23 czerwca, na który przypada najkrótsza noc w roku. Warto przy okazji wspomnieć, że w innych krajach obchody Dnia Ojca mają inne daty. Austriacy świętują w drugą niedzielę czerwca, we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii ojcowie świętują 19 marca, natomiast kraje skandynawskie celebrują w drugą niedzielę listopada (wyjątkiem jest Dania, w której Dzień Ojca obchodzi się 5 czerwca – w tym samym dniu, co Święto Konstytucji). Nie sposób podziękować tacie za wszystko bez ciekawego podarunku. Sprawdź moje pomysły!

Sprawdź fotoprezenty na Dzień Ojca

Kubek na Dzień Ojca – praktycznie i oryginalnie

Jeśli budzi Cię o poranku świst czajnika, musisz wiedzieć, że to pewnie tata zaleje za chwilę wrzątkiem kubek ulubionej kawy. I wybacz mu fakt, że znów będzie ją pił z naczynia, które zdążyło się wyszczerbić tu i ówdzie. Mężczyźni bywają sentymentalni lub nie zaprzątają sobie głowy upływem czasu. Zaskocz go prezentem i podaruj samodzielnie zaprojektowany fotokubek. Zdecyduj się na nadruk ze zdjęcia lub wybierz jeden z poniższych cytatów:

• „Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli”

• „Serce ojca jest arcydziełem natury”

• „Bo tata zawsze pozwala na więcej”

• „Dla mojego taty nie ma nic niemożliwego”

• „Milczenie jest złotem, niech więc mówią kwiaty, każde mądre dziecko słucha swego taty”

Masz własne pomysły na oryginalne życzenia na Dzień Ojca? Świetnie! Spraw, aby kubek był wyjątkową pamiątką, która podkreśla siłę dziecięcej miłości.

Fotoplakat na Dzień Ojca – prezent doskonały

Idealny upominek to taki, który zaskakuje. Fotoplakat to nieoczywisty prezent, zwłaszcza gdy wciąż zastanawiasz się, co kupić tacie na Dzień Taty. Maluchy mają łatwiej – wyrecytują wierszyk i obdarzą słodkim buziakiem, by za chwilę powrócić do swoich spraw. Nastolatki i dorosłe dzieci muszą tymczasem nieźle się napracować, by wręczyć coś oryginalnego. Postaw na fotoplakat, który będzie jak wycieczka do przeszłości. Możesz dołączyć laurkę, a w niej cytat: • „Prawdziwie bogaty człowiek to taki, którego dzieci wpadają mu w ramiona, gdy jego ręce są puste”

• „Tata – pierwszy bohater syna, pierwsza miłość córki”

• „Każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być tatą”

plakat ojca z corka wiszacy na scianie

Fotoksiążka – prezent na pierwszy Dzień Ojca

To będzie wyjątkowe święto! Wreszcie po raz pierwszy w życiu mężczyzna może świętować fakt bycia ojcem. Należy mu się z tej okazji niebanalny prezent. Fotoksiążka będzie jak relacja dotychczasowej przyjaźni ojca z dzieckiem. Zdjęcia oddają więcej niż najpiękniejsze słowa, dlatego bez wahania zaprojektuj dzieło, które stanie się cenną rodzinną pamiątką. Masz sporo miejsca, by na jej kartach umieścić własny tekst. Co powiesz na poniższe cytaty?

• „Niektórzy ludzie nie wierzą w superbohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty!”

• „Tata to przyjaciel, z którego się nie wyrasta”

• „Matki dają naszemu duchowi ciepło, a ojcowie – światło”

A może między zdjęciami warto wstawić wiersz? Wraz z uroczymi kadrami stworzy piękny prezent na Dzień Ojca od noworodka. Poniżej znajdziesz wzruszające fragmenty: Drogi Tatusiu – najlepszy na świecie, który mnie kochasz w zimie i w lecie. Jesienią, wiosną w niezmiennej trosce, w szczęśliwym domu – jak w raju rosnę. Za Twoją dobroć dzisiaj dziękuję, zdrowia, łask Bożych, szczęścia winszuję. Bezpiecznej szosy, spełnienia marzeń, pięknych urlopów i zawsze razem!

Dziś święto obchodzi najdroższy Tata, niech los mu z kwiatów życie uplata, niech nie da poznać żadnych trosk i rzuci pod nogi pieniędzy stos.

przytulacy sie rodzice z dwojka dzieci

Obraz w ramie – prezent od dziecka w każdym wieku

Nigdy nie jest się zbyt młodym lub zbyt starym na wręczanie prezentów. To świetna tradycja, z której nie warto rezygnować z powodu metryki. Radością można się dzielić w każdym wieku! Zaprojektuj obraz w ramie, zawierający wzruszającą fotkę z rodzinnego albumu. Dołóż do tego wyszukane życzenia dla taty na Dzień Ojca i patrz, jak łza wzruszenia kręci się w jego oku.

obraz w ramie z rodzinnymi zdjeciami wiszace na scianie

Dzień Ojca – to wyjątkowy czas!

Kiedy jest Dzień Ojca? Tej daty nie powinno zapomnieć żadne dziecko. Zaplanuj 23 czerwca tak, by spędzić go w towarzystwie swojego taty. Wyskoczcie razem na przejażdżkę, powspominajcie rodzinne chwile, zjedzcie dobrego burgera – róbcie to, na co macie ochotę. Byle razem! Niech pozostaną po tym miłe wspomnienia, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że z tatą można wszystko :)

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: