InspiracjeTriki i porady

Jak przechowywać zdjęcia?

13.11.2017 • Przeczytasz w 4 min.

W dobie cyfryzacji, prawie wszyscy z nas mają możliwość wykonywania setki, a nawet tysięcy zdjęć, czy to ze spotkania rodzinnego, wakacji czy też z wypadu z przyjaciółmi. Większość z nich zgrywamy na dysk komputera lub przechowujemy na kartach pamięci, po czym zapominamy o ich istnieniu na długie miesiące, a nawet lata. Niestety karty łatwo zgubić, a dysk może ulec uszkodzeniu, dlatego warto zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć swoje zdjęcia, aby znów można było je przejrzeć za kilka lat.

jak przechowywać zdjęcia

ZDJĘCIA W POSTACI PLIKÓW

wywoływanie zdjęć >
</p>
<p>
  Zazwyczaj zdjęcia przechowujemy w formie plików w następujących formach:
</p>
<p>
</p>
<ul>
  <li>
    Karty SD
  </li>
  <li>
    Dysk twardy na komputerze
  </li>
  <li>
    Dysk Zewnętrzny
  </li>
  <li>
    Pendrive
  </li>
  <li>
    Płyty CD
  </li>
  <li>
    Chmura w internecie
  </li>
</ul>
<p>
</p>
<p>
  Pamiętajmy, aby nie ograniczać się tylko do jednego sposobu. Warto zrobić kopię swoich fotografii, gdyż każda z
  powyżej przedstawionych form jest zawodna i może ulec awarii lub zniszczeniu. Zdarza się, że karty SD lub pendrivy
  nie są odczytywane przez komputer lub po prostu łatwo je zapodziać. Płyty można szybko  zarysować, a nasze dyski
  mogą odmówić współpracy.<br>
   
</p>
<p>
</p>
<h2>
  ZDJĘCIA W POSTACI FIZYCZNEJ
</h2>
<p>
  <img alt=

Zastanówmy się po co tak naprawdę robimy zdjęcia? Zazwyczaj, aby upamiętnić nasze radosne chwile, a później je wspominać. Rodzinne wakacje, wymarzona podróż egzotyczna, ślub bliskich, urodziny dziecka, sylwester z przyjaciółmi. Wszędzie robimy tysiące zdjęć, wracamy do domu, kopiujemy je na dysk komputera, przeglądamy i zapominamy… A nie o to nam chodziło w momencie ich wykonywania. Gdy są one “uśpione” na dnie dysku lub innych nośnikach to nie spełniają one swojej funkcji i nie mają praktycznie żadnej wartości.

Ile razy przytrafiła się Wam następująca sytuacja? Niedawno wróciliście z wakacji, nadszedł weekend i z odwiedzinami wpadli niezapowiedziani goście i koniecznie chcą zobaczyć fotki z Waszego urlopu. I wtedy sobie uświadamiacie, że zdjęcia nie są uporządkowane i nie wybraliście tych najlepszych -  wartych pokazania. Albo, że nie pamiętacie gdzie je skopiowaliście, albo że laptop właśnie się rozładował lub też nie macie odpowiedniego kabla, aby wyświetlić zdjęcia na telewizorze, a jest Was za dużo i nie Wszyscy zmieszczą się przed monitorem.

Jeśli chcecie mieć swoje wspomnienia na wyciągnięcie ręki i dzielić się nimi z bliskimi to zachęcam Was do zaprojektowania fotoksiążki lub fotoalbumu. Jeśli wolicie tradycyjne albumy to nasze dobitki również przyjdą Wam z pomocą. Zdjęcia w namacalnej formie wywołują zupełnie inne, lepsze emocje. Zestawione obok siebie mogą opowiedzieć pewną historię, a ich wspólne oglądanie wieczorami, dodaje do naszego życia garść kolejnych, bezcennych chwil. Uwielbiam przeglądać rodzinne albumy z moją mamą, która przy okazji opowiada mi śmieszne historie z mojego dzieciństwa lub o jej wakacjach, które spędzała u moich pradziadków.

fotoksiążka dziecięca

Obecnie, po zmianie czasu wieczory są naprawdę długie. Może warto wykorzystać ten czas i zrobić to co zazwyczaj odkładamy na później. Usiądźcie, przeglądnijcie i wybierzcie najlepsze zdjęcia. Zaprojektowanie fotoksiążki lub fotoalbumu w naszym intuicyjnym kreatorze on-line jest naprawdę szybkie.

Fotoksiążka to super pomysł, aby kolekcjonować fotografie np. z wakacji. Myślę, że takie szablony jak Photo Story, Gorące Podróże lub Podróż w Pastelach będą idealnym otoczeniem dla  Waszych wakacyjnych zdjęć.

Fotoalbum Premium jest produktem bardziej ekskluzywnym. Na jego sztywnych kartach pięknie zaprezentują się zdjęcia z Waszego ślubu lub sesji narzeczeńskiej, a delikatne szablony np. Romantyczny podkreślą ich wyjątkowość. Dowiedz się, czym się różni fotoalbum od fotoksiążki.

Jeśli jesteście zwolennikami tradycyjnych odbitek możecie przechowywać je w pudełku wykończonym kolorową tkaniną. Pudełko zmieści 100 odbitek w formacie 10x15 cm, a solidna tasiemka pozwala szybko i wygodnie wyjąć zdjęcia z pudełka. Takie pudełko możesz zamówić na naszej stronie. 

Wydaje mi się, że możliwość robienia wielu zdjęć dzięki aparatom cyfrowym i smartfonom z jednej strony daje nam wiele szans na uchwycenie ważnych dla nas momentów, a z drugiej odbiera zdjęciom pewną magię, którą miały przed erą cyfryzacji. Mam nadzieję, że powyższe - te materialne sposoby przechowywania zdjęć pozwolą Wam na przywrócenie czaru Waszym wspomnieniom.

 Agata, Colorland

Udostępnij znajomym: