Produkty

Fotoksiążka vs fotoalbum - najważniejsze różnice

03.11.2017 • Przeczytasz w 2 min.

To pytanie pojawia się często wśród świeżych amatorów fotopamiątek. Czym się różni fotoalbum od fotoksiążki? Dziś postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie. Ale jedno jest pewne - oba produkty są piękne i wyjątkowe!


Fotoksiążka vs fotoalbum - podstawowe różnice
fot. u góry fotoksiążka, u dołu fotoalbum

WYDRUK vs NŚWIETLANIE

Pierwsza i zasadnicza różnica, to technologia produkcji. Kartki i okładka fotoksiążki drukowane są na profesjonalnych drukarkach atramentowych, w skrócie mówiąc, jest to po prostu kolorowy wydruk, z wykorzystaniem najlepszych maszyn drukujących. Strony fotoalbumu natomiast są wykonane w technologii srebrowej, czyli projekt jest naświetlany tak jak tradycyjne odbitki, następnie zdjęcia są zgrzewane specjalną technologią z tekturką. Technologia naświetlania gwarantuje lepszą jakość zdjęć, aniżeli wydruk cyfrowy.

Fotoalbum Colorland
fot. Fotoalbum

Fotoksiążka - Colorland
fot. Fotoksiążka

GRUBOŚĆ KARTEK

I tu przechodzimy płynnie do drugiej ważnej różnicy między fotoksiążką a fotoalbumem… Grubość kartek. Gramatura kartek fotoksiążek wynosi 250 g/m2, a fotoalbumu aż 800 g/m2. W praktyce kartki fotoksiążki są po prostu cieńsze, swobodnie się uginają, natomiast strony fotoalbumu są tekturowe, sztywne. Które lepsze? Kwestia gustu.

Fotoalbum grubość kartek
fot. grubość kartek fotoalbumu ↑

Fotoksiążka grubość stron
fot. grubość kartek fotoksiążki ↑

OTWIERANIE NA PŁASKO CZY NIE

Różnicę zauważycie również w sposobie otwierania fotoksiążki i fotoalbumu. W fotoalbumie dwie strony tworzą jedną rozkładówkę - jest to jednolite zdjęcie na powierzchni obu stron. Strony fotoalbumu otwierają się na płasko, tworzą jedną płaszczyznę. W fotoksiążce natomiast strony otwierają się tradycyjnie, unosząc się przy grzbiecie. Tutaj przewagę zyskuje fotoalbum.

Fotoalbum - płaskie otwieranie
fot. Fotoalbum

Fotoksiążka - otwieranie stron
fot. Fotoksiążka

DUUUŻO ZDJĘĆ

I ostatnia różnica - liczba stron. Fotoksiążka może liczyć nawet 160 stron, a to oznacza dużo miejsca na Twoje zdjęcia - z wycieczek, z imprez, z dzieciństwa swojego malucha... W naszym fotoalbumie zmieści się zaledwie 40 stron - tutaj zaprezentujesz najważniejsze i najpiękniejsze swoje fotografie i wyjątkowe sesje.

To tyle gwoli wyjaśnienia. Fotoksiążka czy fotoalbum? Wybór należy do Ciebie!

 


 

Ewa, Colorland

Udostępnij znajomym: