InspiracjeTriki i porady

Co spakować do bagażu podręcznego i co przywieźć z podróży

10.08.2023 • Przeczytasz w 4 min.

Długo wyczekiwane lato wreszcie nastało, a wraz z nim zasłużony wypoczynek. Czeka Cię podróż samolotem i tydzień totalnej laby z dala od zawodowych obowiązków? Idealnie! Podpowiadam, jak spakować bagaż podręczny, by zabrać ze sobą wszystko, co niezbędne, a także doradzam, jak strzelać dobre zdjęcia, by powstała z nich kolekcja niezapomnianych wspomnień.

Jak spakować się w bagaż podręczny na 7 dni?

Zanim zaczniesz wkładać do torby pierwsze koszulki, zapoznaj się dokładnie z regulaminem linii lotniczych, którymi będziesz podróżować. Każda z nich ustala własne wytyczne dotyczące wymiaru i wagi bagażu, których trzeba rygorystycznie przestrzegać. Bagaż podręczny jest zazwyczaj niewielki – jego waga nie przekracza 8-10 kg, a dopuszczalne wymiary wynoszą najczęściej 50 × 40 × 20 cm. W tanich liniach lotniczych parametry te mogą być inne. Chodzi o to, by Twój bagaż zmieścił się pod siedzeniem fotela, który znajduje się przed Tobą. Co ważne, do wymiaru torby lub plecaka wliczane są także kółka oraz uchwyt.

20230810134107_AnyConv.com__2.webp

Co można zabrać do bagażu podręcznego? Niewielkie wymiary oraz waga nieuchronnie prowadzą do stosowania licznych ograniczeń. Zrezygnuj więc ze zbędnych sprzętów elektronicznych, a także z ciężkiej lustrzanki na rzecz smartfona – nim również wykonasz piękne zdjęcia z wakacji, z których po powrocie wywołasz rewelacyjne odbitki. Optymalizuj miejsce w bagażu, wykorzystując każdy centymetr przestrzeni. Roluj ubrania, wkładaj przedmioty do butów, stosuj worki próżniowe na odzież. Zainwestuj w miniaturki kosmetyków o dozwolonej pojemności (zazwyczaj nie mogą przekraczać 100 ml), a nawet zrezygnuj z nich całkowicie – żel pod prysznic lub szampon możesz zakupić na miejscu, nie wydając na nie fortuny.

20230810134107_AnyConv.com__4.webp

Moja wskazówka na udany urlop brzmi: dobierz ubrania kolorystycznie. Dzięki temu stworzysz więcej kompozycji z mniejszej liczby rzeczy.

Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym?

To całkiem zrozumiałe, że linie lotnicze mają listę rzeczy, których nie wolno przewozić w bagażu podręcznym. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i gwarancję komfortowego lotu. W Twojej torbie nie mogą się zatem znaleźć ostre narzędzia (uwaga na pilniki i cążki do paznokci!) oraz broń. Zakazane są także produkty chemiczne, toksyczne i łatwopalne, zapałki oraz płyny zawierające alkohol o stężeniu wyższym niż 70%. Szczegółową listę rzeczy zakazanych znajdziesz na stronie swojego przewoźnika.

Jak robić dobre zdjęcia z wakacji?

Po udanym rejsie samolotem wreszcie jesteś na miejscu. Pora rozpocząć eksplorację terenu i utrwalać wszystko to, co po powrocie przekształcisz w zbiór pięknych wspomnień. Wakacyjne zdjęcia robione telefonem mogą być równie profesjonalne jak te wykonane lustrzanką. Wystarczy, że użyjesz odpowiedniego trybu, a aparat sam dobierze najlepsze parametry. Korzystaj więc z trybu nocnego, sportowego, portretu, krajobrazu czy makro, by uchwycić wyjątkowe zdjęcia z wakacji.

Znasz się na ustawieniach aparatu? To świetnie! Swoje umiejętności z łatwością wykorzystasz, robiąc zdjęcia telefonem. Obecnie w każdym modelu możesz ustawić balans bieli, czułość ISO, nasycenie, kontrast czy ekspozycję. Przestaw się na tryb manualny i działaj :) Inspiracje na zdjęcia z wakacji znajdziesz w mediach społecznościowych, choć jestem pewien, że pod wpływem swobody bez problemu wyzwolisz swoją kreatywność.

20230810134107_AnyConv.com__3.webp

Wykorzystaj zdjęcia z wakacji w Twoim telefonie

Po powrocie do rzeczywistości Twój wakacyjny nastrój może się lekko obniżyć. Na szczęście masz ze sobą bagaż wspomnień w postaci zestawu wyjątkowych kadrów. Jak je wykorzystać? Oto moje 6 pomysłów na efektowne pamiątki z wakacji. Jeśli należysz do niecierpliwych, skorzystaj z apki ColorlandGO, w której błyskawicznie wywołasz odbitki czy zaprojektujesz fotoksiążkę. Możesz to zrobić z poziomu swojego smartfona, czyli nawet w chwili, kiedy oczekujesz na samolot powrotny do kraju.

20230810134107_AnyConv.com__5.webp

Wspomnienia z wakacji w fotoksiążce

Spośród wielu przedmiotów, które będą przywoływać na myśl piękne wspomnienia, doradzam fotoksiążkę, którą możesz zaprojektować samodzielnie od początku do końca. Twoja osobista fotoksiążka z wakacji może być pełna zdjęć, które oprawisz tematycznym tłem.

Proponuję szablony podróżnicze, które perfekcyjnie podkreślą i uzupełnią Twoje wakacyjne kadry. Na stronie Colorland znajdziesz kilkadziesiąt autorskich propozycji nawiązujących tematem do letniego wypoczynku. Góry, plaża, podróż marzeń? Znajdziesz tam wszystko, co niezbędne do ekspozycji osobistych wspomnień.

Fotoksiążka – Twoje zapiski w kadrach

Zdjęcia z autorskim szablonem to nie wszystko, co może znaleźć się w Twojej fotorelacji z podróży. Podczas projektowania każdej strony swojego albumu możesz zadbać o dodatkową porcję wspomnień. Przy fotkach mogą pojawić się daty lub miejsce ich wykonania, ulubiony cytat czy krótki opis tego, co wywarło na Tobie największe wrażenie. Pamięć bywa zawodna i z czasem się zaciera, ale dzięki personalizacji będziesz cieszyć się wspomnieniami jeszcze długo po powrocie z krótkiego, lecz intensywnego urlopu.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: