InspiracjeTriki i porady

Co spakować do bagażu podręcznego i co przywieźć z podróży

10.08.2023 • Przeczytasz w 4 min.

Długo wyczekiwane lato wreszcie nastało, a wraz z nim zasłużony wypoczynek. Czeka Cię podróż samolotem i tydzień totalnej laby z dala od zawodowych obowiązków? Idealnie! Podpowiadam, jak spakować bagaż podręczny, by zabrać ze sobą wszystko, co niezbędne, a także doradzam, jak strzelać dobre zdjęcia, by powstała z nich kolekcja niezapomnianych wspomnień.

Jak spakować się w bagaż podręczny na 7 dni?

Zanim zaczniesz wkładać do torby pierwsze koszulki, zapoznaj się dokładnie z regulaminem linii lotniczych, którymi będziesz podróżować. Każda z nich ustala własne wytyczne dotyczące wymiaru i wagi bagażu, których trzeba rygorystycznie przestrzegać. Bagaż podręczny jest zazwyczaj niewielki – jego waga nie przekracza 8-10 kg, a dopuszczalne wymiary wynoszą najczęściej 50 × 40 × 20 cm. W tanich liniach lotniczych parametry te mogą być inne. Chodzi o to, by Twój bagaż zmieścił się pod siedzeniem fotela, który znajduje się przed Tobą. Co ważne, do wymiaru torby lub plecaka wliczane są także kółka oraz uchwyt.

spakowana walizka lezaca na podlodze

Co można zabrać do bagażu podręcznego? Niewielkie wymiary oraz waga nieuchronnie prowadzą do stosowania licznych ograniczeń. Zrezygnuj więc ze zbędnych sprzętów elektronicznych, a także z ciężkiej lustrzanki na rzecz smartfona – nim również wykonasz piękne zdjęcia z wakacji, z których po powrocie wywołasz rewelacyjne odbitki. Optymalizuj miejsce w bagażu, wykorzystując każdy centymetr przestrzeni. Roluj ubrania, wkładaj przedmioty do butów, stosuj worki próżniowe na odzież. Zainwestuj w miniaturki kosmetyków o dozwolonej pojemności (zazwyczaj nie mogą przekraczać 100 ml), a nawet zrezygnuj z nich całkowicie – żel pod prysznic lub szampon możesz zakupić na miejscu, nie wydając na nie fortuny.

wakacyjne odbitki lezace na kocu

Moja wskazówka na udany urlop brzmi: dobierz ubrania kolorystycznie. Dzięki temu stworzysz więcej kompozycji z mniejszej liczby rzeczy.

Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym?

To całkiem zrozumiałe, że linie lotnicze mają listę rzeczy, których nie wolno przewozić w bagażu podręcznym. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i gwarancję komfortowego lotu. W Twojej torbie nie mogą się zatem znaleźć ostre narzędzia (uwaga na pilniki i cążki do paznokci!) oraz broń. Zakazane są także produkty chemiczne, toksyczne i łatwopalne, zapałki oraz płyny zawierające alkohol o stężeniu wyższym niż 70%. Szczegółową listę rzeczy zakazanych znajdziesz na stronie swojego przewoźnika.

Jak robić dobre zdjęcia z wakacji?

Po udanym rejsie samolotem wreszcie jesteś na miejscu. Pora rozpocząć eksplorację terenu i utrwalać wszystko to, co po powrocie przekształcisz w zbiór pięknych wspomnień. Wakacyjne zdjęcia robione telefonem mogą być równie profesjonalne jak te wykonane lustrzanką. Wystarczy, że użyjesz odpowiedniego trybu, a aparat sam dobierze najlepsze parametry. Korzystaj więc z trybu nocnego, sportowego, portretu, krajobrazu czy makro, by uchwycić wyjątkowe zdjęcia z wakacji.

Znasz się na ustawieniach aparatu? To świetnie! Swoje umiejętności z łatwością wykorzystasz, robiąc zdjęcia telefonem. Obecnie w każdym modelu możesz ustawić balans bieli, czułość ISO, nasycenie, kontrast czy ekspozycję. Przestaw się na tryb manualny i działaj :) Inspiracje na zdjęcia z wakacji znajdziesz w mediach społecznościowych, choć jestem pewien, że pod wpływem swobody bez problemu wyzwolisz swoją kreatywność.

fotoksiazka z wakacyjna rozkladowka

Wykorzystaj zdjęcia z wakacji w Twoim telefonie

Po powrocie do rzeczywistości Twój wakacyjny nastrój może się lekko obniżyć. Na szczęście masz ze sobą bagaż wspomnień w postaci zestawu wyjątkowych kadrów. Jak je wykorzystać? Oto moje 6 pomysłów na efektowne pamiątki z wakacji. Jeśli należysz do niecierpliwych, skorzystaj z apki ColorlandGO, w której błyskawicznie wywołasz odbitki czy zaprojektujesz fotoksiążkę. Możesz to zrobić z poziomu swojego smartfona, czyli nawet w chwili, kiedy oczekujesz na samolot powrotny do kraju.

kobieta trzymajaca fotoksiazke go oraz telefon z aplikacja colorlandgo

Wspomnienia z wakacji w fotoksiążce

Spośród wielu przedmiotów, które będą przywoływać na myśl piękne wspomnienia, doradzam fotoksiążkę, którą możesz zaprojektować samodzielnie od początku do końca. Twoja osobista fotoksiążka z wakacji może być pełna zdjęć, które oprawisz tematycznym tłem.

Proponuję szablony podróżnicze, które perfekcyjnie podkreślą i uzupełnią Twoje wakacyjne kadry. Na stronie Colorland znajdziesz kilkadziesiąt autorskich propozycji nawiązujących tematem do letniego wypoczynku. Góry, plaża, podróż marzeń? Znajdziesz tam wszystko, co niezbędne do ekspozycji osobistych wspomnień.

Fotoksiążka – Twoje zapiski w kadrach

Zdjęcia z autorskim szablonem to nie wszystko, co może znaleźć się w Twojej fotorelacji z podróży. Podczas projektowania każdej strony swojego albumu możesz zadbać o dodatkową porcję wspomnień. Przy fotkach mogą pojawić się daty lub miejsce ich wykonania, ulubiony cytat czy krótki opis tego, co wywarło na Tobie największe wrażenie. Pamięć bywa zawodna i z czasem się zaciera, ale dzięki personalizacji będziesz cieszyć się wspomnieniami jeszcze długo po powrocie z krótkiego, lecz intensywnego urlopu.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: