InspiracjeTriki i porady

Co dać na ślub zamiast kwiatów? Sprawdź 5 pomysłów!

13.06.2024 • Przeczytasz w 5 min.

Czerwiec jest miesiącem, który otwiera ślubny sezon. Będziesz gościem na tak wyjątkowej uroczystości? Już dziś zadbaj o gustowny upominek. Co dać na ślub zamiast kwiatów? Jak zawsze doradzam to, co najlepsze!

Prośba od Państwa Młodych

Czasami życie samo podsuwa trafne rozwiązania. Coraz częściej w treści zaproszenia na ślub znajdziesz prośbę o zakup konkretnego przedmiotu, który możesz wręczyć nowożeńcom zamiast kwiatów. Młodzi często proszą o karmę dla zwierząt, artykuły szkolne i piśmiennicze czy pluszaki – wszystko po to, by wesprzeć okoliczne instytucje w potrzebie. Niekiedy możesz spotkać prośbę o zakup książki do domowej biblioteczki lub butelkę trunku, który zasili osobistą kolekcję.

W każdym z powyższych przypadków warto uszanować i spełnić prośbę przyszłych Państwa Młodych. Oni będą zadowoleni, a Ty spełnisz dobry uczynek :) A co, jeśli masz w tej kwestii wolą rękę? Podsunę Ci 5 świetnych pomysłów na trafiony upominek zamiast kwiatów.

Fotopamiątka pełna wspomnień

Tradycyjna kartka w nowoczesnym wydaniu? Fotopamiątka to pomysłowy sposób na przekazanie życzeń. Możesz w niej zapisać kilka miłych słów i dodać ulubioną fotografię. Jeśli masz zdjęcie przyszłej pary młodej, niech koniecznie stanie się częścią osobistego projektu. Po latach będzie świetnym wspomnieniem, które wywołuje uśmiech na twarzach małżonków.

Jeśli zastanawiasz się co zamiast kwiatów na ślub cywilny podarować nowożeńcom, fotopamiątka będzie świetnym pomysłem. Wzruszające życzenia, najlepsze zdjęcie i dedykacja z datą ślubu, a to wszystko w twardej oprawie – taki upominek z pewnością skradnie ich serca.

20240613170700_1 (5).webp

Obraz w ramie – gustowna dekoracja wnętrza

Jeśli młodzi jeszcze ze sobą nie mieszkają, niewątpliwie zmieni się to niedługo po ślubie. Znacznie lepiej jest przekraczać próg wnętrza, które zaprasza do środka zdjęciem z wizerunkiem uśmiechającej się pary zakochanych. Masz taką fotografię w swojej kolekcji? Zaprojektuj z niej obraz w ramie i podaruj nowożeńcom jako upominek zamiast kwiatów.

Przyznaj, że to oryginalny pomysł na ślubną pamiątkę. Wytrzyma znacznie dłużej niż kwiecisty bukiet, wpasuje się w każdą aranżację i będzie efektowną dekoracją wnętrza. Wybierz tylko zdjęcie, które pasuje do charakteru odbiorców. Jeśli wyróżniają się poczuciem humoru, zadbaj o radosny kadr, gdy natomiast preferują klasyczne fotografie, wybierz ciekawe zdjęcie portretowe. W obu przypadkach efekt będzie co najmniej zaskakujący.

Odbitki zamiast kwiatów? Wywołaj burzę… wspomnień

Być może dawno nie byłeś gościem na weselu i nie wiesz, co kupić na prezent ślubny zamiast kwiatów. Trendy się zmieniają – zwłaszcza w tak dynamicznej branży. Kiedyś wręczało się zastawy stołowe i komplety pościeli, dziś dominuje gotówka w kopertach i skromny pamiątkowy dodatek.

Pomyśl nieszablonowo, a znajdziesz fantastyczny pomysł na upominek. Doradzam odbitki w standardowy formacie, tworzące zestaw wspólnych przygód, którym Para Młoda stawiała czoła jeszcze przed ślubem. Jeśli nie dysponujesz własną kolekcją, skontaktuj się z bliską rodziną przyszłych małżonków lub wykorzystaj zdjęcia, które publikują w mediach społecznościowych. Komplet takich kadrów zapewni im powrót do czasów, gdy jeszcze nie było wspólnych obowiązków i kredytu na mieszkanie.

20240613170700_2 (9).webp

Gwarantuję, że młodzi potraktują taki upominek z przymrużeniem oka, a jednocześnie głęboko się wzruszą licznymi wspomnieniami, jakie generuje każdy kadr.

Książka z przepisami

Przez żołądek do serca? Czysta prawda! To czasem jedyna droga, by ukoić rozdrażnienie czy stres, który nawarstwia się w pracy od samego rana. Wspólne gotowanie zbliża ludzi, dlatego doradzam książkę kucharską jako trafiony prezent zamiast kwiatów. Jeśli wiesz, w jakich smakach gustują nowożeńcy, będzie Ci łatwiej dokonać właściwego wyboru.

Możesz także zaprojektować taką książkę samodzielnie! Wśród propozycji Colorland znajdziesz szablon fotoksiążki w stylu kulinarnym. Stwórz wyjątkową zawartość i wypełnij ją sprawdzonymi przepisami na pyszne dania. Jeśli uzupełnisz swój prezent o imienną dedykację, zyskasz kompletny i niezwykle oryginalny upominek, który z dumą można podarować świeżo upieczonym Państwu Młodym.

Personalizowany kubek ze zdjęciem

Leniwe wieczory, zabiegane poranki czy weekend, kiedy można niespiesznie smakować życie we dwoje – w każdych okolicznościach najlepiej sprawdza się pobudzająca kawa lub pachnąca herbata. Jeśli celujesz w praktyczny upominek zamiast kwiatów, zdecyduj się na fotokubek. A najlepiej – na zestaw dwóch takich naczyń z personalizacją.

Zaprojektuj osobisty kubek dla każdego z małżonków, przemycając na ich ściankach słodką dedykację. Dla niej przygotuj krótki tekst o tym, jakiego ma cudownego męża, jemu zaś zaserwuj napis sugerujący o tym, kto rządzi wspólnym gospodarstwem. Zdjęcia na kubkach będą nieustannie przypominać o uczuciu, jakie połączyło tych dwojga małżeńskim węzłem. To praktyczny i oryginalny prezent!

Co daje się Parze Młodej zamiast kwiatów?

Bukiet kolorowych kwiatów jest najczęściej wręczanym upominkiem podczas uroczystości. Wyraża wdzięczność, a także szacunek. Pomimo swojego piękna jest mało praktyczny – czasem już po tygodniu zauważa się uschnięte pączki kwiatów, których trzeba się pozbyć z wielkim żalem.

20240613170700_3 (16).webp

Dziś zamiast kwiatów można wręczyć Parze Młodej wachlarz innych upominków. Poznaj dedykowaną ofertę Colorland i wybierz efektowny prezent na ślub. Bez względu na to, czy należysz do bliskiej rodziny przyszłych nowożeńców, czy uczestniczysz w ceremonii jako przyjaciel lub znajomy – prezent, który przygotujesz i wręczysz od serca zamiast kwiatów zawsze spotka się z radosnym przyjęciem. Lubisz podchodzić do życia nieszablonowo? Oferta marki spełni Twoje oczekiwania. Doradzam prezenty ze zdjęciem, które po latach będą jak wzruszające pamiątki.

Wolisz coś bardziej tradycyjnego? Zawsze możesz skusić się na voucher, kupon lotto, kosz prezentowy lub drobny gadżet domowy. Zdecyduj, co sprawi nowożeńcom największą przyjemność.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: