InspiracjeTriki i porady

To był dobry rok – podsumuj 2023 z yearbookiem

27.12.2023 • Przeczytasz w 5 min.

Już tylko kilka dni dzieli Cię od hucznego wejścia w nowy rok. Czas między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem warto wykorzystać na refleksje. Jeśli ten rok był dla Ciebie wyjątkowo dobry – utrwal to! Zrób podsumowanie roku 2023 i zaprojektuj własny yearbook, do którego będziesz wracać po latach ze szczególnym sentymentem.

Co to jest yearbook?

Yearbook to niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych forma pamiątki szkolnej, która zawiera zdjęcia wszystkich osób z danego rocznika. Dzięki niej można po latach wrócić do szkolnych wspomnień i przeglądać fotografie znajomych twarzy: rówieśników, nauczycieli i pracowników szkoły, a także zdjęcia z różnych wydarzeń z życia szkoły.

W Polsce ten zwyczaj dopiero się pojawia dlatego specjaliści z Colorland wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując kronikę w rodzinnym wydaniu! Teraz możesz zrobić wyjątkowe podsumowanie 2023 roku, projektując własny yearbook.

20231222100101_3.webp

Kronika rodzinna – kolekcjonuj najpiękniejsze chwile w kadrach

Nieistotne, czy w tym roku działo się u Ciebie tyle, co zazwyczaj, czy znacznie więcej. Fotoksiążka z całego roku to piękna idea, którą warto kontynuować w najlepszym wydaniu. Zachowaj zdjęcia najbliższych i zapamiętaj wydarzenia, które na długo pozostaną w Twoim sercu.

Jeśli chcesz utrwalić miniony rok w kadrach, wykorzystaj autorskie szablony, które idealnie pasują do Twoich zamiarów. Doradzam szablon Yearbook, jeden z najczęściej wykorzystywanych w tego typu projektach, a także Z całego roku, z którym uporządkujesz swoje wspomnienia chronologicznie.

Miniony rok był pełen podróży? Zima na stokach narciarskich, lato w ciepłych krajach, a weekendy obfitowały w spontaniczne city break’i? Twoja kronika roczna będzie pełna dynamicznych kadrów! Zapamiętaj je z szablonem Rok w podróży i wracaj do wspomnień w dowolnej chwili.

Sprawdź szablony idealne na podsumowanie roku

Jak wygląda projektowanie kroniki rocznej?

Cała idea tworzenia rocznika bazuje na tym, by podsumować miniony rok w fotograficznej formie. Fotoksiążka Colorland będzie doskonałym środkiem do celu! Teraz możesz każdego roku tworzyć dzieło, które będzie przypominać Ci o tym, co ważne – chwile w rodzinnym gronie, ważne wydarzenia i piękne spotkania.

Jak zaprojektować kronikę? Bardzo prosto :) Uruchom intuicyjny edytor, będący integralną częścią strony Colorland, a następnie zacznij tworzyć fotograficzne kompozycje na każdej ze stron. Mnogość autorskich szablonów może przyprawić o zawrót głowy, ale żeby ułatwić Ci wybór, doradzam, które z nich to szablony najczęściej wybierane w minionym roku.

Po co mi yearbook?

„Chwila trwa całą sekundę, ale pamięć żyje wiecznie” – autorem tego cytatu jest Oscar Wilde i pięknie oddaje sens kroniki ze zdjęciami. Po co utrwalać zdjęcia w papierowej formie? Aby upamiętnić najpiękniejsze chwile spędzone z bliskimi. Rodzina i przyjaciele odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, ale wartość uczuć można docenić dopiero z perspektywy czasu. Fotoksiążka kronika idealnie się sprawdzi pod tym względem.

A jeśli podążyć tropem amerykańskiej tradycji, yearbook tworzy się po to, by po latach dostrzec zmiany w swoim wyglądzie. Szczególną radość ze zdjęć czerpią dzieci, które z niemałym zdziwieniem porównują efekty upływającego czasu.

20231222100100_5.webp

Seria corocznych zdjęć na Twojej półce

Projektowanie fotoksiążki możesz wykonać we własnym stylu, tworząc unikalną kolekcję wspomnień każdego roku. Za każdym razem możesz użyć innego szablonu, lub wykorzystać ten sam, jeśli chcesz zachować spójność. Jestem przekonany, że z czasem zmienią się Twoje preferencje dotyczące wyglądu samego yearbooka. To też dowód na to, że czas zmienia nie tylko ciało, ale i duszę! :)

Każdy projekt możesz wzbogacić elementami z bogatego pakietu klipartów, do wyboru masz także ramki, maski i wspomniane wcześniej szablony. Większość dodatków, a także sam rozkład zdjęć możesz edytować, osiągając zamierzony efekt. To jest najpiękniejsze w kreowaniu wspomnień – możliwość dostosowania ich do własnej wizji.

Jaki był Twój rok?

Wspomnienia trwają dopóty, dopóki o nich pamiętasz. Z tą myślą warto utrwalać każdą chwilę, bo nigdy nie wiesz, która z nich odejdzie w zapomnienie.

Przeglądając zdjęcia, odczujesz radość, sentyment i wzruszenie, a w kąciku oka nie raz błyśnie niespodziewana łza. To jak żyjesz teraz, będzie mieć ogromny wpływ na emocje, jakie będą Ci towarzyszyć podczas przeglądania zdjęć. Dopilnuj, by kadry były wypełnione po brzegi radością, zadbaj o pozytywną energię i utrwalaj miejsca, do których zawsze z przyjemnością powrócisz myślami.

Fotograf amator? Skompletuj własne wspomnienia

Nie trzeba być profesjonalistą, by utrwalać wyjątkowe kadry. Dziś każdy może zostać fotografem i cieszyć się bagażem wyjątkowych wspomnień. Gdy tylko poczujesz, że nastała chwila, którą warto zatrzymać, wyciągaj smartfon i… cyk!

20231222100100_6.webp

Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia były nieco więcej niż przeciętne, uporządkuj swoją wiedzę. Poznaj zasady kadrowania, korzystaj z dostępnych filtrów w telefonie, eksperymentuj z ekspozycją, balansem bieli i kontrastem. Poznaj zasady robienia zdjęć pod słońce, wieczorami, a także w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki minimalistycznej wiedzy zyskasz cenne zaplecze techniczne, które wpłynie na jakość Twoich kadrów. Osobisty coroczny yearbook będzie prezentował się zachwycająco.

Kronika w prezencie? Naturalnie, doradzam!

Zachowanie zestawu ulubionych fotografii to znakomity pomysł na rodzinną pamiątkę, ale fotoksiążka w formie yearbooka może być również doskonałym prezentem na każdą okazję. Końcówka roku to świetny czas na podsumowanie – takim upominkiem zachęcisz kogoś do osobistych przemyśleń.

Yearbook możesz podarować bliskiej przyjaciółce, siostrze czy dziadkom. To prezent, który ucieszy również dzieci – szczególnie te, których rok wypełniony był uczestnictwem w dodatkowych zajęciach kształtujących jakieś talenty. Nie czekaj, bo koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Zanim wejdziesz w nowe wyzwania i zaczniesz realizować swoje noworoczne postanowienia, skup się na moment na bieżących dokonaniach i zastanów się, które z nich warto zapamiętać na dłużej.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: