InspiracjeTriki i porady

5 pomysłów na wielkanocny prezent doradzam!

18.03.2021 • Przeczytasz w 4 min.

Ciepłe promienie słońca coraz bardziej przypominają nam o tym, że nadeszła wreszcie upragniona wiosna. Grube kurtki i zimowe buty powędrowały do szafy, a nasza garderoba jest o te kilkaset gramów lżejsza. Wasz Doradca ds. prezentów otwiera okno w swoim stylowo urządzonym gabinecie i zaczyna oddychać pełną piersią. W takich warunkach aż chce się pracować i spełniać swoje zacne obowiązki wobec wszystkich, którzy potrzebują mojej rady i pomocy. 
najlepszy prezent na wielkanoc dla dziecka

Okres, w jakim się znajdujemy to również mocno zakorzeniony w polskiej tradycji zwyczaj święcenia pokarmów w trakcie Wielkanocy. Sam pamiętam jak jeszcze byłem małym chłopcem, mama wysyłała mnie z popularną święconką do kościoła. Na samą myślą o tym, co znajdowało się w koszyku, do dziś cieknie mi ślinka. Świeżo upieczony chleb, pyszna kiełbaska, słodka babka czy swojskie jajka. Święta Wielkiej Nocy to również spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Z racji tego ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, że jest to równie dobra okazji jak choćby Boże Narodzenie, żeby sprawiać sobie niespodzianki (a co stwórzmy nową „świecką” tradycję). Naturalnie w mojej ocenie najlepsze prezenty to fotoprezenty, które wywołują wspomnienia i uśmiech na twarzy obdarowywanych osób.

Jaki prezent na Wielkanoc będzie odpowiedni?

Śpieszę z odpowiedzią niczym superszybki pociąg na linii Tokio – Osaka pędzący z prędkością dochodzącą do nawet 300 km/h. Wybór dostępnych możliwości jest naprawdę szeroki. Do najciekawszych propozycji moim skromnym zdaniem należą:

- Fotoksiążka A4 – dzięki niej możesz opowiedzieć dowolną historię poprzez fotografie. Np. masz syna, który w młodym wieku zafascynował się piłką nożną. Zażyczył sobie profesjonalne korki, trykot piłkarski i piłkę. Wysłałeś go na treningi do lokalnej drużyny, aby rozwijał swoją pasję (kto wie, może będzie drugim Lewandowskim). Warto dokumentować takie historie i postępy poprzez zdjęcia. Łącząc materiał z kilku lat, tworzysz niezapomnianą pamiątkę na lata i kreujesz coś naprawdę wartościowego. Fantastyczny prezent na Wielkanoc dla dziecka.
jaki prezent na wielkanoc wybrać

- Fotoksiążka 24x24 – rzecz zbliżona do pierwszej propozycji, jednak „ugryziona” trochę z innej strony. W tym przypadku mamy do czynienia z formą kwadratu. W takich okolicznościach wymaga to od nas nieco więcej zaangażowania w dobrze zdjęć, które będą się dobrze prezentować w proporcjach 1:1. Moją ostatnią inspiracją w tym temacie są portrety członków rodziny. Znakomity prezent na Wielkanoc dla np. dziadków. W fotoksiążce umieszczamy portrety: dzieci, wnuków i prawnuków. Prosta historia, która bez wątpienia wywoła wzruszenie na twarzy naszych seniorów.
najlepszy prezent na wielkanoc

- Fotoobraz 30x40 – jedna fotografia lub kolaż zdjęć drukowanych na wysokiej jakości płótnie. Może to być znakomita forma podziękowania dla osoby, która pomogła nam w życiu, a nie mieliśmy jeszcze okazji, aby okazać naszą wdzięczność. Fotobraz posiada ozdobną drewnianą ramkę (białą lub czarną) i praktyczną zawieszkę do mocowania. Dzięki temu będzie pasował do każdego wnętrza.
wielkanocne prezenty dla dziecka

- Odbitki 10x15 – cytując klasyka można powiedzieć, że jest to tzw. „oczywista oczywistość” o której jednak dość często zapominamy. W czasach, kiedy wykonanie bardzo dobrej jakościowo fotografii nie stanowi problemu, robimy zdjęcia, ale zostawiamy je na naszych smartfonach lub kartach pamięci. Okres wielkanocny to znakomity czas, aby przeglądnąć nasze archiwa i dać naszym zdjęciom drugie życie. Przy okazji możemy nimi obdarować osoby nam bliskie.
gdzie znaleźć prezent na wielkanoc

- Memorki - 25 zdjęć w stylu retro w białej ramce o wymiarach 9,5 X 12 cm. Jednym słowem fotografie w formacie zbliżonym do popularnych polaroidów, które spodobają się w szczególności osobom lubiącym klimat dawnych lat. Drukowane na papierze matowym lub błyszczącym zyskują soczyste kolory, które cały czas pozostają żywe. Podaruj komuś memorki, aby wiedział, że o nim pamiętasz, a jeśli chcesz, możesz na każdym zdjęciu możesz dodać własny tekst np. informujący o tym, kiedy zdjęcie zostało zrobione.
najlepszy podarunek na wielkanoc

Prezent na Wielkanoc - podsumowanie


Lubię okres wielkanocny, ten swobodny czas, gdy można trochę odetchnąć i podładować wewnętrzne akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami w pracy. Spotkania z rodziną przy suto zastawionym stole i spacery w ciepłe popołudnia, by spalić przynajmniej część pochłoniętych wcześniej pyszności. Oprócz tego, jak już wspomniałem to doskonały moment na sprawianie sobie różnego rodzaju prezentów. Do czego również Ciebie Drogi czytelniku zachęcam i doradzam.


 

Serdecznie pozdrawiam

Doradca ds. prezentów

Udostępnij znajomym: