InspiracjeTriki i porady

5 pomysłów na prezent ze zdjęciem na każdą okazję

26.05.2021 • Przeczytasz w 4 min.

Nie masz pomysłu na prezent? Podpowiemy! Jak dobrać odpowiedni fotoprezent do okazji oraz który fotoprodukt wybrać, gdy masz jedno, kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt zdjęć.

Gdy słyszymy pytanie: jaki fotoprodukt można podarować w prezencie, zawsze zaczynamy swoją odpowiedź od: to zależy. Na początku odpowiedz sobie na dwa ważne pytania:

Ile masz zdjęć?

Z jakiej okazji wręczasz prezent?

Nie przyda Ci się 10 pomysłów na fotoksiążkę w prezencie, jeśli masz tylko jedno lub kilka zdjęć.

Nie ograniczysz się tylko do kupna ramki ze zdjęciem, jeśli szukasz prezentu na ważną i szczególną okazję.

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy pięć pomysłów na prezenty ze zdjęciami.

1. Fotoksiążka – prezent na każdą okazję

Każde zestawienie pomysłów na prezent ze zdjęciami będzie niepełne, jeśli nie będzie w nim fotoksiążki. To królowa fotoprezentów, choć trzeba przyznać, że wymagająca.

Zaletą fotoksiążki jest to, że może być prezentem na każdą okazję. W zależności od tego, jaką fotoksiążkę (zwykłą, ekskluzywną, fotoalbum, Star Book) lub jaki format (A4, 20x20, 24x24, A3, 30x30) wybierzesz, będzie odpowiednia zarówno na drobny podarunek, jak i okazały prezent.

Jej minusem jest fakt, że wymaga przynajmniej kilkudziesięciu zdjęć — najcieńsza fotoksiążka ma 28 stron.

2. Fotoramka ClickPic – prezent ze zdjęciem

Fotoramka ClickPic ma wielkość 20x20 cm i jest najlepsza, jeśli masz tylko jedno zdjęcie. Oprócz tego ma jeszcze jedną ważną zaletę: można ją swobodnie odklejać od ściany, tworząc róże kompozycje (w zależności od tego, ile mamy zdjęć). To sprawia, że Fotoramka ClickPic może stać się... prezentowym rytuałem. Dokładnie takim jak ulubiony tort na urodziny, wyjazd na wakacje zawsze w tym samym miesiącu czy zajmowanie tego samego miejsca w restauracji. W tym wypadku każde kolejne urodziny (kolejna rocznica ślubu itp.) to nowa ramka ze zdjęciem z minionego roku.

Fotoramka jest tanim prezentem, dlatego jeśli szukasz prezentu na większą okazję, ale nie masz kilkudziesięciu zdjęć, zamów zestaw kilku sztuk. W ten sposób od razu dasz możliwość obdarowywanej osobie stworzenie galerii zdjęć na ścianie. Do wyboru masz trzy kolory ramek: drewniany, biały oraz czarny.

3. Memorki – pudełko pełne wspomnień

Memorki to 25 odbitek o wymiarach 9,5x12 cm, które wyglądają jak odbitki z polaroidu. W podstawowym zestawie znajdują się razem z pudełkiem, co czyni je gotowym do wręczenia prezentem.

W naszej ofercie jest kilkanaście innych formatów odbitek (a do formatu 10x15 cm też możesz dobrać ozdobne opakowanie), ale te są najlepsze, gdy chcesz stworzyć pudełko pełne wspomnień.

Gdy projektujesz fotoksiążkę, zdjęcia są poukładane i opowiadają historię od początku do końca. W pudełku z odbitkami trudniej o taką chronologię. Dlatego najlepszym wyborem są Memorki. Te odbitki mają charakterystyczną, białą ramkę wokół zdjęcia, na której możesz dodać dowolny tekst. Drobny podpis w postaci daty i miejsca porządkuje wspomnienia na wiele lat.

4. Memorki – nowa forma ramki na biurko

Podstawowy zestaw Memorków zawiera 25 zdjęć oraz pudełko. W ofercie są jednak trzy bogatsze zestawy. W pierwszym z nich znajdują się dwie minisztalugi, a w drugim cztery stojaki z klamrami. Te gadżety służą do ekspozycji ulubionych zdjęć. Są współczesną formą ramek na zdjęcia, które można postawić w dowolnym miejscu, na przykład na biurku w pracy. To najbardziej oryginalny prezent ze zdjęciem w naszej ofercie!

5. Memorki – ściana pełna wspomnień

Uważny czytelnik zdążył już zauważyć, że wspomnieliśmy o trzech zestawach gadżetów do odbitek Memorki, ale przedstawiliśmy tylko dwa. Ostatni z nich to zestaw „Na bogato”, w którym oprócz zdjęć znajdują się:

  • sznurek (o długości trzech metrów),
  • drewniane spinacze,
  • stojak z klamrą,
  • minisztaluga.

Ten zestaw daje możliwość nie tylko zaskoczenia samym prezentem. Oczywiście możesz po prostu wręczyć zdjęcia wraz z gadżetami, ale możesz też sprawić dodatkową niespodziankę i od razu zaaranżować je na ścianie. Przygotowaliśmy poradnik, w którym dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku. Do tego urodzinowe przyjęcie-niespodzianka lub romantyczna kolacja i pomysł na prezent i wspólne świętowanie gotowy!

A Ty jaki fotoprezent chciałbyś dostać? Jeśli udostępnisz tego bloga na swoich kanałach społecznościowych, zwiększysz szansę, że zobaczy to osoba, która właśnie kupuje Ci prezent. Mamy nadzieję, że uda nam się spełnić Twoje marzenie.

Serdecznie pozdrawiam

Doradca ds. prezentów

Udostępnij znajomym: