Triki i porady

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka - sprawdź!

11.01.2022 • Przeczytasz w 5 min.


Babcia i dziadek to wyjątkowe osoby w Twoim życiu. Ich nieoceniona mądrość nieraz uratowała Ci skórę, a życiowe doświadczenie przekonało Cię, że seniorzy – pomimo sędziwego wieku – doskonale odnajdują się we współczesnym świecie. W dniu ich święta pokaż ukochanym dziadkom, jak bardzo ich kochasz, składając wzruszające życzenia.
Fotoksiążka na Dzień Babci i Dziadka


W czasach, gdy kontakt jest utrudniony


Pandemia od dłuższego czasu krzyżuje rodzinne plany. Trudniej dziś o spotkania w większym gronie, nie wspominając już o obawach seniorów przed zakażeniem. Jeśli Twoi dziadkowie wolą unikać spotkań twarzą w twarz, okaż im zrozumienie. Jest mnóstwo sposobów na to, by dotrzeć do seniorów z życzeniami :)
To jest bardzo kreatywne pole do popisu. Niespodzianka z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka z pewnością zaskoczy seniorów, jeśli zrobisz to w kreatywny sposób. Przygotuj im coś, czego się nie spodziewają. Zazwyczaj takie święto celebruje się krótkim telefonem z życzeniami. Postaw na odrobinę radości i przygotuj prezent, w którym zamieścisz piękne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.


Fotoksiążka kwadratowa


Czas na wspomnienia! Łączone życzenia na Dzień Babci i Dziadka


Kiedy jest dobry czas na sięganie pamięcią wstecz do radosnych chwil? Zawsze! Szczególnie teraz, kiedy czasy są wyjątkowo trudne, Twoim dziadkom przyda się prezent, który ożywi ich pamięć i tchnie w serca radość. Postaw na upominek, w którym znajdą się skromne życzenia na Dzień Babci i Dziadka. Podaruj im fotokubek z zabawnym zdjęciem i krótkim wierszykiem. Moja propozycja? Wybierz jedną z poniższych:


Kochana Babciu, kochany Dziadku!
Czas jak koło szybko krąży,
rok za rokiem szybko mija.
Z życzeniami wnuczek dąży,
niech Wam tylko szczęście sprzyja.


W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam.
By życie Twe było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste jak letni poranek.


Kochana Babciu, kochany Dziadku,
dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku,
do tego dokładam serdeczne życzenia,
niech Wam się spełnią wszystkie marzenia!


Zawsze możesz przygotować dwa fotokubki, umieszczając na nich osobne życzenia. Pięknie zapakowany prezent zostaw seniorom pod drzwiami, informując telefonicznie o niespodziance.


Najpiękniejsze życzenia dla babci i dziadka


Powrót do wspomnień to jedne z ulubionych zajęć Twoich dziadków. Podaruj im wartościowy dowód na to, że uwielbiasz słuchać ich opowieści z minionych czasów. Przygotuj klasyczną fotoksiążkę lub elegancki fotoalbum premium, gdzie znajdą się wyjątkowe kadry i bezcenne słowa. Seniorzy uwielbiają łączone życzenia dla babci i dziadka, możesz więc śmiało wplatać je między zdjęcia. Oto – moim zdaniem – najpiękniejsze wierszyki z okazji ich święta:


Nieraz gdy sen skrzydła uniósł,
Ciebie widziałem Babuniu,
jak swą delikatną ręką
w śnie okrywasz mnie kołderką…
Dziadku mój kochany,
jesteś plasterkiem na rany,
rozpieszczasz mnie i wspierasz,
uczysz, jak dobro wybierać.

Ile gwiazd w wieczornym mroku
ponad naszym krajem lśni,
tyle przynieś drogim Dziadkom
jasnych i szczęśliwych dni.

A może zdecydujesz się na piękny cytat? Wartościowe słowa zawsze wywołują wzruszenie i zachęcają do refleksji.


Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce.
Ogród miłości wyrasta w sercu babci.
Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka.


Takie hasła znakomicie sprawdzą się zarówno w fotoksiążce, jak i na zewnętrznej stronie stylowego fotokubka. Podaruj dziadkom radość personalizowanym podarunkiem.


Fotoksiążka na prezent


Krótkie życzenia dla babci i dziadka


Wolisz złożyć życzenia każdemu z osobna? Skorzystaj z naszych podpowiedzi:


Dziadku!
Niech stale radość i uciecha 
Twoją kochaną zdobi skroń.
I niebo niech Ci się uśmiecha,
a Boska zawsze ochrania dłoń.


Babciu!
Los ręką do darów szczodrą
niech szczęścia da Ci kwiat
za Twoje trudy i dobroć,
którymi rozjaśniasz świat.


Tak piękne słowa wzruszą każdą sędziwą duszę! Możesz je umieścić w ręcznie zrobionej laurce lub w księdze, gdzie będą znajdować się rodzinne kadry. Jeśli stawiasz na wspólny prezent, trafnym wyborem jest fotoksiążka LUX w oprawie z ekoskóry lub tkaniny introligatorskiej. Zmieścisz tam dziesiątki wspólnych zdjęć, życzenia dla babci i dziadka, a także swój osobisty akcent w postaci graficznych dodatków.


Kiedy spieszyć z życzeniami?


Zapewne nowy rok oznacza dla Ciebie kolejne obowiązki, przez które ani na chwilę nie zwolnisz tempa. W pośpiechu możesz zapomnieć o wielu ważnych sprawach. Nie dopuść do tego i jeszcze dziś oznacz w kalendarzu, że dni 21 i 22 stycznia to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Skorzystaj z okazji, by wspólnie zjeść obiad lub spotkać się na pogawędkach przy kawałku ciasta. Jeśli od dziadków dzielą Cię kilometry, zadzwoń z życzeniami lub przygotuj jeden z proponowanych wyżej prezentów i wyślij pod wskazany adres. Dziadkowie docenią Twoją pamięć i wdzięczność za trudy, jakich podjęli się na drodze Twojego wychowania.


Doradca ds. Prezentów

Udostępnij znajomym: