InspiracjeTriki i porady

Zdjęcia z podróży na ścianie - 7 pomysłów

28.09.2022 • Przeczytasz w 3 min.

Przemierzanie kolejnych krajów, poznawanie miast i ludzi to fascynująca przygoda. Dobrze, że istnieją aparaty i smartfony, zdolne pomieścić tysiące wyjątkowych wspomnień! Chcesz utrwalić najpiękniejsze kadry? Poznaj moje pomysły na zdjęcia z podróży na ścianie.

Stwórz własną galerię zdjęć

Kto powiedział, że nie możesz pobawić się w artystę i stworzyć osobistej galerii wspomnień? Wakacje to czas szczególnie sprzyjający podróżowaniu. Złote promienie słońca wypadają na tle budynków wyjątkowo korzystnie, a postaci na zdjęciach mają wówczas podkreślony kolor skóry.

Wybierz najciekawsze kadry i wywołaj odbitki w różnym formacie. Wśród zdjęć mogą znaleźć się fotoplakaty, wokół których zawisną nieco mniejsze ujęcia. Chcesz zaplanować galerię zdjęć? Dowiedz się, jaki układ wybrać, by Twoje kadry robiły efekt „WOW” :)

2-10.webp

Zdjęcia z wakacji na ścianie w przedpokoju

Wspomnienia mają bezcenną wartość, dlatego najlepiej wyeksponować je w widocznym miejscu. Jakie pomieszczenie lepiej się sprawdzi w tym celu, jeśli nie przedpokój? Wygospodaruj wolną przestrzeń i zaplanuj oryginalny układ zdjęć na ścianie. W tej roli świetnie sprawdzi się fotoobraz, czyli Twoje autorskie zdjęcia na płótnie. Wyjątkowa tekstura i oszałamiający efekt, a to wszystko w solidnej drewnianej ramie.

Jeśli nie możesz się zdecydować na jedno zdjęcie, wybierz 3 lub więcej! Zawieś je obok siebie w jednej linii (najlepiej na wysokości oczu lub odrobinę wyżej). Zobaczysz, że kipiące energią kadry będą zwracać na siebie uwagę od samego wejścia.

Ulubiona ściana ze zdjęciami z podróży

3-7.webp

Obrazy i zdjęcia zawsze tworzą niepowtarzalną kompozycję i są świetną ozdobą domowego ogniska. Chcesz wyeksponować cenne wspomnienia? Zrób to za pomocą ramki ClickPic. Jej kwadratowy kształt nada Twojemu wnętrzu nowoczesnego charakteru. Ramka o wymiarach 20 × 20 cm wyposażona jest w zestaw rzepów, dzięki którym z łatwością zamocujesz ją do ściany.

Rodzinne kadry możesz zawiesić w takiej formie w dowolnym pomieszczeniu. Salon, pokój dziecka czy sypialnia – fotoramki ClickPic nadadzą „miękkości” nawet najbardziej surowemu wnętrzu.

Panorama w kilku kadrach

4-3.webp

Jeśli oprócz tradycyjnych zdjęć w Twoich zbiorach znajdują się także fotografie panoramiczne, możesz je wyeksponować w swoim mieszkaniu. Nie ma nic piękniejszego niż oryginalna galeria zdjęć na ścianie w salonie.

Podziel fotografię na 3 części i wywołaj ją w oddzielnych kadrach. Gotowe fotki opraw w ramki i powieś tuż obok siebie w widocznym miejscu. Wspólnie utworzą całość, dopieszczając Twój wzrok estetycznym kadrem.

Rodzinna mapa wspomnień

Jednym z ciekawszych pomysłów na utrwalenie rodzinnych kadrów jest zakup mapy świata. Powinna mieć nieco większy format i zawisnąć w formie fototapety na jednej ze ścian. Za każdym razem, gdy wrócisz z rodzinnej podróży, wywołaj jedno wyjątkowe zdjęcie i przyczep je na mapie w dokładnym miejscu swojego pobytu. Po latach wspólnych wypadów będziesz mieć piękną kolekcję fotek, które utworzą niepowtarzalną ozdobę i będą świetnym pretekstem do wspólnych rozmów.

Tablica magnetyczna

Chcesz mieć własną tablicę pięknych kadrów? Co powiesz na tablicę magnetyczną z prawdziwego zdarzenia? Obecnie w sprzedaży dostępne są takie o nietypowych kształtach czy oprawione w ciężkie, ozdobne ramy. Tablica pokryta fotograficznymi kadrami będzie pięknym miejscem, które wręcz zachęca do ponownego zatracenia się we wspomnieniach.

Dobrym pomysłem jest też pokrycie jednej ze ścian farbą magnetyczną. Teraz będziesz mieć mnóstwo miejsca na ekspozycję swoich podróżnych przygód! Ten obszar możesz organizować w dowolny sposób – używając kredy czy haseł wydrukowanych na papierze. Zaopatrz się w magnesy, najlepiej całą stertę. Wtedy nie musisz się ograniczać z liczbą odbitek na swojej ścianie :)

Lubisz klimaty boho i chcesz wprowadzić do swojego mieszkania drobne akcenty w tym stylu? Przymocuj do ściany sznurek (a najlepiej kilka!) i kup drewniane mini klamerki. Wieszaj zdjęcia z wakacji w równych odstępach, tworząc ciekawy łańcuch wspomnień. Stworzysz w ten sposób oryginalną dekorację domu, przykuwając uwagę rodziny oraz znajomych. Możesz też zamówić Memorki z gadżetami! Sznurek oraz drewniane klamerki znajdziesz w zestawie. 😉

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: