Wyjątkowy prezent dla babci i dziadka na święta – 13 pomysłów

20.12.2021 • Przeczytasz w 4 min.

Święta – czas bliskości z rodziną oraz tymi, z którymi na co dzień trudno się spotkać. W tych szczególnych dniach nie zapomnij o seniorach, nawet jeśli niezbyt często masz okazję do wspólnych rozmów. Podaruj babci i dziadkowi prezenty, które wywołają wzruszenie i uśmiech na twarzy.


Prezenty pod choinkę


Wspólny prezent dla dziadków – czy to ma sens?


Jest wiele pomysłów na prezent dla babci i dziadka na święta, który możesz podarować w ramach jednego przedmiotu. Seniorzy nad wyraz często wracają do wspomnień i głośno komentują minione chwile. Zazwyczaj w ich głosie da się wtedy usłyszeć sentymentalną nutkę tęsknoty za czymś, co nieuchwytne.
Udowodnij kochanym dziadkom, że wspomnienia mają swoje wyjątkowe miejsce! Podaruj im na Święta fotoksiążkę w wersji LUX, która będzie skrywać najpiękniejsze kadry z ich życia. To piękny prezent, a zarazem doskonała okazja do utrwalenia zdjęć, które już lekko podniszczył upływający czas.
Zajrzyj do przepastnych albumów swoich dziadków i wybierz fotografie, które utrwalisz w fotoksiążce. Zadbaj o to, by zdjęcia na kartach albumu były wyraźne. Jeśli pamięć ukochanych seniorów bywa już nieco zawodna, podpisz zdjęcia datami lub zamieść istotne informacje dotyczące miejsca powstania kadrów. Obdarowani będą Ci za to wdzięczni! Z pewnością jeszcze w Wigilię z nostalgią pochylą się nad prezentem.


Upominek świąteczny dla babci i dziadka


Niektórzy mogą pochwalić się dużą rodziną, co przekłada się na świętowanie w dość obszernym gronie. Radość płynącą z rozmów przy wspólnym stole ciężko porównać do czegoś równie pięknego :) Niestety w kwestii prezentów nie jest już tak wspaniale.
W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się opcja budżetowa. Niewielki upominek dla najbliższych będzie symbolicznym upamiętnieniem tegorocznych Świąt. Tutaj również wspólny pomysł na prezent dla babci i dziadka dobrze się sprawdzi.
Przygotuj seniorom fotoobraz zawierający jeden, wyjątkowy kadr. Może to być ich wspólny portret lub zdjęcie najbliższej rodziny. Z pewnością znajdzie swoje miejsce w wyjątkowej przestrzeni i będzie przypominał dziadkom to, co w życiu jest najważniejsze.

Fotoobraz na ścianę


Fotokalendarz – zachwycający prezent dla babci i dziadka pod choinkę


To kolejny praktyczny pomysł na to, by sprawić radość swoim dziadkom w wigilijny wieczór. Fotokalendarz w formacie A3 to trafiony prezent dla seniorów! Wyraźne cyfry i piękne rodzinne zdjęcia będą umilać każdy dzień przez cały rok. Projektując osobisty kalendarz dla swoich dziadków, nie zapomnij zaznaczyć najważniejszych dat. Taką opcję znajdziesz wkreatorze, gdzie szybko i w prosty sposób oznaczysz urodziny, imieniny i rodzinne uroczystości.


Wspomnienia w pięknej oprawie


Wspólny prezent gwiazdkowy dla babci i dziadka powinien wzruszać i ożywiać wspomnienia. Z myślą o słabnącej pamięci swoich dziadków przygotuj zdjęcia w pięknym pudełku. Możesz zdecydować się na odbitki 10x15, które zamówisz wraz z eleganckim pudełkiem lub pudełkiem prezentowym. Jeszcze lepsze wrażenie zrobią na obdarowanych odbitki 15x21 – to przemyślana odpowiedź na nieco słabszy wzrok Twoich dziadków.

Odbitki na prezent.


Upominek od serca


Czasem trzeba tak niewiele, by ujrzeć w oczach starszych osób łezkę wzruszenia. Seniorzy mają za sobą solidny bagaż życiowych doświadczeń i potrafią cieszyć się z każdej drobnostki. Przygotuj więc wyjątkowy prezent gwiazdkowy dla babci i dziadka. Upiecz pachnące pierniczki i pozwól dzieciom je udekorować! Szczodrą porcję smakołyków zapakuj w celofan i przewiąż wstążką.


Zaproszenie na spektakl


Jeśli Twoi dziadkowie są częstymi gośćmi w teatrze lub operze, spraw im bilety na wyjątkowy spektakl. Nawet jeśli w Twoim mieście nie odbywają się takie wydarzenia, poszukaj go w najbliższym mieście. Wręczając bilety, zaznacz, że z przyjemnością zawieziesz dziadków na sztukę i bezpiecznie odwieziesz do domu.


Co kupić babci na święta?


Zastanów się, czy jest coś, co Twoja babcia chętnie by zrobiła, ale z uwagi na swój wiek dawno z tego zrezygnowała. Wizyta w salonie kosmetycznym lub zabieg fryzjerski to rzeczy, które nie znają metryki. Zarezerwuj babci czas u osoby, która nie tylko dobrze wykonuje swoją pracę, ale i potrafi życzliwie porozmawiać na każdy temat.


A co kupić dla dziadka na święta?


Sędziwemu seniorowi spraw prezent z elementem personalizacji. Dziadek na pewno ucieszy się na widok drewnianego nosidełka na ulubione trunki, pudełka na zegarki czy grawerowanego noża do grzybów. Całkiem praktycznym prezentem będzie też solidna latarka lub stylowe etui na lekarstwa.


Oryginalny pomysł na prezent świąteczny dla babci i dziadka


Tak naprawdę nie chodzi o to, ile pieniędzy wydasz na prezent na Gwiazdkę dla babci i dziadka. Możliwość spędzenia kilku godzin w rodzinnym gronie będzie najcenniejsza dla Was wszystkich. Rozmawiajcie i cieszcie się swoją obecnością, delektujcie się świątecznym klimatem – kolejne takie święta będą dopiero za rok!


Doradca ds. Prezentów

Udostępnij znajomym: