InspiracjeTriki i porady

Wakacje w domu to nie koniec świata.

09.08.2019 • Przeczytasz w 6 min.

Tak się składa, że w tym roku wakacje przyjdzie spędzić Ci w domu? To nie koniec świata, a raczej szansa na to, aby doskonale się bawić. Mamy dla Ciebie kilka propozycji działań, które pozwolą Ci nakarmić zmysły, wesprzeć kreatywność i poprawić swoje życie. Nastaw się pozytywnie, a ze zdumieniem stwierdzisz, że tegoroczne wakacje były całkiem udane.

1. Zrób porządek

Spokojnie, nie sugeruję Ci wakacyjnego mycia okien. Chodzi mi o Twój komputer i jego nieprzebrane zasoby. Doskonale wiem, że masz dobre intencje i chciałeś uporządkować tę kwestię już dawno. W planach było przeglądnięcie setek fotek, podzielenie ich na foldery, opisanie ich datą i nazwą wydarzenia. Nie było czasu, to oczywiste. Teraz jest ten czas. To będzie prawdziwa przyjemność i możliwość powrotu do miłych wspomnień. Być może łezka zakręci się w oku, być może będziesz śmiać się w głos. Baw się dobrze. Satysfakcja z takiej pracy gwarantowana. Uporządkowane pliki zachęcają do tego, aby wybranym fotografiom zmienić stan skupienia :). Wywołaj odbitki, zobaczysz, że na doskonałym papierze, perfekcyjnie naświetlone będą jeszcze piękniejsze. Te najlepsze możesz wstawić w ramki, postawić na komodzie albo powiesić na ścianie. Będziesz cieszyć nimi oczy na co dzień. Colorland chętnie pomoże w realizacji tego zadania – zaglądnij TUTAJ

2. Metamorfoza domowej przestrzeni

Wakacje w domu to wyjątkowa szansa na pozytywną metamorfozę. Odrobina wolnego czasu niemal zawsze stanowi pokusę, aby coś zmienić w otaczającej przestrzeni. Można przemalować ściany, zmienić meble, albo wykonać coś samemu. To bardzo kuszące, szczególnie jeśli spędzasz czas w serwisach społecznościowych i z zapartym tchem podziwiasz cuda wykonane przez innych – łapacze snów, betonowe doniczki, piękne mozaiki czy udany decoupage. Satysfakcja i możliwość wyrażenia siebie z pewnością poprawią Ci nastrój. Gorzej, jeśli znasz się już na tyle, że wiesz, iż te ambitne plany nie wypalą. Masz już za sobą kilka nieudanych prób i wiesz, że Twój handmade raczej nie zawojuje Pinteresta. Nie poddawaj się. Mamy dla Ciebie świetną propozycję. Zaprojektuj swój pierwszy fotoobraz – umieść na nim mega modny motyw, zabawne hasło motywacyjne lub fotkę. Ty będziesz projektantem tego dzieła, a my je za Ciebie wykonamy. Użyjemy do tego wysokiej jakości płótna canvas-poliester, nawleczemy na solidną drewnianą ramę, tak, że zostanie fajny zadrukowany boczek. Zanim Twoje wakacje się skończą zdążysz jeszcze zawiesić fotoobraz, oprzeć go o ścianę czy umieścić na szafce. I co? Oto masz swój własny handmade. Do tego w cyfrowej jakości, modny i ręcznie wykonany. Jeśli chcesz bez konieczności wydawania sporych sum dokonać metamorfozy, a wiesz, że żaden z Ciebie projektant zobacz nasze propozycje gotowych fotoobrazów – znajdziesz coś na pewno – mamy propozycje dla każdego wnętrza - od łazienki przez sypialnię i pokój dziecka. Propozycje gotowych fotoobrazów znajdziesz TU 

3. Zrób coś nowego

Wakacje spędzane w domu niosą ze sobą ryzyko popadnięcia w zgubną rutynę. Jeśli tak, się złożyło, że w tym sezonie nie jest Ci dane eksplorowanie nowych miejsc, miast, plaży czy innych przestrzeni nie znaczy to, że masz spędzić czas na oglądaniu seriali. Wiadomo, podróże kształcą, lecz poznawanie nowych rzeczy nie musi odbywać się wyłącznie podczas wyjazdów. Zrobienie czegoś po raz pierwszy może stać się prawdziwą frajdą - zawiera bowiem w sobie element wyzwania i przygody.

Czujesz co prawda lekki niepokój, ale przede wszystkim ekscytację. Tak trzymać! Odwiedź park linowy, załóż rolki, zrób sobie wymarzony tatuaż, załóż konto na portalu randkowym albo samodzielnie zrób sushi. Zastanów się co Cię kręci, co będzie dla Ciebie przygodą. Uwierz, nie trzeba wyjeżdżać, aby móc doświadczać mocy ekscytujących przeżyć.

4. Poznaj okolicę na nowo

Zastanów się czy w pełni korzystasz z oferty kulturalnej w Twojej okolicy. Tak, wiem, jak to brzmi, ale jeśli nie korzystasz to … wiele tracisz. Omija Cię mnóstwo pozytywnych doznań. Często interesujące możliwości masz dosłownie na wyciągnięcie ręki. Galeria, opera, operetka czy nawet koncert w miejscowym domu kultury mogą stanowić energetyzujące zerwanie z rutyną. Kluby dyskusyjne przy kinach czy wspólne spotkania miłośników książek, koła gospodyń wiejskich, dają możliwość interakcji z ludźmi, z którymi Cię coś łączy. To może być początek wspaniałej pasji, wartościowych znajomości czy po prostu sposób na interesujące spędzenie czasu.

Jeśli nie kultura, to może przyroda? Od kilku lat przejeżdżasz obok bramy arboretum, do najbliższego parku krajobrazowego masz 15 kilometrów, wiesz, że w pobliżu jest jezioro? Zacznij traktować odwiedziny takich miejsc jak szansę na terapię skołatanych nerwów. Obcowanie z przyrodą, jej obserwacja, przebywanie wśród kojącej zieleni pozwala się odprężyć i nabrać zdrowego dystansu. Warto przypomnieć sobie jak smakuje zachwyt odczuwany na widok spokojnego zachodu słońca, spędzonego nad wodą, jak brzmi cisza zakłócana jedynie nawoływaniem ptaków. Z myślą o takich właśnie okolicznościach wysyłam Cię w knieje. Jeszcze jedna rada – weź ze sobą apart fotograficzny.

Poznawanie okolicy nie powinno ograniczać się do galerii sztuki i pomników przyrody, nie zapomnij o ….ludziach. Ta młoda rodzina z sąsiedztwa. Macie dzieciaki w podobnym wieku, może warto podejść i zagadać. Uroczy staruszek, którego często widujesz pracującego w ogrodzie, z pewnością podzieli się z Tobą sadzonką i wiedzą na temat uprawy. A co z tym przystojniakiem spod 4…? Znalezienie odwagi i zacieśnienie więzów z osobami, które znasz z widzenia jest ryzykowne, to fakt, może się bowiem okazać, że nie ma między Wami chemii. Ale zastanów się jaki to potencjał! Jeśli się uda możecie w swoim najbliższym otoczeniu znaleźć ludzi, o podobnym stylu życia, wspólnych zainteresowaniach, a nawet kogoś, kto stanie się kimś więcej niż znajomym. Wakacje spędzane w domu to idealna pora, aby spróbować przełamać własną nieśmiałość i poznać swoich sąsiadów.

5. Wakacyjne prezenty

Wiesz, że zwykle z wakacji przywozi się prezenty? Ten uroczy zwyczaj możesz kontynuować mimo że wakacje spędzasz w domu. Jeśli się postarasz możesz stworzyć coś niebanalnego i zabawnego.

Najlepiej zrobisz korzystając z naszego pomysłu. Wykonaj dla swoich bliskich zabawne fotomagnesy – zrób sobie selfie w ogródku, na balkonie czy choćby przed telewizorem, dodaj zabawny napis w stylu pozdrowienia z wakacji i wręcz upominek wybranym osobom. Twoja buzia lub buzie Twoich dzieci na stałe zagoszczą na lodówce w domu rodziców. Pamiętaj, że wspaniałym prezentem może być również wywołanie odbitek i podarowanie ich ważnym dla Ciebie osobom. Najpiękniejsze zdjęcia z wakacji, choćby ubiegłorocznych, będą dla obdarowanych potwierdzeniem, że mimo upływającego czasu Ty wciąż pamiętasz wspólnie spędzone chwile, wracasz do nich, a nawet zadajesz sobie trud wywołania odbitek i zrobienia z nich prezentu.

Masz już aplikację mobilną ColorlandGO? Jeśli masz, fajnie, jeśli nie zainstaluj jak najszybciej. Znajdziesz w niej coś fajnego. Sharebook – to prostokątna książeczka, z piękną, przyjemną w dotyku okładką. Sharebook ma pięćdziesiąt kartek - to wybrane przez Ciebie fotki w formacie 10x15. A teraz najlepsze - przy grzbiecie, na krawędzi każdego zdjęcia umieszczono perforację, która umożliwia wyrywanie kart ze zdjęciami. Możesz je rozdawać! To naprawdę fajna sprawa. Sharebook z aplikacji ColorlandGO doskonale sprawdzi się jako nietuzinkowy prezent z każdych wakacji, nawet tych spędzonych w domu. Zresztą, najlepiej sprawdzić samemu.

Polecam.

Doradca ds. Prezentów

Udostępnij znajomym: