InspiracjeTriki i porady

Wakacje na każdą kieszeń. Sprawdź jakie to proste.

11.08.2021 • Przeczytasz w 4 min.

Upalny letni dzień nie sprzyja pracy! Zwłaszcza, kiedy głowa myślami już wędruje w kierunku wyczekanych wakacji, które chcesz zaplanować. Tylko gdzie pojechać? Wakacje w Polsce czy może dalej? Myśląc o wypoczynku z rodziną przed podróżą warto dokładniej rozważyć wszystkie opcje, zanim wy-bierzesz finalny kierunek. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Zwłaszcza, kiedy masz swojego osobi-stego doradcę! Pozwól, że zabiorę Cię na wycieczkę edukacyjną. Temat na dziś: Udane wakacje!


Kierunek: wyczekane wakacje z rodziną!
Lato w pełni, ale rok szkolny już za pasem. Jeśli nie zrobiliście tego do tej pory, czas najwyższy, by wybrać się na wspólny urlop i złapać trochę słońca i wyjątkowych wspomnień! Wybierz więc odpowiedni dla siebie kierunek i obierz wakacyjny kurs: po niezapomniane wspólne chwile!
Bo nieważne gdzie pojedziecie na wakacje z rodziną, nieważne na ile dni uda się Wam wyjechać i jakim budżetem dysponujecie. Letnie słońce + uśmiech + pozytywne nastawienie = przepis na udany urlop!
Zwłaszcza, jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi. Szykujcie więc najlepszy strój, wygodne buty i w drogę po niezapomniane letnie chwile! A gdzie odpocząć?
 

 

Wybierz kierunek dla siebie
Jak wiecie sporo czasu spędzam w sieci, między innymi w różnego rodzaju mediach społecznościowych. I tam właśnie wpadam na setki zdjęć, którymi się chwalicie. Co dała mi ta obserwacja? Po pierwsze – przeogromną radość, widząc jak wiele pięknych wspomnień łapiecie tego lata. Po drugie – ogrom inspiracji, którymi z chęcią się z Wami podzielę.
Zauważyłem, że w tym roku najpopularniejsze są południowe ciepłe kraje, np. Turcja, Grecja i Tunezja. Wybieracie też zwiedzanie egipskich piramid czy kosztowanie tapas w Hiszpańskich knajpkach. Ale nie tylko! Cudze chwalicie, swego nie znacie? Nie u nas! Coraz więcej chętnych spędza wakacje z rodziną w Polsce. Równie często więc zajadacie naszą polską, świeżo złowioną rybkę nad morzem czy oscypek w górach.
Podczas obserwacji zauważyłem jedną rzecz, która dodatkowo zwróciła moją uwagę. W tym roku oprócz klasycznie pogody, oferowanych atrakcji, czy komfortu zakwaterowania, dodatkowo bierzecie pod uwagę jeszcze jeden czynnik – często decydujący o tym, gdzie spędzicie wakacje. Wybieracie się do tych państw – które w danym momencie są otwarte na przyjmowanie turystów. Jak więc należy podjąć decyzję o kierunku Waszych wakacji z rodziną? Najszybciej, jak się da, doradzam!
 

Wakacje last minute? Czemu nie!
Biorąc pod uwagę często zmieniające się reguły podróżowania, wczasy last minute to idealne rozwiązanie. Szybkie podejmowanie decyzji w dzisiejszych czasach to chyba najlepsza taktyka. A, że wakacje już w pełni i niewiele dni zostało do końca lata, tym bardziej nie ma na co czekać!
Z resztą last minute to nie tylko egzotyka i wycieczki zaplanowane przez biuro od a do z. Decydując się na tę formę urlopu możecie zrobić to na swoich zasadach i w ramach budżetu, którym dysponujecie: wybrać kompleksowo zorganizowane wczasy, same noclegi lub same wycieczki stacjonarne. Do wyboru do koloru. I mimo, że wybór w ofertach last minute nie jest tak szeroki, w porównaniu do rezerwacji z wyprzedzeniem, bywają za to bardziej atrakcyjne cenowo. Z resztą jeśli chodzi o oferty i planowanie czasu na miejscu, dla kreatywnego rodzica to drobnostka, po co więc przepłacać!
 


 

Wakacje z dziećmi na każdą kieszeń
Wybierając się na wczasy z całą rodziną warto rozważyć różne opcje i wybrać finalnie to, co zadowoli wszystkich uczestników wycieczki. Wszak wolne jest po to, by wybawić się w najlepsze i nałapać słońca i uśmiechów na cały rok! I niekoniecznie wiąże się to z koniecznością wydawania tysięcy złotych na kilka dni.
Lubicie poznawać nowe rzeczy? Przed wyjazdem sprawdźcie ofertę lokalnych muzeów i stwórzcie plan zapewniający ciekawe wypady na każdy dzień.
Lubicie naturę? Sprawdźcie listę najpiękniejszych punktów widokowych i zachody i wschody słońca odkrywajcie codziennie w otoczeniu innego krajobrazu.
Smaki lata? Niekoniecznie zawsze w drogich, turystycznych knajpkach. Kolację metodą zrób to sam doradzam. Dobre nastawienie, uśmiechy i lokalna książka kucharska zapewnią wrażenia lepsze, niż posiłki w najlepszych knajpach!
Dodatkowo radzę sprawdzenie lokalnych zniżek na zwiedzanie atrakcji i innych udogodnień, a jeśli zdecydowaliście się na wakacje w Polsce wykorzystajcie bon turystyczny. Jak wiadomo, nie trzeba szukać daleko, by pięknie spędzić czas! Z resztą już wam o tym wspominałem ostatnio. Jeśli więc szukacie będziecie inspiracji na wakacje w Polsce zajrzyjcie tutaj doradzam (link do artykułu: Wakacje w Polsce, kiedy, gdzie i za ile?).
 
 

A potem już tylko ciesz się wakacjami
Nie ważne, jaki kierunek finalnie obierzecie. W urlopie najważniejsze jest złapanie niezapomnianych momentów i wspólne spędzanie czasu. Nie zapomnijcie więc zabrać aparatu na swoje wakacje. Łapcie wszystkie momenty: pierwszą kąpiel w morzu, idealnie krzywą fortecę z piasku, pięknie spieczone czoło po dłuższej wędrówce. Za tym wszystkim zatęsknicie za kilka miesięcy. Wspomnienia zapisane na zdjęciach możecie wywołać w formie fotoprezentu – przekonacie się, jak dobrze jest ogrzać się pięknymi letnimi wspomnieniami w mroźny, zimowy wieczór. A do rozgrzania polecam dwa wyjątkowo mocne grzejniki z mojego asortymentu. Do tematu można podejść klasycznie i letnie wspomnienia postawić na półce w formie fotoksiążki, na której w jednym miejscu zapiszecie wszystkie letnie dni, lub nowocześniej i bardziej twórczo – korzystając z memorków z gadżetami – ozdobić dom wspomnieniami wszędzie tam, gdzie macie na to ochotę. Wasze unikatowe letnie wspomnienia niech trwają dłużej na pięknych fotoprezentach, doradzam!
 

Najlepsza oferta rabatowa na wyjątkowe fotoamiątki z wakacji dostępna jest tutaj.

Udostępnij znajomym: