Triki i porady

Świąteczne prezenty – kiedy zacząć je kupować?

09.11.2020 • Przeczytasz w 4 min.

Kiedy przypada złoty środek pomiędzy „powariowałem razem z tymi sklepami”, a „nie zdążyłem kupić prezentów świątecznych”? Dziś najlepsze prezenty i najlepszy czas na nie doradzam!

Z kupnem świątecznych prezentów jest jak z piciem herbaty. Najpierw jest za wcześnie, a później pyk! i nagle jest już za późno. Prawdziwy miłośnik herbaty znajdzie też inne podobieństwo. Kupno prezentów jest jak testowanie różnych mieszanek – wymaga wielu prób i błędów, zanim znajdziesz te najlepsze.

Cóż, już nie musi tak być. Jako Twój Doradca ds. Prezentów doradzam Ci kupno fotoprezentów w listopadzie!

Prezenty od serca dla najbliższych

Kupno świątecznych prezentów zaczynamy od podarunków dla najbliższych. Dobrze ich znamy, więc to przecież najłatwiejsze zadanie. Podobno.

Sweter z sieciówki dla siostry, o kroju i stylu takim samym, jak połowa swetrów jej koleżanek z pracy? Wiadomo, przedarcie się przez parking przed świętami w galerii to już nie lada trud włożony w przygotowanie prezentu. No, chyba że zamówiłeś online...

Jeśli prosisz mnie o pomoc, to fotoksiążkę Ci doradzam. Nie będziesz mieć problemu, żeby znaleźć więcej zdjęć, a w sumie to od dawna chciałeś zrobić porządki w szafce ze zdjęciami i na dysku. Nikt nie musi wiedzieć, że prezent tworzysz przy okazji robienia porządków. To jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Każda fotoksiążka może inaczej wyglądać. Pomijając oczywiście różne zdjęcia w środku, będziesz miał w czym wybierać. Materiał okładki, wykończenie zdjęć, rodzaj papieru – wybór jest tak szeroki, jak lista rzeczy, które musisz zrobić przed świętami. Nie bez powodu zakupy w listopadzie doradzam.

W fotoksiążce dla rodziców i rodzeństwa umieściłbym zdjęcia z dzieciństwa. Skany wywołanych zdjęć, które są w szafce, będą zupełnie wystarczającej jakości. Takie fotografie zasługują na specjalną oprawę – w końcu więcej już takich zdjęć nie zrobicie. Dlatego Fotoksiążkę LUX lub Fotoalbum Premium doradzam. Materiałowa okładka lub okładka wypełniona gąbką staną na wysokości zadania.

W fotoksiążce dla męża umieściłbym zdjęcia z wakacji lub zrobiłbym foto-historię całej znajomości. Jeśli już przestaliście świętować miesięcznice związku, to jestem prawie pewien, że zdjęcia z początku znajomości będą pełne cieniowanych włosów i flanelowych koszul. Fajna jest taka podróż w czasie.

Na fotografie wymagające maksymalnie uroczystej oprawy Starbooka Starbooka doradzam. To jest gwiazda wśród fotoksiążek i będzie też gwiazdą wśród Twoich prezentów. Zastanów się dobrze, na kim chcesz zrobić największe wrażenie.

Drobne prezenty gwiazdkowe

Święta, tradycja, więc tradycyjnie staniesz przed zadaniem kupna gwiazdkowych prezentów także dla dalszej rodziny. Co kupić cioci i wujkowi? Może tradycyjnie – po kawie i ciastku. A pamiętasz, czy piją rozpuszczalną, czy parzoną?

Zawsze będę powtarzać, że najlepsze prezenty, to fotoprezenty. Niezależnie od tego, czy szukasz podarunku dla męża, czy dla cioci i czy to mają być prezenty od serca, czy tylko tanie prezenty na mikołajki.

Prezenty dla dalszej rodziny mają robić wrażenie i nie robić dziury w portfelu. Najlepiej, gdyby były fotoprezentami, bo fotoprezenty to najlepsze prezenty, ale jednocześnie muszą dać się zrobić nawet wtedy, gdy masz tylko kilka wspólnych zdjęć z imprezy rodzinnej. Nie zastanawiaj się, które produkty spełnią te wszystkie kryteria – od tego masz przecież mnie!

Jeśli:

1. uda Ci się znaleźć na komunikatorze link do zdjęć z wesela kuzynki Kasi,

2. ten link będzie nawet nadal aktywny,

3. spośród setek zdjęć znajdziesz to, na którym ciocia i wujek są razem

to nie masz żadnego problemu.

Drukujesz wybraną fotografię na fotoobrazie i gotowe. W tym roku dostaną od Ciebie wspólny prezent, a jak wybierzesz największy format (150x100 cm), to będzie to nawet całkiem spory prezent!

Jak link był jednak nieaktywny i nie masz absolutnie żadnych zdjęć, to też jestem w stanie Ci pomóc. Zamów fotomagnesy ze zdjęciami z rajskich wakacji i podaruj je wraz z życzeniami, by w przyszłym roku mogli zobaczyć te widoki na własne oczy.

A jeśli ciocia i wujek są na wskroś rodzinni i rajskie wakacje jednak nie są w ich guście, to zamów im pakiet odbitek ze zdjęciami całej rodziny. Masz do wyboru 7 formatów, ale jak wybierzesz ten 10x15 cm, to będziesz mógł od razu dokupić ozdobne pudełko prezentowe. Taki prezent to ja doradzam!

Wybierzesz coś z moich rekomendacji? Jako Twój doradca ds. prezentów nie chciałbym, abyś się spóźnił z zamówieniem prezentów. Dlatego pamiętaj – kupno fotoprezentów w listopadzie doradzam!

Udostępnij znajomym: