InspiracjeTriki i porady

Ślubna księga gości - sprawdź nieszablonowe pomysły

27.09.2022 • Przeczytasz w 5 min.

Ślub to niewątpliwie uroczysty dzień w życiu Państwa Młodych. Pozostawia w pamięci wspaniałe wspomnienia, lecz z upływem czasu pomału blaknie. Nie pozwól, by najpiękniejsze chwile Twojego życia poszły w niepamięć. O tym wydarzeniu będzie Ci przypominać ślubna księga gości. Sprawdź moje pomysły na oryginalną atrakcję dla zaproszonych.

Księga gości kiedyś i dziś

slubna_ksiega_gosci_1.jpg

Śmiało mogę powiedzieć, że wszystko, co nas otacza, ulega ewolucji. Przyznaj, że przyjęcia weselne przybierają dziś nieco inną formę, stopniowo odchodząc od tradycyjnych schematów. Dokładnie to samo dzieje się ze ślubną księgą gości. To już nie jest nudna i opasła kronika, nad którą ślęczą zaproszeni goście, by po raz kolejny z trudem sklecić oryginalne życzenia.

Dziś wpisy do księgi gości weselnych wyglądają zupełnie inaczej. Sprawdź moje propozycje i pozwól się zainspirować!

Fotobudka - atrakcja sama w sobie

slubna_ksiega_gosci_2.jpg

To świetny pomysł na to, by goście pozostawili po sobie ślad w ciekawy sposób. Zdjęcia z fotobudki drukowane tuż po ich wykonaniu będą doskonałą rozrywką. W pobliżu automatu znajduje się zazwyczaj stosik rekwizytów, z których można do woli korzystać podczas robienia zdjęć. Kapelusze, kolorowe peruki, okulary czy wąsik – to akcesoria, które zapewnią świetną zabawę.

Obok fotobudki możesz więc postawić stolik, na którym znajdzie się księga gości weselnych. Rodzina i znajomi będą mogli wklejać do niej wykonane przed chwilą zdjęcia, dodając od siebie kilka miłych słów. Taka fotoksiążka będzie znakomitą pamiątką i zapewniam Cię, że będziesz do niej wracać z szerokim uśmiechem na twarzy i bukietem cudownych wspomnień.

Księga gości - własny projekt w oryginalnej oprawie

slubna_ksiega_gosci_3.jpg

Drugim pomysłem na oryginalną księgę gości jest fotoobraz. Jeśli nie masz przekonania co do tej formy, koniecznie sprawdź szablony na stronie Colorland. Znajdziesz tam fotoobrazy w dużym formacie. Wystarczy wybrany projekt postawić na sali i poprosić gości o pozostawienie kilku ciepłych słów. Co powiesz na tak przygotowaną księgę gości z serduszkami? A może bardziej spodoba Ci się motyw szampańskich bąbelków?

Taka księga gości weselnych to świetny pomysł na niezwykłą pamiątkę. Zapewniam Cię, że goście odczują pewnego rodzaju ulgę – na fotoobrazie nie ma zbyt wiele miejsca, dlatego też biesiadnicy nie będą musieli silić się na długie życzenia.

Personalizowana księga gości w niecodziennej formie

Marzy Ci się ślubna księga gości w oryginalnym wydaniu? Postaw na kreatywność i stwórz wyjątkową pamiątkę! Zaproponuj swoim gościom zabawę w podpisywanie przedmiotów, z których skomponujesz potem niecodzienną ozdobę mieszkania.

Goście mogą zostawiać po sobie ślad na drobnych przedmiotach, które finalnie zostaną zgromadzone w jednym miejscu. Mogą składać podpisy na kamieniach czy muszelkach, które włożysz do przezroczystego wazonu. Zyskasz tym samym piękną ozdobę domu o sentymentalnej wartości.

A co powiesz na listy w butelce? Na jednym z niewielkich stolików w sali weselnej pozostaw bloczek ozdobnych kartek i dużą butelkę. Goście wpiszą swoje życzenia, Ty zaś zwiniesz każde w rulonik i przewiążesz ozdobnym sznurkiem. Uwaga, teraz najlepsze! Zawartość butelki możecie poznać dopiero za kilka lat – na przykład otwierając ją w 10. rocznicę ślubu. Intrygujące, prawda? :) Sprawdź też najpiękniejsze sentencje na rocznicę ślubu.

Inne pomysły na księgę gości

slubna_ksiega_gosci_4.jpg

Chcesz pokusić się o innowacyjny akcent na weselu, który długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości? Odwołaj się do wspólnych pasji lub planów i wybierz przedmiot, na którym goście będą składać swoje podpisy. Poza wspomnianym wcześniej fotoobrazem może być to coś, z czym łączysz małżeńskie plany.

Marzysz o wspólnych podróżach? Postaw na sali globus w stylu retro! Uwielbiasz jazdę po ośnieżonych stokach? Niech goście składają podpisy na desce snowboardowej. Któreś z Was gra na gitarze? Świetnie – instrument z podpisami najbliższych, zawieszony na ścianie mieszkania będzie niecodziennym elementem aranżacji. Przykłady te można mnożyć, a wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Ukłon w stronę elegancji

Jeśli marzy Ci się ślubna księga gości w ponadczasowym wydaniu, skorzystaj z poniższej propozycji! To dość nieszablonowy pomysł, lecz efekt z pewnością będzie przyjemny i odczuwalny jeszcze przez wiele lat. Elegancka księga gości weselnych może przybrać formę... butelek z winem. Przygotuj zestaw trunków, na których goście złożą swoje podpisy. Do każdej butelki możesz załączyć etykietę, wskazującą w którą rocznicę otworzysz z Drugą Połową dane wino.

Idąc tym tropem, możesz wykorzystać w tym celu również same korki. Uzbieraj ich odpowiednią ilość jeszcze przed dniem wesela, a następnie udostępnij swoich gościom do podpisu. Tak przygotowane korki mogą posłużyć jako tło to pamiątkowego zdjęcia. Ułożone w jodełkę czy kształt serca utworzą oryginalną pamiątkę z wyjątkowego dnia.

Ankieta - pomysłowa księga gości na ślub

Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na przekazanie swoim gościom ankiety ślubnej. Ma to na celu lepiej poznać swoich gości czy poprosić o sprawdzony przepis na miłość. Ankiety przyjmują formę księgi, która zawiera szereg powtarzalnych stron. Niech goście odpowiedzą na znajdujące się w niej pytania, a Ty wraz z Drugą Połową będziesz mieć po latach niezły ubaw, czytając odpowiedzi najbliższych.

Przedstawiłem Ci kilka oryginalnych pomysłów na niecodzienną księgę gości. Każdy z nich może być inspiracją do stworzenia osobistej pamiątki, która po latach wciąż będzie podtrzymywać wspomnienia związane z jednym z najpiękniejszych dni w życiu. Lubisz przywiązywać wagę do estetyki i wcielać w życie oryginalne rozwiązania? Twój ślub z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem, po którym pozostanie masa cudnych wspomnień.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: