InspiracjeTriki i porady

Rodzinne grillowanie. 9 porad dla gospodarzy

25.07.2017 • Przeczytasz w 2 min.

Lato to okres wzmożonego grillowania w przydomowych ogródkach. Przeczytaj nasze porady, aby uniknąć kłopotliwych wpadek i być najlepszym gospodarzem grillowego wieczoru!

ZACZNIJ OD PRZYSTAWEK

Na przyjęcie nikt nie przychodzi z pełnym brzuchem. W końcu czekają na nas pełne michy grillowanych mięs i dodatków... Ale zanim główne potrawy zdążą się upiec, gości warto poczęstować szybką przystawką. Świetnie w tej roli sprawdzają się grillowany ser brie lub oscypek, podane z żurawiną. Błyskawiczne można ugrillować również pieczarki lub krążki bagietki. Pozwolą one gościom cierpliwie poczekać na dania główne.

NIE WSZYSTKO NA RAZ

Grilluj dania partiam. Niezależnie od produktów, grillowane potrawy powinny być podawane natychmiast. Ostygnięte lub przypalone nie będą smakować tak dobrze, jak świeżo ugrillowane. A podane wszystkie na raz, przytłoczą gości i z pewnością nie zostaną zjedzone.

grill rodzinny

SAŁATKI I DIPY

Są szybkie w przygotowaniu, a pięknie dopełniają stół i potrawy. Dobrym trikiem jest zrobienie kilku sałatek na tych samych produktach bazowych. Wystarczy wymienić np. suszone pomidory na kawałki ananasa i otrzymujemy dwie zupełnie różne sałatki.

KONIECZNIE ZIMNE NAPOJE

W upalne dni pragnienie gości doskonale ugasi woda ze świeżą mięta i cytryną. Zawsze trafiona jest mrożona herbata, a prawdziwą furorę zrobi lemoniada domowej roboty!

lemoniada

MENU DLA DZIECI

Dzieci potrafią być wybredne, jeśli chodzi o posiłki. Nie łudź się, że schrupią ze smakiem karkówkę, którą zachwycają się dorośli. Dla nich przygotuj przekąski drobiowe - ten rodzaj mięsa jest wyjątkowo dobrze akceptowalny przez dzieci :) Buzie roześmieją się też na widok grillowanych owoców.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Najlepiej umieść je z dala od grilla, tak będzie dla bezpiecznie dla dzieci. Nudzące się maluchy mogą stanowić dla siebie zagrożenie. Na świeżym powietrzu świetną atrakcją dla dzieci będzie na przykład trampolina.

trampolina dla dzieci

KLIMATYCZNE DODATKI

Klimatu dopełnią świece na stole oraz muzyka. Pamiętaj, że każdy z gości może lubić inny rodzaj muzyki, nie męcz wszystkich ciężkim rockiem, bezpieczniej jest włączyć popularną stację radiową. I nie ustawiaj muzyki zbyt głośno, aby nie przeszkadzała w rozmowach.

GOTOWA NA KAŻDĄ SYTUACJĘ

Bądź przygotowana na pogorszenie pogody. W każdej chwili może zacząć padać, wtedy przyjęcie będziesz musiała szybko przenieść do domu. Nie pozwól, by skrępował Cię zostawiony bałagan lub brak miejsca do usadzenia gości. Miej pod ręką ciepły koc, na wypadek gdyby któremuś z obecnych zrobiło się chłodno po zachodzie słońca.

NATURALNIE, PAMIĘTKOWE ZDJĘCIA

To absolutna konieczność. Każda okazja powinna być uwieczniona na zdjęciach, z których przygotujesz później rodzinny album. Dziś nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak cenny będzie dla Ciebie i reszty rodziny po latach.

Fotoksiążka Colorland  

Ewa, Colorland

Udostępnij znajomym: