InspiracjeTriki i porady

Prezent na koniec roku dla nauczyciela? Mamy to!

31.05.2022 • Przeczytasz w 4 min.

Dla uczniów wszystkich szkół to już ostatnie tygodnie nauki. Za niewiele ponad miesiąc rozpoczną się wakacje, uwalniając głowy od szkolnych obowiązków. Na tę chwilę wszyscy czekają! Zanim jednak usłyszysz ostatni dzwonek, warto przygotować prezent dla nauczyciela na koniec roku. Sprawdź moje pomysły na coś wyjątkowego.

Fotoksiążki z materiałową okładką i zdjęciem

Klasowy gest zamiast kwiatów


Wybór upominku dla nauczyciela nie jest łatwym zadaniem. Pomysłów z pewnością będzie co najmniej tyle, ilu uczniów. Proponuję, by w tym roku zamiast kilkudziesięciu drobnych podarunków przygotować jeden, ale taki, który na długo zapadnie w pamięć.

Uważam, że fotoksiążka to trafiony i oryginalny prezent dla nauczyciela na koniec roku. Zbiór zdjęć, dokumentujących najlepsze chwile z klasą, będzie wyjątkową pamiątką. Fotoksiążka w szlachetnym wydaniu doskonale sprawdzi się dla wychowawcy jako wartościowy i unikalny prezent od całej klasy. Warto dołączyć do niego autorski fotokubek jako niezbędny gadżet – ulubiona kawa i przeglądanie klasowych fotek to świetne połączenie!


Fotoksiążka – pomysł na prezent dla nauczyciela na koniec roku


Dlaczego uważam, że ten produkt znakomicie spełni swoją funkcję jako prezent? Upominki na koniec roku zawsze budzą wiele emocji. Zwykło się mówić, że nauczyciele uwielbiają kwiaty, ale czy aby na pewno tak jest? Czy nie lepiej zainwestować w coś trwałego, co w dodatku spowoduje wzruszenie nawet po kilku latach?


Właśnie dlatego jestem zdania, że fotoksiążka pełna klasowych kadrów będzie fantastyczną pamiątką dla nauczyciela. Pomysłowy projekt i wachlarz zabawnych kadrów wywoła łańcuch wspomnień, do których nauczyciel chętnie będzie wracał po godzinach pracy. Moim zdaniem to jeden z lepszych pomysłów na prezent, szczególnie od klas, które w tym roku rozstają się po latach wspólnej nauki.

Fotoksiążka dla nauczyciela z dedykacją
 
Zawartość fotoksiążki – opracuj plan na oryginalną pamiątkę


Treść fotoksiążki zależy wyłącznie od Twojego pomysłu. Ze swojej strony oferuję szeroki wybór szablonów, które uatrakcyjnią szkolną treść, oraz możliwość edycji załączanych kadrów. W kreatorze Colorland bez problemu zmodyfikujesz układ zdjęć, dodasz kliparty czy ramki do fotek. Potrzebujesz inspiracji? Przeczytaj wpis o pomysłach na kronikę szkolną. Może znajdziesz tam to, czego szukasz!

Fotoksiążka na zakończenie roku szkolnego


Przemyślany upominek dla nauczyciela na koniec roku


Przede wszystkim pamiętaj, że prezent na zakończenie roku dla nauczyciela to akt dobrej woli. Nie ma obowiązku obdarowywania grona pedagogicznego, jednak ta tradycja jest już dość mocno zakorzeniona w naszym społeczeństwie. Jeśli chcesz podarować nauczycielowi jakiś drobiazg, skorzystaj z moich podpowiedzi:
• etui na okulary
• wskaźnik laserowy z długopisem
• kubek termiczny
• książka
• puchar z dedykacją
• koszulka ze śmiesznym napisem


Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki prezent dla nauczyciela na koniec roku szkolnego podarować w szkole, skorzystaj z powyższych pomysłów. 


Podaruj bezcenne wspomnienia


Miałem w tym roku okazję porozmawiać z kilkoma nauczycielami o prezentach na koniec roku. Zaskoczyły mnie ich odpowiedzi. Przeważająca część z nich najbardziej cieszy się z fotoksiążki! To znakomite źródło wspomnień, które utrwala fantastyczne kadry. Fotoksiążka z ciekawym szablonem i osobistym projektem zapada w pamięć i służy latami. Nauczyciele kochający swoją pracę uwielbiają się wzruszać, przeglądając efekty swoich starań. To mówi samo za siebie :)

Prezent dla nauczycielaPraktycznie i z solidną dawką sentymentu


No dobrze, powiedzmy to głośno i szczerze: kwiaty są pięknym wyrazem uczniowskiej wdzięczności, lecz wraz z ich uschnięciem kończy się radość z nauczania. Może to zbyt dosadne, ale taki upominek – choć najpopularniejszy – nie pozostawia żadnego pola do wspomnień.


Planując prezenty na koniec roku dla nauczycieli, postaw na coś praktycznego, co jednocześnie przywoła radosne wspomnienia. Chętnie powtórzę, że fotoksiążka ze szkolnymi motywami będzie strzałem w dychę. Sam etap projektowania to mnóstwo radości i szansa na to, by opowiedzieć klasową przygodę w zupełnie nowy sposób. Przedstaw więc swój młodzieżowy punkt widzenia, opowiadając szkolną historię w nowoczesny sposób.

Szablony szkolne


Grunt, to trafić w marzenie


Najlepszy prezent to taki, który spełnia oczekiwania i trafia w gust. Uczniowie najlepiej wiedzą, co na zakończenie roku podarować nauczycielowi. Jeden będzie marzył o nauczycielskim kubku z klasowym zdjęciem, inny o słodkim upominku, jeszcze inny ucieszy się na myśl o tradycyjnym bukiecie kwiatów.


Siła tkwi w uczniowskim sprycie. Każda godzina lekcyjna to okazja do tego, by na chwilę odskoczyć od programu nauczania i oddać się swobodnym pogadankom. Jako uczeń wykorzystaj ten moment, by „podejść” pedagoga i dowiedzieć się o jego pasjach i zainteresowaniach. Nawet niepozorna odpowiedź może być inspiracją do stworzenia unikalnego prezentu.


Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę ułatwić Ci rozwiązanie problemu dotyczącego prezentu dla nauczyciela na koniec roku. Symboliczny upominek czy prezent z rozmachem – pamiętaj, by zawsze prowokował do wspomnień :)

Doradca ds. Prezentów
 

Udostępnij znajomym: