InspiracjeTriki i porady

Prezent na Dzień Babci i Dziadka – dobrze doradzam

15.01.2021 • Przeczytasz w 4 min.

Święta, święta i już po świętach. Jeszcze dobrze nie skończył się szalony okres świątecznych podarunków, a przed Waszym Doradcą ds. prezentów po raz kolejny stoją nowe wyzwania. Niczym mityczny Herakles otrzymałem zadania godne prawdziwych herosów …

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami a w mojej skrzynce mailowej równie wielkie zatrzęsienie od waszych: pytań, sugestii, uwag, ooo i nawet … podziękowań. Wcale się temu nie dziwię. Wszak zdarza się wyjątkowa okazja, aby podziękować swoim dziadkom za ich dobroć i okazywane każdego dnia serce. Dziadkowie, mając swoje lata i doświadczenie widzą wszystko z szerszej perspektywy. Znają doskonale wartość takich słów jak „rodzina” i „relacje”. Wiedzą co w życiu jest najważniejsze. Przypomnijcie sobie, kiedy są najbardziej radośni i w jakich okolicznościach najczęściej gości na ich twarzy uśmiech. Czyżby to były spotkania w gronie ukochanych wnucząt? Możecie przywołać dla nich te emocje, a ja mam na to niezawodne sposoby.

Przechodząc do rzeczy, pytacie mnie o takie rzeczy jak:


- Jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka będzie najlepszy?
- Gdzie znaleźć prezent na Dzień Babci i Dziadka ręcznie robiony?
- Jaki pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka przyćmi oklepane propozycje z dyskontowych gazetek?
- Prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka – gdzie szukać?

Lista jest naprawdę długa a mój czas ograniczony więc pora na … małą czarną. Aromatyczny napój bogów pobudza moje szare komórki, a dzięki temu mogę realizować swoje zaszczytne obowiązki Doradcy ds. prezentów. Proszę, usiądźcie wygodnie w waszych fotelach i posłuchajcie moich propozycji (notowanie lub wydruk wysoce wskazane).

Prezent na Dzień Babci i Dziadka – skrócony przewodnik.

 


Fotokalendarz – każda babcia czy też dziadek lubi mieć wnuki blisko siebie. 12 kart fotokalendarza stanowi ku temu doskonała okazję. Umieścicie na nich zdjęcia waszych milusińskich i dodacie ładne ozdobniki. Można również napisać cytaty, które wyrażą wdzięczność dla dziadków. Dobrym pomysłem jest także zaznaczenie w kalendarzu ważnych dat z życia rodzinnego np. urodziny wszystkich wnucząt.


Odbitki 10x15 ­– propozycja prosta niczym tok rozumowania naszych niektórych parlamentarzystów, ale dobrze będzie bez polityki. Poważnie podchodząc do tematu wiele starszych osób lubi po prostu zdjęcia w tradycyjnej – papierowej formie. Oczywiście w pamięci smartfona lub komputera możemy przechowywać setki tysięcy cyfrowych fotografii, ale to właśnie odbitki, które można dotknąć, wzbudzają największe wzruszenie u dziadków i przywołują najpiękniejsze wspomnienia w trakcie przeglądania.


Fotokubek - prezent na Dzień Babci i Dziadka ze zdjęciem, który oprócz tego, że zacnie wygląda jest maksymalnie praktyczny i przydatny. Wyobraźcie sobie waszą kochaną babcię, która każdy dzień zaczyna od porcji ziółek, które podobno leczą wszelkie dolegliwości. Kubek z waszym zdjęciem bez wątpienia osłodzi delikatną gorycz spożywanego naparu. Natomiast dla dziadka będzie to znakomite naczynie na mocniejsze wynalazki. Oprócz tego na fotokubku możecie umieścić dowolny napis, np. „Najlepszy dziadek pod słońcem”.

Fotoksiążka – jedną z możliwości na prezent na Dzień Babci i Dziadka typu diy (o to też pytaliście) jest fotoksiążka. Swoją drogą musiałem się zwrócić z zapytaniem do Wujka Googla, czym jest to „diy”. Okazało się, że ten anglojęzyczny skrót oznacza „zrób to sam” (jak to człowiek uczy się przez całe życie). Każdy lubi opowieści dobrze napisane. Sami możecie być autorami takiego dzieła. Wystarczy tylko zaprojektować fotoksiążkę. Na minimum 28 stronach możecie opowiedzieć historię waszej rodziny. Zaczynając od dziadków, którzy poznali się na lokalnej zabawie tanecznej, przez kolejne narodziny dzieci, uroczystości rodzinne, ważne wydarzenia po najmłodsze pokolenie. Saga rodzinna jak się patrzy. Dodatkowo fotografie możecie wzbogacić fragmentami tekstu, które będą idealnym tłem narracyjnym.


Fotomagnesy – kolejny wysoce praktyczny gadżet w zestawieniu. Lista cotygodniowych zakupów, pocztówka z letnich kolonii, rachunek za zużycie energii elektrycznej albo dzieło sztuki abstrakcyjnej wnuka, które wykonał w przedszkolu. Takie rzeczy możemy przeważnie znaleźć w kuchni i w jej pobliżu. Dlaczego o nich wspominam? Z prostego powodu. Jednym z lepszych sposobów na trzymanie takich rzeczy na widoku jest umieszczenie ich na lodówce z wykorzystaniem magnesu, a jeszcze lepiej, jeśli będą to fotomagnesy. W mojej ocenie uśmiechnięta twarz wnuczka Frania podtrzymująca żółtą karteczkę z przypomnieniem o pigułkach na nadciśnienie to połącznie idealne (każdy z tych elementów wpływa pozytywnie na serce seniorów).
Na koniec doradzam prezent na Dzień Babci i Dziadka zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych stresów oraz nerwowych zakupów na ostatnią chwilę. W tym momencie dopijam już ostatnie łyki mojej czarnej jak noc kawy i udaje się popołudniową drzemkę. Pięknie was wszystkich pozdrawiam.


Doradca ds. prezentów

Udostępnij znajomym: