InspiracjeTriki i porady

Pomysły na prezent dla wychowawcy na zakończenie szkoły

02.06.2021 • Przeczytasz w 4 min.

Podsumowując tegoroczny rok szkolny, na myśl przychodzi mi powiedzenie, że po deszczu zawsze wychodzi słońce.

Pomimo wielu trudności i niedogodności związanych z edukacją można powiedzieć, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele dobrze wypełnili swoje obowiązki. Szczególne podziękowania należą się wychowawcom, którzy wbrew wszelkim przeciwnościom doskonale wypełnili swoją misję niesienia kaganka oświaty wśród dzieci i młodzieży. Z tego też powodu jeszcze bardziej niż w latach ubiegłych należy im się prezent w ramach okazanej wdzięczności. Uff, bardzo oficjalny wstęp ale czas jest również wyjątkowy.

Pomysł na prezent dla wychowawcy na zakończenie szkoły

Jak sięgam pamięcią w przeszłość, to klasycznym prezentem dla wychowawcy w moich czasach był bukiet kwiatów, dobra kawa i zestaw słodkości do małej czarnej. Chyba, że wychowawca był płci brzydszej. W takich warunkach w grę wchodziły już napoje z większą ilością procentów. Jednak szukając odpowiedniego prezentu dla wychowawcy na zakończenie szkoły jako Wasz osobisty Doradca ds. prezentów, proponuję coś znacznie ciekawszego. Moje skromne propozycje zebrałem w jednym miejscu w poniższej liście.

Fotoksiążka – pomijając fakt, że tylko nielicznym uczniom zdarza się zbliżyć do poziomu poezji Stachury czy prozy Gombrowicza, w tym przypadku umiejętności pisarskie nie są aż tak ważne. Mamy tu bowiem do czynienia z autorem zbiorowym, który na kartach wyjątkowej fotoksiążki opowie kawałek szkolnej historii. Mogą to być zmagania z wielomianami, budowanie tężyzny fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego czy niezapomniana wycieczka do Teatru Starego w Krakowie. Fotoksiążka dostępna jest w aż sześciu formatach tj.: 24x24, A4 pion i poziom, 20x20, 30x30 oraz A3 poziom. Wyróżnia się poprzez elegancki kredowy papier o wysokiej gramaturze 200 g/m2 . Twarda okładka (w macie lub błysku) gwarantuje trwałość tej pamiątki na wiele długich lat. W zależności od pomysłu i zgromadzonego materiału fotograficznego może obejmować minimum 28 a maksimum 160 stron. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi on-line jej projektowanie jest błyskawiczne i poradzi sobie z nim nawet, używając młodzieżowego języka lamer komputerowy. Natomiast prawdziwą wisienką na torcie jest pudełko prezentowe do którego możecie zapakować Wasz wiekopomny prezent dla wychowawcy.

Fotoobraz – kolejna propozycja, która wychodzi poza schemat w temacie upominków dla nauczycieli. Wyobraźcie sobie szczere zaskoczenie a przede wszystkim zadowolenie Waszego wychowawcy, gdy otrzyma coś praktycznego, czym będzie mógł przyozdobić swoją przestrzeń mieszkalną. Fotoobraz jest dostępny w trzech podstawowych opcjach- pusty szablon, szablony i kolaże oraz gotowy obraz. W tym miejscu zwracam Waszą uwagę na wariant drugi i możliwość stworzenia szkolnego tablo. Przykładowo na wysokiej jakości płótnie o wymiarach 100x70 cm umieszczacie roześmiane twarze całej klasy, dodajecie zdjęcie wychowawcy i macie pełnowartościowy dar dla Waszego ukochanego „ciała pedagogicznego”. Warto wspomnieć, że wybór formatów jest naprawdę bogaty a ozdobna drewniana rama (biała lub czarna) już na pierwszy rzut oka wskazuję, że mamy do czynienia z rzeczą nietuzinkową. W zestawie dołączona jest zawieszka do mocowania z pomocą, której fotobraz może być łatwo zawieszony na ścianie.
Fotokubek – do dnia dzisiejszego pozostał mi obraz mojego Historyka (wielu kolegów mówiło nawet o nim Histeryk) jak swoją czarną niczym noc kawę popijał z klasycznej szklanki, wyposażonej dodatkowo w równie kultowy koszyczek na modłę rosyjską. Jak dobrze, że takie zwyczaje odeszły już do lamusa (jeśli się mylę, to mnie poprawcie). W tym momencie ulubione napoje wasi nauczyciele mogą już spożywać w bardziej cywilizowanych warunkach. Fotokubek to 330 ml/ 350 ml pojemności. Ponad 300 szalonych wzorów, które zostały stworzone przez naszych zdolnych grafików. Oprócz tego fotokubki posiadają miejsce na Wasz zdjęcie i podpis. Dodatkowo dla komfortu użytkowania kubek został stworzony w ten sposób, że można go śmiało wkładać do mikrofali. Ze swojej strony mogę wam zdradzić, że sporą popularnością wśród naszych klientów cieszą się fotokubki ze śmiesznym cytatem lub rysunkiem, przykładowo:
    • Najlepszy nauczyciel na świecie;
    • Powinniście to umieć. Było w zeszłym rok;
    • Matematyka nikt nie tyka;
    • Mówcie mi „Mistrzu”;
    • Jestem Waszym Sensei;
    • Raz, dwa, trzy wyciągamy karteczki;
    • Jestem nauczycielem. Jaka jest Twoja supermoc?.Prezent dla wychowawcy?

Niezależnie od tego, która propozycja przypadnie Wam do gustu, muszę dodać, że najważniejsza jest pamięć o naszym wychowawcy. Ostatecznie nie będzie miała znaczenia cena Waszego prezentu, wielkość czy sposób zapakowania. Po latach pozostaną wspomnienia, o które już teraz trzeba zadbać. Wychowawca, to ktoś więcej niż zwykły nauczyciel. Można powiedzieć, że w szkole zastępuje naszego rodzica. Dba o nasz rozwój, martwi się, kiedy zbaczamy na niewłaściwą ścieżkę i pragnie, abyście wyszli z murów szkolnych jako wartościowi ludzie. Zróbmy zatem wszystko, aby nasz upominek zapamiętał na długo.

Udostępnij znajomym: