InspiracjeTriki i porady

Pomysły na mikołajkowe prezenty w pracy

24.11.2023 • Przeczytasz w 5 min.

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od tego, by odczuć prawdziwą atmosferę świąt. Z początkiem grudnia, a nawet i dużo, dużo wcześniej, witryny sklepowe zaczynają mienić się blaskiem kolorowych lampek i dekoracjami z bombek. Oto zbliża się 6 grudnia, czas zatem na pomysłowy prezent na Mikołaja dla znajomych z pracy. Doradzam praktyczne upominki za niewielką kwotę.

W zespole zawsze radośniej

Przestrzeń zawodowa – czy tego chcesz, czy nie – każdego dnia wypełnia się pracownikami o różnej osobowości. Wraz z nimi tworzysz zespół, który codziennie stawia czoła nowym wyzwaniom. Czy taka forma pracy jest źródłem satysfakcji? Na pewno! Czas spędzony w biurze – aż kilka godzin dziennie – mija nie tylko na dopracowywaniu zawodowych projektów, ale i na poznawaniu siebie nawzajem.

Zgrany zespół może wspiąć się na wyżyny sukcesu, dlatego atmosfera w przestrzeni roboczej jest niezwykle ważna. Jestem przekonany, że zarówno Ty, jak i pozostali współpracownicy, umilacie sobie wspólny czas drobiazgami. Ktoś zrobi wszystkim kawę, ktoś przyniesie słodkie przekąski, jeszcze ktoś inny ozdobi biurka malutkimi stroikami na święta. To bardzo miłe! Tak nastrojowa przestrzeń sprzyja pracy kreatywnych umysłów.

Mikołajki w pracy – pomysły na nietuzinkowy upominek

Mikołajki to świetna okazja, by jeszcze bardziej zacieśnić relacje z pozostałymi pracownikami. Dzień 6 grudnia to idealny moment na sprawienie komuś radości niewielkim podarunkiem. Szukasz pomysłu na pomysłowy prezent na Mikołajki w pracy? Twoja tegoroczna myśl przewodnia to fotoprodukty – niewielkie, niedrogie, ale jakże przyjemne w odbiorze :) Sprawdź, co przygotowała dla Ciebie zgrana ekipa Colorland.

20231123103655_3 (7).webp

Memorki – prezent na każdą kieszeń

Doradzam pierwszy z oryginalnego pakietu prezentów na Mikołaja w pracy. Jest niezwykle praktyczny, bo komponując jeden zestaw, możesz nim obdarować co najmniej kilkanaście osób. Czym są Memorki? To flagowy produkt Colorland, który pomoże wyeksponować wspólne wspomnienia. Jestem przekonany, że łączą Was nie tylko stosunki zawodowe. Spotkania integracyjne, wspólny wypad na miasto w piątkowy wieczór czy tematyczne szkolenia – każdą z tych chwil można wyeksponować za pomocą zdjęć.

Memorki to zestaw zdjęć w stylu polaroid. Łącznie to aż 25 odbitek w komplecie z drewnianymi bloczkami, zestawem klamerek oraz sznurkiem, z którego stworzycie efektowną girlandę. To prezent, który możesz wykorzystać na wiele sposobów, sprawiając radość tym, z którymi spędzasz w pracy najwięcej czasu.

Fotomagnesy – prezent dla kolegi z pracy na Mikołaja

Męska część zespołu niemal zawsze sprawia kłopot pod względem upominków. Nie jest łatwo podarować mężczyźnie prezent, z którego szczerze się ucieszy. Na szczęście mikołajkowa aura sprzyja ogólnej radości, wywołując uśmiechy nawet z pary skarpetek w nietrafionym rozmiarze ;)

Fotomagnesy to, moim zdaniem, ciekawe produkty, które można wykorzystać jako pomysły na Mikołajki w pracy. Można nimi ozdobić wspólną przestrzeń, czyli ulubione miejsca spotkań w przerwie na lunch. Przyznasz, że to oryginalny sposób na wyeksponowanie wspomnień, prawda? W Colorland możesz zaprojektować własny komplet fotomagnesów, dodając wybrane zdjęcia, by wszyscy mogli je podziwiać i komentować.

20231123103654_Obszar kompozycji 1.webp

Fotokubek – praktyczny gest od szefa

Jeśli jeszcze tego nie wiesz – szef to też człowiek, który czasem pozwala sobie na odrobinę luzu. A może to Ty pełnisz tę funkcję i chcesz sprawić swoim podwładnym trochę radości miłym (i niespodziewanym) upominkiem?

Jak przystało na solidnego pracodawcę, połącz przyjemne z pożytecznym. Co powiesz na personalizowany fotokubek dla każdego ze swoich pracowników? Możesz wykonać projekt dopasowany do każdej z osobowości. Zrób to z humorem i dystansem, a na pewno zyskasz jako osoba, która potrafi być zarówno liderem, jak i przełożonym, z którym można usiąść, napić się pysznej kawy i tak po ludzku porozmawiać.

20231123103654_Obszar kompozycji 2.webp

Mistrzowskie kadry na ścianie biura

Na wstępie zaznaczam – nie chodzi o ścianę wstydu ani o zapełnianie powierzchni zdjęciami kolejnych pracowników miesiąca. Może warto wyeksponować niektóre kadry, by nieustannie motywować się do dalszej pracy? Sukces jest prawdziwym impulsem do działania i z całym przekonaniem stwierdzam, że trzeba się nim chwalić!

Jeśli więc zastanawiasz się, jaki kupić prezent dla koleżanki z pracy na Mikołaja, podpowiadam: fotoramka ClickPic będzie strzałem w dychę. Modna, kwadratowa rama i błyskawiczny montaż bez użycia gwoździ – wybrane przez Ciebie wspomnienie może pojawić się na ścianie natychmiast po odpakowaniu.

20231123103655_Obszar kompozycji 3.webp

Mikołajki w luźnej atmosferze

Z czym kojarzą Ci się Mikołajki? Niektórzy mówią, że to taka prezentowa próba generalna przed świętami, inni stawiają na pełen luz i śmieszne podarunki. Jedno jest wiadome – niemal wszyscy otuleni są świątecznym nastrojem i zdają się jacyś milsi i przyjaźniej nastawieni. To właśnie jest magia grudnia. Po przekroczeniu progu tego miesiąca w każdym wnętrzu jest jakby cieplej, pomimo mrozu, który właśnie maluje na szkle fantazyjne wzory.

To dobry moment na to, by nieco odetchnąć. Zwolnij tempo swojej pracy, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Spraw miły prezent na Mikołajki dla koleżanki z pracy i pomyśl, co możesz podarować swoim najbliższym w domu. Niech Twój nastrój udzieli się pozostałym, bo sprawianie radości jest motywem przewodnim tego zimnego miesiąca :)

Mikołajki w pracy – co kupić?

Czasem nie sposób uszczęśliwić każdego mikołajkowym drobiazgiem, bo w Twoim miejscu pracy znajduje się zbyt wiele osób. To zrozumiałe, że w takiej sytuacji pierwszą rzeczą, o której myślisz, jest bieżący stan portfela. Zamiast kupować każdemu z osobna upominek, wyjdź z tego obronną ręką, częstując wszystkich świeżo upieczonymi ciasteczkami. Możesz je kupić po drodze w cukierni lub przygotować dzień wcześniej w domu i samodzielnie ozdobić. Takie rozwiązanie z pewnością wprawi wszystkich w dobry nastrój i sprawi, że poczują świąteczną atmosferę. Mam nadzieję, że dzięki moim wskazówkom uda Ci się przygotować oryginalne upominki na Mikołajki, a praca w tym miesiącu będzie szła wyjątkowo gładko :)

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: