InspiracjeTriki i porady

“Ostatnia ławka, nie za wesoło wam tam”?

05.10.2018 • Przeczytasz w 6 min.

Chociaż formalnie nie należą do naszej rodziny, potrafią otoczyć troską nas, potem nasze dzieci i bliskich. Dokładają wszelkich starań, abyśmy mogli stać się lepszymi ludźmi. Niekiedy się na nich denerwujemy, w końcu mogą mieć swoje lepsze i gorsze dni - tak samo jak i my. Patrząc z perspektywy czasu, wspominamy ich z uśmiechem na twarzy i jesteśmy im wdzięczni za to, co dla nas zrobili. A zrobili dużo. A na pewno mieli dobre chęci i się starali. Tak drodzy Nauczyciele, to o Was. :)
uczniowie
     14 października – Dzień Nauczyciela, lub jak kto woli – bardziej wzniośle: Dzień Edukacji Narodowej. Święto dla wszystkich osób zgromadzonych w szkole. Nauczyciele obchodzą swój dzień, a uczniowie wykorzystują wyjątkowość ów dnia i liczą po cichu, że ominą ich sprawdziany, kartkówki i o zgrozo – odpytka przy tablicy. Tak, w uczniowskim mniemaniu postawienie uczniowi 1 do dziennika tego dnia to istna hańba. :) Pamiętajcie o tym drodzy nauczyciele! W końcu kiedyś sami byliście po drugiej stronie barykady. Nieprzygotowany klasowy ananas, jeśli znowu nic nie umie, to doigra się kolejnego dnia. Jak to mówią, co się odwlecze, to nie uciecze. Ale stop, nie tak szybko. Wolny dzień od ocen to nie takie odgórne przyzwolenie, którego wszyscy się muszą trzymać. Niektórych  nauczycieli to w ogóle nie wzrusza. Ot, dzień jak codzień. (Zawsze wtedy zastanawiałam się, czy ich serce jest na pewno po lewej stronie). Ale i na to znajdzie się sposób. Ponadczasowy i prawie niezawodny. A jest nim: przekupstwo na upominek. Fakt, niektórzy są odporni na takie zagrania, ale próbować warto.
fotoksiążka szkolna
     Przecież każdy z nas lubi dostawać upominki. :) A jeśli myślisz nad prezentem nieco bardziej ambitnym niż kwiaty i czekoladki (żeby nie było – nie mam nic do czekoladek, uwielbiam je. Są super), to podpowiem co można podarować nauczycielowi w ten piękno-ponury jesienny dzień. Propozycji będzie 4:


1. Fotoobraz – prosta rzecz, ogromne wrażenie


Jeśli myślisz nad prezentem, który jest szybko dostępny, niedrogi i efektowny to jest nim właśnie fotoobraz. Tu pomysłów może być co niemiara.

Fotoobraz może występować w kilku wariantach:
- jako fotoobraz z klasowym zdjęciem grupowym,
- jako tablo ze wszystkimi uczniami,
- jako dekoracja ściany ze śmiesznym lub mądrym cytatem, szkolnym powiedzeniem itp.
Fotoobraz tablo szkolne i gotowy szablon
     Wybór należy do Ciebie. Każda z tych opcji jest ciekawa i sprawi radość nauczycielowi. Możesz skorzystać z naszych gotowych szablonów, albo zaprojektować swój własny, unikalny wzór. Jako przykład wykonałam fotoobraz z typowymi tekstami, które wypowiadają nauczyciele.
teksty nauczycieli fotoobraz


Jeśli chcesz, zainspiruj się którymś z nich:


- Dzwonek jest dla nauczyciela, nie dla ucznia.
- Zadam wam zadanie domowe, żebyście się nie nudzili przez weekend.
- Ostatnia ławka, nie za wesoło wam tam?
- Wszystko było na lekcji, trzeba było się nauczyć.
- Przepraszam, czy ja wam przypadkiem nie przeszkadzam?
- To może ja sobie usiądę, a Ty poprowadzisz za mnie lekcję?
- Nie obchodzi mnie kto zaczął, macie się przeprosić nawzajem.
- Powiedz głośno z czego się śmiejesz, to może wszyscy się pośmiejemy.
- Macie dużo sprawdzianów w tym tygodniu, więc wpiszę jako kartkówkę.
- Nie interesuje mnie, że Cię nie było.

Jeden z tych tekstów możesz wykorzystać do kolejnej propozycji prezentowej, którą jest:


2. Fotokubek z ciekawym napisem – nic, tylko sączyć pyszną kawę


     Tutaj można puścić naprawdę niezłą wodzę fantazji. Fotokubek, choć z pozoru mała rzecz, daje naprawdę duże pole do popisu. Może się na nim znaleźć zdjęcie uczniów lub nauczyciela – o ile takie posiadamy. A naszym absolutnym hitem są obecnie fotokubki latte z napisem. Co rozumiem poprzez napis? Ciekawy cytat związany ze szkołą - a takich nie brakuje, śmieszny tekst, mądry cytat z książki, albo słowa, które często wypowiada nauczyciel do swoich uczniów. Prezent praktyczny, tani i szybki w realizacji.
Fotokubek z własnym napisem
Fotokubek z napisem i zdjęciem i odbitki


3. Fotoksiążka – Ty projektujesz, my zajmiemy się resztą


     Pewnie sobie myślisz: to teraz pojechała z grubej rury. Książka? Serio? Jakby ich nauczyciel nie miał w nadmiarze… Ale nic podobnego. To nie jest jakaś tam zwykła książka, tylko fotoksiążka. To taka książka, w której znajdują się Twoje ulubione zdjęcia. I co najlepsze, samodzielnie i w dowolny sposób możesz je ułożyć. Jest naprawdę świetna. Kto ma, ten wie, że to niesamowita pamiątka. Trzeba pamiętać, że fotoksiażka to dość angażujący projekt, chociaż samo wykonanie jest banalnie proste. Mając gotowe zdjęcia, wystarczy je wrzucić do kreatora online i wypełnić nimi specjalnie przygotowane pola. Obiecuję, że każdy kto wykona taki projekt, będzie w pełni usatysfakcjonowany swoim dziełem i z uśmiechem na twarzy przemaszeruje, żeby wręczyć prezent nauczycielowi. Zachwyty, ochy i achy gwarantowane.
Fotoksiążka szkolna
Fotoksiążka i pudełko


4. Odbitki - nic tak nie cieszy, jak wspólne oglądanie zdjęć


     Nie musi być ich mnóstwo, nie muszą być idealne - dzięki naszej darmowej opcji ulepszania - perfectly clear odbitki i tak będą cudowne. Ucieszą oko nauczyciela i uczniów. Prezent prosty, przyjemny i dający mnóstwo radości. Oglądanie zdjęć razem z nauczycielem będzie dla całej klasy świetną integracją. A skąd wziąć zdjęcia? No, tego to na pewno nie brakuje! Wystarczy, że każda osoba z klasy podrzuci po 2-3 zdjęcia, które ma zachomikowane gdzieś w telefonie. I już, komplet gotowy. Dla efektu wow, można wraz z odbitkami zamówić ozdobne pudełko, którego koszt to jedyne 9 zł.
Odbitki i pudełko
Rozrzucone odbitki
     (Napisałam cały ten fragment, a potem mnie olśniło żeby zerknąć do kalendarza. Tak, 14 października w tym roku to niedziela. Przykro mi drodzy uczniowie. :( Przełóżcie świętowanie na poniedziałek. Zawsze to najgorszy dzień tygodnia będzie przyjemniejszy).

     I to już koniec moi mili. Mam nadzieję, że moje propozycje przypadły do gustu. :) Zapraszam serdecznie na nasz fanpage na Facebooku. Jest tam miła, szkolna zabawa, w której wspominamy troszeczkę dawne czasy. Można zgarnąć upominki za darmo! Zachęcam także do zajrzenia do naszej najnowszej promocji . Jeśli nie dla nauczyciela, to na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. 
 


 
Joanna, Colorland

Udostępnij znajomym: