InspiracjeTriki i porady

Majówka 2021 - a Ty jak spędzisz długi weekend?

22.04.2021 • Przeczytasz w 3 min.

Przychodzi taki okres w ciągu roku, że nawet Wasz zapracowany Doradca ds. prezentów pragnie zażyć zasłużonego wypoczynku. Czas gwałtownie zwalnia
i wszystko zdaje się wskazywać na to, że właśnie nadchodzi jedno z ulubionych świąt naszych rodaków. Operację pod wiele mówiącym kryptonimem „Majówka 2021” pora zaczynać.

Spoglądam na mój elegancki fotokalendarz na ścianie, aby odpowiedzieć sobie na pytanie „kiedy jest weekend majowy w 2021 r.”. Acha, sobota, niedziela i poniedziałek. Niezbyt okazale w tym roku, ale jak mówi stare przysłowie „Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”. Pozytywne nastawienie jest bardzo ważne i to nie tylko w takich sytuacjach, ale w całym naszym życiu.

Myśląc intensywnie, już teraz wyklarował mi się pomysł na weekend majowy, który doradzam również Wam Drodzy Czytelnicy tego bloga.

ciekawy pomysł na weekend majowy

Weekend majowy ­- wycieczki małe i duże

- Bieszczady – jedno słowo a tak wiele skojarzeń i myśli. Mityczna kraina, która stała się azylem dla wolnych duchów, autsajderów życiowych i ludzi szukających wytchnienia od zgiełku cywilizacji. Wracam tam co roku i zawsze jest mi smutno, kiedy muszę stamtąd wyjeżdżać. Do rzeczy normalnych należy sytuacja, gdy wychodzicie na taras schroniska, aby zjeść śniadanie a kilka kroków dalej przebiega lis albo sarna. Bieszczady to raj dla fanów górskich wycieczek. Dla najbardziej zaprawionych globtroterów polecam Czerwony Szlak prowadzący od Wołosatego przez Rozsypaniec, Halicz, Przełęcz Goprowską, Tarnicę i zejście do Ustrzyk Górnych.

najlepszy pomysł na weekend majowy

Przepiękna trasa, na którą obowiązkowo należy zabrać aparat fotograficzny lub choćby smartfona z dobrą optyką, bo okazji do dobrych kadrów jest bardzo dużo, a jeśli zależy nam na naprawdę zjawiskowych ujęciach, to warto pomyśleć o tzw. „złotych godzinach”. Jest to pora dnia tuż po wschodzie oraz tuż przed zachodem słońca (w Polsce wbrew nazwie trwa ok. 40 minut) w której występuje szczególny rodzaj oświetlenia. Słońce emituje wtedy światło o charakterystycznym złotym odcieniu. Takie fotografie z powodzeniem możesz po powrocie wydrukować w formie odbitek albo fotoobrazu, aby na co dzień przypominać sobie te najpiękniejsze chwile z wyjazdu.

Oprócz górskich wycieczek Bieszczady oferują wiele innych atrakcji na weekend majowy. Wycieczki można planować według własnego uznania. Np. osoby posiadające dzieci mogą być zainteresowane Zagrodą Żubrów w miejscowości Muczne (znajduje się tam również 34- metrowa wieża widokowa skąd możemy podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy) a w Zwierzyńcu znajdziemy mini zoo leśne z takimi zwierzętami jak: gęsi, kaczki, bażanty, muflony, daniele, lisy, norki, fretki i wiele innych).

Miłośnicy zabytkowej architektury mogą odbyć swoją majową wycieczkę poprzez szlak drewnianych cerkwi, których w tym regionie znajdą naprawdę sporo. Ustianowa Górna, Ulucz czy Smolnik nad Sanem to tylko podstawowe lokalizacje, które warto odwiedzić.

Pomysł na weekend majowy — podsumowanie

Już w tym momencie otwieram swoją szafę i sprawdzam ekwipunek na podróż. Większy plecak, ewentualnie średnia torba na ubrania jest. Zapasowa bateria do smartfona i aparatu jest. Płacz przeciwdeszczowy jest (bardzo ważna rzecz, zwłaszcza jeśli złapie nas deszcz na szlaku). Latarka czołowa jest. Laminowana mapa jest (będąc w górach nie zawsze mamy zasięg, a łącząc się z siecią ukraińską, nasz portfel może się uszczuplić o dobre kilkadziesiąt albo nawet kilkaset złotych). Buty zasłaniające kostkę są i okrycie głowy przed ostrym wiosennym słońcem jest. Wobec czego zwarty i gotowy wyczekuje dnia wyjazdu. Wam doradzam również aktywny wypoczynek. Jeśli nie będą to Bieszczady (wiadomo, że odległość nie dla wszystkich może być komfortowa) to proponuje poszukać w swoim regionie ciekawych miejsc do zwiedzania i wypoczynku.

Pięknie pozdrawiam
Doradca ds. prezentów

Udostępnij znajomym: