InspiracjeProdukty

Kolekcjonowanie wspomnień. Klasycznie czy oryginalnie? Zobacz propozycje!

23.02.2024 • Przeczytasz w 4 min.

Fotografie to uchwycone wspomnienia, którymi niemal każdy lubi się otaczać. Przypominają miłe chwile i wzbudzają emocje. Kolekcjonowanie ich to tradycja wielu pokoleń! Dzięki temu można dowiedzieć się więcej o historii swoich przodków. W jaki sposób przechowujesz swoje zdjęcia? Poznaj propozycje na to, jak przedłużyć ich trwałość, a jednocześnie pięknie wyeksponować.

Drugie życie wspomnień

Może się wydawać, że popularność papierowych odbitek słabnie w erze cyfryzacji. Sam fakt, że można wykonać dziesiątki ujęć bez obaw o zmarnowanie kliszy, daje nieograniczoną swobodę działań. Wiele kadrów na zawsze pozostanie już jedynie cyfrowym wspomnieniem. Trzeba jednak powiedzieć głośno, że wywoływanie zdjęć wciąż ma się świetnie. Standardowe odbitki 10 × 15 cm cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród miłośników fotografii analogowej. Młodsze pokolenia bardzo chętnie otaczają się wspomnieniami na papierze, ci starsi natomiast chętnie zamawiają całe kolekcje odbitek, by zachować je w drukowanej formie dla swoich bliskich.

Wywołanie zdjęć online – taniej i lepiej

Aby wyeksponować ulubione kadry, trzeba je najpierw wywołać. Wywoływanie zdjęć online wydaje się rozsądnym i oszczędnym pomysłem na kolekcjonowanie wspomnień. Fotograf w Twojej okolicy nie będzie w stanie zaproponować Ci równie atrakcyjnej ceny za odbitkę, bo na jego działalność składają się inne koszty (w tym często czynsz za wynajem pomieszczenia). W Colorland możesz wywołać ulubione odbitki w cenie, która nie zrujnuje Twojego budżetu, a przy tym cieszyć się doskonałą jakością druku.

Jak najlepiej przechowywać zdjęcia?

Oczywistym powodem, przez który wywoływanie zdjęć zdobyło taką popularność, jest gromadzenie wspomnień. Gdzie przechowujesz swoje kadry? Czy na pewno są bezpieczne i trudno je narazić na zniszczenie?

20240223120429_2 (8).webp

Jeśli jesteś zwolennikiem klasycznych rozwiązań, postaw na tradycyjny album na zdjęcia 10 × 15 cm. Solidny i trwały, a przy tym kunsztownie wykonany będzie elegancką ozdobą półki. W ofercie Colorland znajdziesz album na zdjęcia, który pomieści aż 300 kadrów w tradycyjnym formacie. To mnóstwo miejsca na wyjątkowe wspomnienia! Papierowe paski przy każdej z fotografii pozwolą Ci zanotować kluczowe informacje, podtrzymując tym samym Twoją pamięć.

Lubisz eksponować kadry w oryginalny sposób? W takim razie najlepszą opcją dla Ciebie będzie harmonijka. To estetycznie wykonany produkt, który podkreśli wartość najpiękniejszych wspomnień. Taki fotoprezent możesz postawić na półce lub komodzie, a także na biurku – nie zabiera wiele miejsca, a dzięki swoim poręcznym rozmiarom można go zabrać do torebki lub plecaka. Teraz możesz mieć najpiękniejsze wspomnienia zawsze blisko siebie!

20240223120430_3 (14).webp

Która z opcji bardziej do Ciebie przemawia? A może chcesz połączyć tradycję z nutką innowacji? Nie musisz się ograniczać – teraz z poniższym KODEM: album na zdjęcia oraz harmonijkę możesz mieć aż o 35% taniej. To wyjątkowa okazja, więc jej nie przegap! Zwłaszcza że zimowy sezon daje setki pretekstów do fantastycznych kadrów :)

Harmonijka, Album na zdjęcia

Skorzystaj z rabatu na powyższe fotoprezenty!

NEW35
35 %
data ważności kodu:
31.03.2024 r.

Idealne warunki do zdjęć

Nawet najlepiej przechowywane wspomnienia mogą z czasem mieć widoczne ślady upływającego czasu. To naturalne – papier nasączony drukiem podlega rozkładowi w takim samym trybie, jak drewno czy plastik. Na szczęście możesz podjąć kilka kroków, by zachować rodzinne kadry dla przyszłych pokoleń. Poznaj idealny sposób na kolekcjonowanie wspomnień:

  • zapewnij zdjęciom optymalne warunki w pomieszczeniu – zbyt niska temperatura sprzyja powstawaniu wilgoci i rozwojowi pleśni, co może niekorzystnie odbić się na fotkach z prywatnej kolekcji,
  • nie trzymaj zdjęć zbyt ciasno w pudełku – fotografie, które mocno do siebie przylegają, mogą uszkodzić powierzchnię papieru, niszcząc cenny kadr. Najlepiej oddzielać zdjęcia arkuszem cienkiej bibuły,
  • chroń przed światłem – promienie UV działają szkodliwie na tusz drukarski. Wystarczy kilkugodzinna ekspozycja, by kadry straciły nasycone barwy i wyblakły. Idealnym przykładem są zdjęcia wieszane na ścianach w nasłonecznionych miejscach.
  • przechowuj zdjęcia w albumach – specjalnie zaprojektowane w tym celu albumy przedłużą trwałość Twoich wspomnień. Najlepsze są albumy z kieszonką i transparentną folią. Jeśli umieszczasz fotki właśnie w jednym z nich, nie musisz się obawiać, że będą nosić wyraźne ślady użytkowania.

Technologia daje dziś znacznie więcej możliwości niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie jedną z bezpieczniejszych opcji jest przechowywanie zdjęć w cyfrowym formacie i wywoływanie najlepszych odbitek. Zdjęcia w tych dwóch wariantach przetrwają wiele lat, a nawet jeśli któryś z papierowych kadrów ulegnie zniszczeniu, zawsze możesz wywołać ponownie tę samą kopię.

Odbitki na prezent? Podtrzymaj rodzinną tradycję

Nie ulega wątpliwości, że w wielu domach najchętniej przegląda się zdjęcia w cyfrowym formacie. Śmiało można też stwierdzić, że na półkach wielopokoleniowych mieszkań (i nie tylko!) wciąż znajdują się klasyczne albumy wypełnione rodzinnymi kadrami. Oto miejsce, w którym tradycja łączy się z innowacją.

20240223120430_4 (8).webp

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować ten piękny zwyczaj. Twoja decyzja będzie mieć ogromne znaczenie zwłaszcza dla starszych pokoleń, które wciąż nie mogą się nadziwić, jak technologia posunęła się do przodu. Możesz wywoływać zdjęcia i powiększać rodzinną kolekcję, a także wręczać kadry bliskim na różne okazje. Fotografie to idealny pomysł na wzruszający prezent. Taki od serca, przepełniony czułością. Wielu członków Twojej rodziny woli zostać wiernymi tradycji, dlatego Twój gest sprawi komuś niewątpliwą przyjemność.

Doradzam sprawdzony pomysł na doskonały podarunek. Zamów komplet odbitek wraz z eleganckim albumem na zdjęcia. Osoba obdarowana będzie mogła samodzielnie podpisać każde z nich i umieścić w kieszonce. To będzie wyjątkowa podróż do przeszłości, która dostarczy wielu pozytywnych emocji.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: