InspiracjeTriki i porady

Kolaż z ramek na ścianie. Stwórz swoją kompozycję

31.07.2020 • Przeczytasz w 3 min.

Rodzinne zdjęcia, fotografie z wakacji, najważniejsze wydarzenia z życia. Stwórz własny kolaż z ramek i udekoruj swoją ścianę wyjątkowymi wspomnieniami. Zrób to w kilku prostych krokach.

Kompozycja z ramek na ścianie to wyjątkowa i wciąż nietypowa dekoracja Twojego domu, a także miejsce do zatrzymania wspomnień, które są dla Ciebie najważniejsze. Dlaczego nietypowa? Bo wciąż wiele osób woli zdobić swoje pomieszczenia pejzażami, ogólnymi widokami, czy też martwą naturą. Ale Twoje wnętrze może być inne, możesz nadać mu niesamowity charakter wyrażając siebie kompozycją ramek ze zdjęciami.

Taka dekoracja będzie wyjątkowa i jedyna, bo Twoja. A co ważne, w każdej chwili możesz ją rozbudować, przebudować, skomponować od nowa. Stworzyć samemu coś niepowtarzalnego i bawić się tą dekoracją, zmieniając kolaż ramek na ścianie kiedy tylko chcesz.

kolaż z ramek

Kompozycja z ramek według dat

Komponując kolaż z ramek już na starcie staniesz przed podjęciem decyzji według jakiego klucza rozmieścić swoje ramki na ścianie. Czy nadać im uporządkowany charakter, czy postawić na artystyczny nieład, a może wpadniesz jeszcze na inny pomysł.

Najbardziej tradycyjnym i zarazem najczęściej wybieranym kluczem jest jednak chronologia wydarzeń. Swoją kompozycję rozpoczynasz od najwcześniejszego wydarzenia utrwalonego na zdjęciu w ramce, a później dokładasz kolejne. To pozwala Ci także na ciągłe rozbudowywanie Twojego kolażu ramek o nowe wydarzenia i nowe ramki.

układ ramek na ścianie

Kolaż z ramek według ważności wydarzeń

Jeśli chronologia jest dla Ciebie za spokojna jeśli chodzi o kompozycję Twojej galerii ściennej, możesz postawić na teoretyczny chaos i uszeregować swoje zdjęcia w ramkach według ważności wydarzeń. Dla obcych osób może to wyglądać jak chaos, dla Ciebie będzie to pełen porządek.

I nie musisz się bać, że w pewnym momencie ważność wydarzeń dla Ciebie się zmieni, że pojawi się coś, co wywróci do góry nogami Twój kolaż z ramek i trzeba będzie go całkowicie zmienić. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki mocowania ramek, w każdej chwili – bez dodatkowego wysiłku – możesz przecież zmienić kolejność ramek.

Fotoramki mocowane za pomocą specjalnych rzepów umożliwiają łatwy demontaż i ponowny ich montaż w nowym układzie, nowym miejscu. I to wszystko bez wbijania gwoździ, wyciągania ich i niszczenia ściany. W prosty i szybki sposób możesz zmienić swoją kompozycję ramek i ułożyć je według zmienionej ważności wydarzeń.

ramki na zdjęcia do przedpokoju

Kolaż z ramek w układzie „dowolnym”

Oczywiście traktowanie układu ramek na ścianie według jakichś zasad to nie obowiązek. Być może najwłaściwszą i najlepszą kompozycją ramek będzie stworzenie takiej galerii ściennej, w której te ułożone zostaną w dowolny sposób, bez żadnych ograniczeń.

Niesymetrycznie, niechronologicznie, nie po kolei. Twoja ściana może wyglądać tak jak chcesz, a dzięki zastosowanym łatwym mocowaniom fotoramek, możesz zmieniać swój kolaż zdjęć kiedy tylko chcesz. Kwadratowy kształt ramek pozwala też na łatwe rozbudowywanie Twojej kompozycji i dodawanie nowych elementów, kiedy tylko tego zechcesz, bez konieczności zmian już istniejącego układu.

Jakiegokolwiek sposobu rozmieszczenia swojej kompozycji z ramek nie wybierzesz, jednego możesz być pewna. Drugiego takiego kolażu nie znajdziesz w żadnym innym miejscu. Twój będzie wyjątkowy, bo stworzony z Twoich wspomnień.

ramki do pokoju dziecka

Marcin, Colorland

Udostępnij znajomym: