InspiracjeTriki i porady

Kilka pomysłów na podziękowania dla wychowawcy

27.05.2021 • Przeczytasz w 4 min.

Koniec roku szkolnego, a może zakończenie przedszkola? Pomyśl o nietypowych podziękowaniach dla wychowawcy, by pamiętał Twoją klasę na lata!

Podziękowania dla wychowawcy to od lat koszmar trójek klasowych, zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców. Co podarować nauczycielowi z okazji Dnia Nauczyciela, albo na koniec roku szkolnego? Jaki prezent kupić, by nie był on pretensjonalny, zwykły, szary, a jednocześnie nie wprawił opiekuna naszych dzieci w zakłopotanie. Iść drogą najprostszą, czy może jednak czymś go zaskoczyć? Postaramy się trochę pomóc.

Standardowy prezent dla wychowawcy

Chyba w każdej szkole i każdej klasie występują tzw. klasyki. Nauczyciel dostaje bukiet kwiatów, czekoladki, ewentualnie długopis, którym może przez następne lata wpisywać oceny dzieciom do dziennika. Ale… kwiaty za kilka dni wyrzuci, czekoladki zje albo rozda swoim dzieciom. A długopisów, jak to nauczyciel, ma przecież całą masę…

Jeśli chcesz iść na łatwiznę, nie ma problemu. Ale czy to faktycznie będą podziękowania?

Krępujący prezent dla wychowawcy

Nauczyciele, jak wiadomo, są różni. Jedni zasługują zapewne na większe docenienie, z innymi nie chcesz mieć wiele wspólnego i dobrze, że Wasza współpraca już się kończy. Podobnie jest z obdarowywaniem ich prezentami nieco droższymi, czy bardziej zobowiązującymi.

Większość z wychowawców czy nauczycieli będzie czuć się zakłopotana otrzymując wartościowy podarunek, a przecież nie o to Ci chodzi. Są jednak sposoby na to, by nie wydawać zbyt wielu pieniędzy, a stworzyć coś niepowtarzalnego, będącego trwałą pamiątką i specjalnym podziękowaniem.

Fotoksiążka z całego roku?

A gdyby tak podziękowania dla wychowawcy zamknąć na zdjęciach? Gdyby tak zebrać najważniejsze wydarzenia z życia klasy z kończącego się roku szkolnego, z ostatnich tygodni, czy z etapu całej nauki w szkole i połączyć to w wyjątkową opowieść?

To jeden z tych pomysłów, który nigdy się nie znudzi. Zbierz zdjęcia, wybierz odpowiedni format, szablon i stwórz fotoksiążkę dla wychowawcy. W pełni spersonalizowaną, z wyjątkowymi opisami, ze zdjęciami uczniów i nauczyciela. Masz pewność, że taki prezent będzie wyjątkowy, nie powtórzy się od innej klasy w przyszłości, a wspomnienia wspólnego czasu w szkole będą stały na półce u wychowawcy i będzie mógł do nich wracać w każdej chwili.

Wszyscy na jednym tablo

A może zamiast albumu stworzysz fotoobraz w formie tablo? Zbierzesz zdjęcie całej klasy w jednym miejscu, ułożysz według własnego pomysłu lub wykorzystasz jeden z wielu dostępnych szablonów, dodasz opisy i dedykację. Lepszy prezent niż bombonierka, prawda?

Przy takim prezencie dla wychowawcy masz pewność, że ten nie zapomni o klasie, a za każdym razem gdy spojrzy na tablo, przypomni sobie uczniów, może też z tej gorszej, ale zapewne i dobrej strony.

Kawa czy herbata?

Możesz też pomyśleć o prezencie bardziej użytkowym, a jednocześnie spersonalizowanym i… nietypowym. Co powiesz na codzienną herbatę czy kawę w pokoju nauczycielskim z kubka z wizerunkiem Twojej klasy?

To tylko jeden z pomysłów. Na takim personalizowanym kubku możesz zamieścić ulubione hasło wychowawcy, podziękowania czy motywacje na kolejne miesiące pracy. Jak przy każdym z naszych fotoproduktów, niemal wszystko zależy od Ciebie!

To jak będzie? Zostajesz przy kwiatach i czekoladkach, czy jednak Twoje podziękowania dla wychowawcy będą wyjątkowe i niepowtarzalne?

Dwie pieczenie, na jednym... projekcie!


Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto stworzyć prezent dla wychowawcy właśnie w takiej formie. W kilka chwil możesz pomnożyć radość i podzielić ją wśród wszystkich uczniów! Wystarczy, że skopiujesz przygotowany projekt, naniesiesz kilka drobnych zmian i… niecodzienny prezent dla każdego dziecka gotowy!

Skoro już mowa o wyższej matematyce to pamiętaj – im więcej sztuk zamówisz, tym cena będzie niższa! Jak dokładnie to działa znajdziesztutaj > >

Cóż więc doradzam? Nie zwlekać, tylko wspólnie z innymi rodzicami zebrać fotki ze szkolnych przygód i zamienić je w wyjątkową pamiątkę zarówno dla wychowawcy, jak i każdego, pilnego ucznia!

Serdecznie pozdrawiam

Doradca ds. prezentów


 

Udostępnij znajomym: