InspiracjeTriki i porady

Jaki prezent na zakończenie szkoły dla nauczyciela?

13.05.2021 • Przeczytasz w 3 min.

Czekolada plus bukiet kwiatów. Taki zestaw obowiązkowy jako prezent na zakończenie roku szkolnego dla wychowawcy obowiązywał za moich czasów. Wody w Wiśle trochę upłynęło, rysy na mojej twarzy zyskały na szlachetności, a i zwyczaje mamy nieco inne. Specjalnie dla was przygotowałem listę A.D. 2021 oryginalnych podarunków dla nauczyciela, które z pewnością wzbudzą u niego satysfakcje i będą miłym akcentem na zakończenie roku szkolnego.

Co kupić na zakończenie roku szkolnego wychowawcy

Co kupić na zakończenie roku szkolnego dla wychowawcy?

Doradca ds. prezentów – lista osobista

- fotoksiążka nie wiem jak Wy, ale w moim przypadku jak wspominam lata szkolne, to miałem takie przeświadczenie, że „na wszystko mam jeszcze czas”, „to się zrobi później”, „na to przyjdzie jeszcze odpowiedni moment” itd. W takim klimacie mijał rok za rokiem a w końcu cała szkoła i piękny czas … minął, koniec. Dopiero z perspektywy wielu lat dostrzegam jak ważnym jest to, na kogo trafiamy w życiu, jakich mamy wychowawców i nauczycieli. Ci tzw. z powołania bez wątpienia zasługują na odpowiedni prezent. Fotoksiążka dla nauczyciela spełnia ten wymóg w całej rozciągłości. Na minimum 28 stronach możecie przygotować wyjątkową historię poprzez obraz- fotografie. Zdaje sobie sprawę, że ostatni rok był trudny a lekcje stacjonarne stanowiły wyjątek od reguły, ale przeszukajcie trochę historię np. stare wycieczki, warsztaty czy lekcje wychowawcze. Fotoksiążka drukowana jest na grubym, kredowym papierze. Posiada twardą okładkę i można ją bajecznie prosto zaprojektować w kreatorze online. Dzięki temu jestem przekonany, że taki upominek wasz wychowawca będzie z dumą prezentował na półce swojej biblioteczki.

 Nauczyciel przegląda swój prezent


 

- fotoobraz - oryginalny prezent dla nauczyciela to również stylowy wydruk na płótnie w formie fotoobrazu. Często nasze wnętrza dekorujemy sztampowymi obrazami jakie są dostępne w marketach i sklepach budowlanych. Być może ładne widoczki są urokliwe, ale również brak im oryginalności. Wykorzystując waszą kreatywność jesteście w stanie stworzyć wyjątkowy upominek na koniec roku szkolnego, bez konieczności wychodzenia z domu (oczywiście jeśli zamówicie kuriera. Na fotobrazie mogą się znaleźć: zdjęcia, rysunki i napisy. Pomyślcie o specjalnych życzeniach jakie może złożyć swojemu pedagogowi (jak to profesjonalnie określa słownik języka polskiego nauczyciela). Być może ktoś z waszych kolegów lub koleżanek ma zdolności plastyczne (ostatnie strony zeszytów mogą wiele o tym powiedzieć. Fotoobraz posiada ozdobne ramy i praktyczną zawieszkę do mocowania. Oprócz tego cena jest na tyle przystępna, że nie musicie rozbijać świniaka z moniakami.

- fotokubek – prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela szczególnie poszukiwany ostatnio, gdy czas przesiadywania przez monitorem drastycznie wzrósł, a organizm domaga się pobudzenia. Dlatego bez względu to czy wasz nauczyciel to konserwatysta i piję tylko czarną herbatę z dyskontu, jest koneserem kawy po turecku, czy też w pokoju nauczycielskim ma przydomek hipster z racji spożywania yerba mate. Taki prezent będzie wykorzystywał na zajęciach częściej niż inne pomoce dydaktyczne. Jak z samej nazwy można wywnioskować na kubku mogą się znaleźć zdjęcia np. wasza fotografia klasowa. Oprócz tego fotokubek może zostać opatrzony odpowiednim napisem, proponuję takie evergreeny i nowości jak:

  • Wyciągamy karteczki;

  • Powinniście to umieć. Było w zeszłym rok;

  • Najlepszy nauczyciel na świecie;

  • Nie wysyłajcie sprawdzianów, bo opluję monitor;

  • Nie mam maseczki, bo piję kawę;

  • Jest we mnie więcej kofeiny niż cierpliwości;

  • Jestem oazą spokoju.

niedrogi upominek na koniec roku szkolnego

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela - podsumowanie

Bez względu na jaki upominek dla wychowawcy wybierzecie, jednego możecie być pewni. Wasz nauczyciel poczuje satysfakcję i to, że jego wytężona praca nie poszła na marne, a przecież o to właśnie chodzi w całym procesie edukacji. Swoją drogą czasem żałuję, że w moich czasach nie mogłem dawać takich fajnych prezentów dla nauczyciela zamiast bukietu goździków lub gerberów.


Serdecznie pozdrawiam

Doradca ds. prezentów
 

Udostępnij znajomym: