InspiracjeTriki i porady

Jak wybrać i zapakować prezent na 40 urodziny? Sprawdź!

16.04.2024 • Przeczytasz w 5 min.

Mówi się, że czterdziestka to najpiękniejsza dekada życia. Najciekawszy punkt zwrotny na codziennej ścieżce, w którym człowiek jest już dojrzały i dokładnie wie, czego chce. Podarunek na czterdziestkę powinien być wyjątkowy! Jaki prezent na 40 urodziny podarować jubilatowi? Poznaj pomysły, które zachwycą i wzruszą, a także będą niezapomnianą pamiątką na lata.

Świętowanie z dystansem

Oto kolejny jubileusz, który okazuje się czystym szaleństwem. Gdzie ucieka ten czas? Zaledwie chwilę temu udało Ci się przekroczyć trzydziestkę, a teraz liczby wydają się nieznośnie ciążyć na umyśle? Nic z tych rzeczy! Czterdzieste urodziny to idealna pora na to, by nabrać dystansu do siebie i otoczenia. Poczucie stabilności, wiatr w żaglach, przekonanie o własnych umiejętnościach – nic nie jest w stanie zburzyć tego, co każdy z wysiłkiem buduje w swoim życiu.

Jeśli wspólnie z jubilatem będziesz mieć okazję świętować ten wyjątkowy dzień, pora na nieoczekiwany prezent. Pomysłów z pewnością nie brakuje – bez trudu znajdziesz ciekawe gadżety specjalnie na tę okazję. Zastanów się jednak, czy Twój prezent ma być chwilową radością, czy wyjątkową pamiątką. Jeśli celujesz w to drugie, poznaj moje propozycje na trafiony pomysł na prezent na 40 urodziny.

Praktyczny kubek ze zdjęciem

Wystarczy dobry pomysł, by z czegoś pozornie zwykłego stworzyć efektowną pamiątkę. Przykład? Weźmy pod lupę fotokubek – niewielkie pole do popisu, ale jak wiele można osiągnąć jednym zdjęciem! Przy odrobinie inwencji twórczej może powstać z tego całkiem niezły prezent na czterdziestkę. Jeśli zestawisz fotkę z ciekawym hasłem, efekt będzie co najmniej powalający. Wykorzystaj kreator online na stronie Colorland i umieść jedną z poniższych sentencji:

  • „Czterdziestka to wiek w sam raz do popełniania wszelkich grzechów”.
  • „Czterdziestka jest piękną chwilą życiowej równowagi”.
  • „Po czterdziestce każda zmiana jest nieznośnym symbolem upływu czasu”.

20240416130454_2.webp

To cytaty pochodzące ze świetnych książek i przyznaj, że idealnie obrazują ten konkretny wiek. Kubek ze zdjęciem to niedrogi, ale wartościowy upominek, który na co dzień jest praktycznym gadżetem. Jak zapakować taki prezent na czterdziestkę? Przygotuj arkusz folii celofanowej i wstążkę. Do kubka włóż słodki upominek, a całość zapakuj w folię i przewiąż na górze wstążką. Efektownie? Jak najbardziej!

Wzruszające wspomnienia na prezent

Oglądanie zdjęć przynosi mnóstwo radości, ale nie wiesz o tym, dopóki nie otworzysz galerii smartfona i nie zaczniesz przewijać kolejnych kadrów. Do głowy co rusz przychodzą kolejne wspomnienia, a na twarzy kwitnie szeroki uśmiech. Zdjęcia to moja odpowiedź na niezapomniany prezent. Czy jest coś bardziej cennego od możliwości utrwalenia ważnych chwil?

Samodzielnie zaprojektuj oryginalny prezent dla jubilata. Doradzam elegancki fotoalbum, na którego sztywnych kartach zachowasz kluczowe momenty. A z pewnością było ich do tej pory całkiem sporo! Jeśli dodasz do tego kilka trafnych cytatów, osobistą dedykację lub wzruszające życzenia, pozostawisz po sobie trwały ślad w postaci wyjątkowych wspomnień. Takich prezentów nie zapomina się do końca życia!

20240416130454_4.webp

Jak zapakować taki prezent na 40 urodziny? Możesz kupić dopasowany rozmiarem folder z klapką i samodzielnie ozdobić (lub zlecić tę czynność zręcznej rękodzielniczce). Innym pomysłem jest owinięcie albumu arkuszem papieru pakowego, przewiązać efektownie sznurkiem jutowym, dołączyć gustowny bilecik, a tuż za kokardkę wetknąć gałązkę z drobnymi kwiatami.

Praktycznie czy efektownie?

Podejście do czterdziestych urodzin bywa różne – jedni preferują praktyczne upominki, inni stawiają na efekt. Możesz połączyć te kwestie i stworzyć coś, co okaże się świetną pamiątką. Doradzam gustowny obraz w ramie jako niecodzienny prezent na czterdziestkę. To doskonała propozycja o dość osobistym charakterze, stąd jest najbardziej rekomendowana dla osoby z bliskiej rodziny.

20240416130454_3.webp

Jak można oryginalnie zapakować taki prezent? Format obrazu zbliżony jest do rozmiarów książki, dlatego z powodzeniem możesz go zapakować w elegancki papier, wykorzystując jedną z metod origami. Składaj papier tak, aby utworzył efektowne warstwy, a całość przewiąż dopasowaną wstążką. Instrukcję pakowania prezentu tym sposobem znajdziesz na YouTube.

Prezent z mocą inspiracji

Czy odbitki to dobry pomysł na urodzinowy upominek? Jestem zdania, że seria wzruszających kadrów spełni oczekiwania nawet najmniej wrażliwej istoty. Powroty do wspomnień zawsze chwytają za serce – tym razem nie będzie inaczej!

Taki upominek stanie się ciekawą inspiracją na ozdobienie mieszkania. Kadry można oprawić w ramki i powiesić na ścianie w formie galerii lub postawić na komodzie oraz w miejscach, na których często zatrzymuje się wzrok. Codzienność pełna radosnych wspomnień od razu staje się barwniejsza.

20240416130454_5.webp

Poszukujesz kreatywnych pomysłów na urodzinowych prezent? Pod tym linkiem skrywamy pełną ofertę fotoproduktów, które błyskawicznie skradną serce odbiorcy.

Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent?

Warto poruszyć kwestię pieniędzy w kontekście tak ważnych okazji jak urodzinowy jubileusz. Nie ukrywajmy – banknoty w kopercie to jeden z najbardziej popularnych prezentów. Jak je śmiesznie zapakować? Oto kilka inspiracji:

  • zastrzyk gotówki – przygotuj strzykawki i umieść w każdej z nich banknot. Całość przyklej do sztywnego papieru i ozdób napisem „zastrzyk gotówki”,
  • skarpety nie tylko od święta – podaruj pudełko skarpet, które wypełnisz pieniędzmi. Na pierwszy rzut oka pozostaną niezauważone, by po rozpakowaniu wywołać euforię :)
  • pierwszy milion – ułóż banknoty stuzłotowe tak, aby liczba zer z jedynką na przedzie tworzyły wartość miliona. W ten sposób obdarujesz kogoś pierwszą „bańką”!

Ciekawe pakowanie pieniędzy na prezent to świetna zabawa. Banknoty czy fotoprezenty – na co się zdecydujesz? Zainspiruj się wachlarzem pomysłów, jakie czekają na Ciebie w ofercie Colorland. Stwórz oryginalną i osobistą pamiątkę, którą wręczysz z okazji okrągłych urodzin. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie to coś trafionego, doradzam fotoprodukty z sercem!

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: