InspiracjeTriki i porady

Jak spędzić wakacje w Polsce? Oto kilka pomysłów

17.07.2020 • Przeczytasz w 5 min.

Nie masz pomysłu jak spędzić wakacje? Nie wiesz czy uda się wyjechać za granicę? W tym roku może warto spędzić wakacje w Polsce. I wybrać jedną z propozycji, które przygotowaliśmy.

Kto powiedział, że ciekawe spędzenie wakacji musi wiązać się z wyjazdem do dalekich krajów? Kto zagwarantuje, że poznanie kultury innych krajów będzie bardziej wartościowe niż poznanie „własnego podwórka”? Cudze chwalicie, swego nie znacie – może więc teraz nadszedł czas, by wreszcie poznać swoje. To, co jest najbliżej, a na co nigdy nie było czasu.

odbitki ></p>
<p></p>
<h2>Sposoby na spędzenie wakacji w Polsce</h2>
<p>Każdy z nas jest inny, każdy znajdzie inne sposoby na to, by wakacyjny czas spędzić w najlepszy sposób. Jedni z nas wolą chodzić po górach, drudzy wylegiwać się na plaży. Kogoś innego fascynują zabytki, jeszcze inni lubią wycieczki rowerowe. Każdy z nas znajdzie w Polsce możliwości, by aktywnie spędzić wakacje. A może nawet połączyć kilka tych aktywności i spróbować czegoś nowego?</p>
<p><strong>Miłośnik morza, może przecież zakochać się w górach. Miłośnik gór, w morzu. A dla każdego poznanie zabytków i atrakcji naszego kraju może być dodatkową atrakcją turystyczną.</strong></p>
<h2>W góry, czy na Mazury?</h2>
<p><strong>Ciężko jednoznacznie doradzić jak można czy należy ciekawie spędzić wakacje w naszym kraju.</strong> Dla osób z północy Polski leżenia na plaży może być nieatrakcyjne, nawet męczące. Przecież morze mają na wyciągnięcie ręki przez cały rok. Dla osób z gór z kolei kolejna eskapada z plecakiem może przynieść mniej radości niż odkrycie czegoś nowego. Dlatego może właśnie czas postawić na odkrywanie!<br>
<br>
<img alt=


Odkrywanie nowych miejsc, o których istnieniu niewiele wiemy. Odkrywanie nowych kultur, których w Polsce krzyżuje się przecież tak wiele. Odkrywanie nieznanych terenów i ludzi. Poznawanie bogatej historii regionów, do których na co dzień mamy dalej. To może być znakomity sposób na spędzenie wakacji.

Jak ciekawie spędzić wakacje?

Zastanawiasz się dalej jak ciekawie spędzić wakacje? Z mapą i wyszukiwarką! Po pierwsze, zastanów się ile czasu możesz przeznaczyć na podróże. Później nakreśl sobie odległość, którą jesteś w stanie pokonać. Następnie wyszukaj ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. I w drogę!

Każdy region Polski ma swoje perełki, o których nie jest głośno. Ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę region, miasto i czego szukamy. A jeden z wielu przewodników przygotowywanych na bieżąco przez organizacje turystyczne wskaże Ci drogę. Odkryjesz nie tylko nowe tereny, ale poznasz też historie, które rodziły się w naszym kraju.

pamiątki z urlopu


Dotkniesz ciekawych wątków, które pozwolą inaczej spojrzeć na ludność, tereny czy aktualny status danego regionu. A dodatkowo możesz zobaczyć miejsca, o których istnieniu wcześniej nawet nie wiedziałeś.

I pamiętaj! Warto te wspomnienia i miejsca zachować na dłużej. Dokumentuj swoją podróż w obiektywie aparatu, czy smartfona. A po powrocie te ujęcia będą przypominać Ci tę atrakcyjną podróż.

Wakacje spędzone aktywnie

A może masz ochotę na inny rodzaj wypoczynku? Nie wiesz jak aktywnie spędzić wakacje? Może na rowerze? Z roku na rok w Polsce przybywa niezwykle malowniczych tras rowerowych, które pozwalają nie tylko na aktywny wypoczynek i trochę wysiłku fizycznego w trakcie wakacji, ale także na poznanie nowych miejsc.

Szlaki, które zostały wyznaczone pozwalają także dostosować długości dziennych odcinków do pokonania do stopnia zaawansowania podróżników. Także nie musisz się bać, że obrana trasa będzie dla Ciebie zbyt wyczerpująca. Podzielisz je na takie odcinki, które z przyjemnością pokonasz każdego dnia. A przystanki w ciekawych miejscach będą doskonałym dopełnieniem aktywnie spędzonych wakacji, w których możesz miksować wysiłek fizyczny i odkrywanie nowych miejsc. A w kolejnych miesiącach wracać do nich na zdjęciach, których z takiej wyprawy przywieziesz setki.

Wakacje spędzone leniwie

Oczywiście nie każdy z nas jest stworzony do większego wysiłku, nie każdy musi lubić też zwiedzanie nowych miejsc, czy odkrywanie nowych terenów. Wielu z nas chce po prostu przez parę dni odpocząć i nie robić za wiele. To także dobry sposób na spędzenie wakacji, choć bardziej w stylu all inclusive.

Ale i tutaj wybór jest spory. Można zdecydować się na najbardziej popularne miejsca, jak plaże Bałtyku czy jeziora Mazurach, albo skorzystać z usług jednego z wielu hoteli, które w swojej ofercie pozostawiają do dyspozycji spa, baseny, czy inne atrakcje pozwalające na błogie lenistwo, na które przecież zasłużyliśmy.

Ale i w takim miejscu znajdziemy momenty, które warto będzie zapamiętać, do których z chęcią wrócimy wspomnieniami i które koniecznie trzeba uwiecznić na zdjęciach. Tylko w ten sposób będziemy mogli przypomnieć sobie później jakie to były wspaniałe wakacje.

Jak spędzić wakacje w domu?

A co jeśli w tym roku nie planujesz wyjazdu, a wakacje spędzisz raczej w domu? W żadnym wypadku nie musi to oznacza nudy! Wakacje w domu to także szereg możliwości na przeżycie niezapomnianego czasu i zebranie wspomnień.

Niemal w każdej miejscowości znajdziesz wakacyjne atrakcje, z których możesz skorzystać. Basen, wycieczka rowerowa, wyjście do kina. Układając cotygodniowy plan możesz znaleźć wiele sposobów na spędzenie wakacji w domu, które jednocześnie będą fajną przygodą.

odbitki z urlopu

Zdjęcia prosto z telefonu

Na jakikolwiek sposób spędzenia wakacji się nie zdecydujesz, w każdym z nich znajdzie się wiele wydarzeń czy miejsc, które warto zapamiętać, do których warto wracać wspomnieniami. Każde wydarzenie dokumentuj na fotografiach, zbieraj najlepsze momenty na zdjęciach, które później możesz w kilku prostych krokach wywołać. I to prosto z telefonu.

Dzięki  aplikacji ColorlandGo w kilka chwil wywołasz swoje wspomnienia na odbitkach w dwóch najpopularniejszych formatach 10x15 cm i 15x21 cm. Wybierzesz odpowiednie kadrowanie, papier i w szybki i wygodny sposób zamawiasz te bezcenne chwile. A co najlepsze, możesz to zrobić z każdego miejsca, mając przy sobie telefon z naszą aplikacją. Wyobrażasz sobie to: zamawiasz zdjęcie w trakcie swoich wakacji, podczas niezapomnianej podróży, a po powrocie one już czekają na Ciebie w domu? Teraz to możliwe.

A dodatkowo niezwykle opłacalne. Tylko teraz za odbitki wywoływane z aplikacji zapłacisz tylko
0,22 zł za sztukę za format 10x15 i 0,61 zł za sztukę wybierając format 15x21.


Marcin, Colorland

Udostępnij znajomym: