InspiracjeTriki i porady

Jak robić zdjęcia jesienią?

16.10.2017 • Przeczytasz w 2 min.

Z czym kojarzy się nam jesień? Z końcem wakacji, z deszczem, przeziębieniem i powrotem do obowiązków. Dni są coraz krótsze i czy to w sklepie czy też w autobusie odczuć można lekko unoszącą się nostalgię oraz tęsknotę za gorącymi chwilami. Aczkolwiek, jesień potrafi również być ciepła i piękna i warto to uchwycić na fotografiach. Poniżej podpowiemy na co zwrócić uwagę.

jak robić zdjęcia jesienią

KOLOROWA POLSKA JESIEŃ

Jesień to chyba najbardziej fotogeniczna pora roku. W trakcie tej naszej - polskiej, złotej - możemy uchwycić niebywałe bogactwo barw w otaczającym nas świecie. Obfitość rozciągających się kolorów od zieleni i żółci, po pomarańcze, brązy i czerwienie oraz sprzyjające światło to bardzo dobre warunki do zrobienia atrakcyjnych zdjęć. Poniżej postaram się Wam podpowiedzieć jak zrobić lepsze zdjęcia jesieni.
 

SPONTANICZNOŚĆ

Spontaniczne zdjęcia są najbardziej wdzięczne. Jeśli nie mieliście planów na weekend, a widzicie, że jest ładna pogoda to zabierzcie na spacer do lasu lub parku narzeczonego, żonę czy też pupila. Podczas przechadzki bawcie się robieniem zdjęć - podrzucajcie liście, biegajcie z psem, a skoro jest to luźny wypad, stylizacje też powinny być luźne - ładny sweter, kurtka z kapturem obszytym futerkiem czy też kolorowy szalik są wystarczającymi elementami, które nadadzą klimatu takiej sesji.

zdjęcia w parku

UBIÓR NA JESIENNĄ SESJĘ

Aczkolwiek na ubiór warto zwrócić uwagę. Nie chodzi mi o wymyślanie oryginalnych stylizacji, a bardziej o dobór kolorów. Jesień gwarantuje nam mnóstwo barw, więc nie warto  je przysłaniać spodniami w kwiaty i kurtką w panterkę. Załóżcie ubrania w odcieniach, które będą współgrać z otaczającą kolorystyką. Brązy, czerwienie, żółcie, beże i pomarańcze idealnie nadają się na tę porę roku.

jak się ubrać na sesję

ZBLIŻENIA OBIEKTÓW

Nawet prosty aparat cyfrowy ma kilka  funkcji przydatnych do fotografowania np. opcję makro. Warto ją wykorzystać przy robieniu zdjęć przedmiotom, które są kwintesencją jesieni np. żołędzie, różne owoce czy po prostu liście. Twórzcie proste kompozycje, tak aby uniknąć chaosu, ustawcie aparat tak, aby wyszczególnić przedmiot na pierwszym planie i osiągnąć rozmyte tło. Kolaż z takich zdjęć będzie idealnym urozmaiceniem wśród zrobionych fotografii.
zdjęcia jesiennych obiektów

PERSPEKTYWA

Spadające jesienią liście, tworzą na ziemi kolorowy dywan i dzięki nim zdjęcie zrobione z innej perspektywy nabierze nowego wymiaru. Zniżcie się z aparatem do poziomu ziemi, zróbcie testowe zdjęcie i zobaczcie co powinniście poprawić w ujęciu. Efekt finalny na pewno Was zachwyci :)

zdjęcie psa w parku

Agata, Colorland

Udostępnij znajomym: