Inspiracje

Inspiracje na Wielkanocne prezenty ze zdjęciami

31.03.2022 • Przeczytasz w 5 min.

Uff... pierwsze promyki słońca wpadają już do naszych mieszkań, nieśmiało zwiastując wiosnę. Powoli przygotowujemy się do nadchodzących świąt. Wielkanoc to czas, który gromadzi przy stole rodzinę. W tych dniach warto postawić na spędzenie wspólnych chwil w wyjątkowy sposób. Podpowiem Ci, jakie wielkanocne prezenty sprawią najbliższym dużo radości.

Memorki - zdjęcia w stylu polaroid, prezent na Wielkanoc


Skąd pochodzi zajączek wielkanocny?


Tradycja szukania czekoladowych jajek od lat znana jest w Polsce. Przybyła do nas z Niemiec, dlatego zabawa ta jest znana szczególnie na obszarze Śląska, Pomorza i Wielkopolski. Zgodnie z tradycją dzieci otrzymywały od zajączka słodycze, które zostały poukrywane wokół domu – w ogródku czy pobliskim parku. Każdego roku, dzieci w Niedzielę Wielkanocną wybierają się o poranku na zewnątrz, prześcigając się w szukaniu czekoladowych jajek pozostawionych przez zajączka.


Dlaczego zajączek przynosi prezenty na Wielkanoc?

Dziewczynka w różowej sukience malująca pisanki


 
Tradycja roznoszenia upominków przez zajączka ma swój początek wśród polnych ptaków. Mówi się, że niektóre gatunki składają jaja w opuszczonych zajęczych legowiskach. Dawniej, gdy ludzi dotykał głód, wychodzili na zewnątrz w poszukiwaniu pożywienia. Jaja znajdowane w zajęczych gniazdach były wówczas uznawane za skarby natury i prawdziwy dar od losu.


Zwyczaj poszukiwania prawdziwych jaj na Wielkanoc przez lata był kontynuowany w Niemczech, a także we Francji. Z czasem tradycja ta ewoluowała, by teraz dzieci mogły w radosnych podskokach oddawać się zabawie w poszukiwanie czekoladowych jaj. Nie muszę chyba wspominać, że na taką porcję rozrywki każdego roku czeka mnóstwo maluchów :)


Prezenty na Wielkanoc dla rodziny – tak czy nie?


Wielkanoc jest świętem, które każdy z nas przeżywa na płaszczyźnie duchowej. Nie da się zaprzeczyć, że jest to święto niezwykle radosne. Tradycyjna zabawa w poszukiwanie czekoladowych jajek zrodziła w głowach wielu dorosłych pytanie: czy na Wielkanoc daje się prezenty?


Wiele rodzin podąża śladem dziecięcego zwyczaju, by sprawić radość również dorosłym członkom rodziny. Prezenty mają tu jednak zazwyczaj charakter symboliczny. Mogą to być ręcznie robione prace lub upominki, które utrwalą wspólne chwile. Chcesz poznać moje propozycje na to święto? Czytaj dalej!


Pomysły na prezenty wielkanocne dla najbliższych


Jeśli mowa o utrwalaniu wspólnie spędzonego czasu, na myśl przychodzi mi tylko jedno – zdjęcia! To one pomagają powrócić do wspomnień i odtwarzać w myślach to, co sprawiło kiedyś mnóstwo radości. Zdjęcia upamiętniają coś ulotnego, utrwalają upływający czas i są źródłem mnóstwa emocji. Chcesz zachować najpiękniejsze wspomnienia? Przygotuj prezent w postaci oryginalnego fotokubka ze zdjęciem. Swój pomysł z łatwością zrealizujesz na stronie Colorland, zyskując praktyczny i skromny upominek dla kogoś bliskiego.


Rodzinka w komplecie? Trzeba to uwiecznić!

ClickPic na ścianie, rodzinne zdjęcia
 
Współczesne czasy są szalenie nieprzewidywalne, dlatego każda okazja jest dobra, by zgromadzić się tłumnie przy rodzinnym stole. Nadchodząca Wielkanoc będzie znakomitą okazją do długich rozmów, odświeżenia relacji i tworzenia nowych wspomnień. Chcesz utrwalić ten obraz? Nie wahaj się sięgnąć po aparat, by zapisać w pamięci urządzenia jak najwięcej kadrów.


Chwile, w których wszyscy są razem, są bezcenne. Wybierz najlepsze zdjęcie i przygotuj z niego wielkanocny prezent. Moją propozycją jest fotoramka ClickPic, w której znajdzie się fotografia osób najbliższych Twojemu sercu. Taki prezent możesz spersonalizować, tworząc z niego wyjątkowy i osobisty upominek. Do projektu dodaj własny tekst lub wykadruj fotografię. Gdy już wszyscy rozjadą się w swoje strony i powrócą do codziennych obowiązków, taki prezent będzie przypominał im wspólnie spędzony czas.


Oryginalne prezenty na Wielkanoc są na kliknięcie myszką

Memorki na ścianie, dzieciaki


Wiesz już, jak sprawić radość maluchom, które z wypiekami na twarzy wyglądają wielkanocnego zajączka. Wiesz także, jak zachować wspomnienia, przygotowując osobisty upominek dorosłym. A co z młodzieżą? Na pewno masz w rodzinie nastoletnie buntowniczki i dorastających mężczyzn, którzy widzą świat w zupełnie innych barwach. Jeśli chcesz sprawić im kreatywne prezenty na Wielkanoc, zapoznaj się z moją kolejną propozycją.


Memorki to zestaw zdjęć utrzymanych w klimacie słynnego kilkanaście lat temu polaroida. Pamiętasz kwadratowe fotki w stylu retro? No cóż – dziś ten sam format zdjęć podbija Instagram! A jak wiesz, młodzież zupełnie oszalała na punkcie mediów społecznościowych. Memorki dostępne są w zestawie wraz ze sznurkiem, spinaczami oraz klockami różnej wielkości, których zadaniem jest podtrzymać zdjęcia. Z zestawu można stworzyć uroczą girlandę zdjęć lub ozdobić biurko czy parapet młodzieżowego pokoju. Postaw na oryginalność i wywołaj uśmiech na twarzach nastolatków wyszukanym upominkiem.

Własnoręcznie robione prezenty wielkanocne

Kobieta przygotowująca dekoracje DIY wielkanocne
  
W czasach, kiedy wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki, prezenty na Wielkanoc diy zdają się mieć wyjątkowe znaczenie. Jest mnóstwo pomysłów na urocze i wymowne upominki, również te na ostatnią chwilę. Oto najciekawsze, moim zdaniem, pomysły na wielkanocny upominek:

• pisanka z niespodzianką
Zainspiruj się znanym na całym świecie ciasteczkiem z wróżbą i przygotuj pisankę z ciekawym przesłaniem! Przygotuj wydmuszkę i oczyść ją dokładnie, zanurzając ją kilkukrotnie w misce z wodą. Po wysuszeniu umieść w środku niewielką karteczkę, na której będzie widnieć miła wiadomość. Mogą to być słowa wdzięczności lub życzenia dla najbliższych. Następnie pisanki pomaluj w charakterystyczny dla siebie sposób i umieść w koszyczku. Odczytywanie treści z karteczek będzie przyjemnym akcentem przy rodzinnym śniadaniu wielkanocnym.

• wielkanocny stroik
Twoim prezentem może być pomoc w przygotowaniach do świąt czy ozdabianie mieszkania. Przygotuj stroik, w skład którego wejdą sadzonki żonkila, doniczka, styropianowe jajka i kolorowe wstążki. Z zebranych akcesoriów stwórz kompozycję, która ozdobi świąteczny stół lub dowolny zakątek wnętrza.
Mam nadzieję, że udało mi się zainspirować Cię do działania. Święta tuż za rogiem! Postaw na własną kreatywność i przygotuj najbliższym symboliczne lecz wzruszające upominki, których długo nie zapomną.
 

Doradca ds. Prezentów
 

Udostępnij znajomym: