InspiracjeTriki i porady

Gdzie spędzają wakacje Polacy?

17.07.2018 • Przeczytasz w 3 min.

Chociaż wakacje w różnych państwach Europy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród odwiedzających turystów z Polski, to nasze rodzime miejsca wcale nie odstają w tej randze. I słusznie, przecież Polska to malowniczy kraj, w którym jest wszystko, czego dusza zapragnie. Morze, jeziora, pasma malowniczych gór, brakuje niekiedy pogody, która faktycznie bywa chwilami kapryśna. Pomijając ostatni punkt, jest z czego wybierać.

Wakacyjna fotoksiążka z Colorland


A na jakie wakacyjne miejsca decydują się nasi rodacy?

Wydawać by się mogło, że zasada jest prosta. Mieszkańcy południa zmierzają nad morze, podczas gdy przeciwny kierunek Polski ochoczo spieszy na górskie wędrówki. A co z tymi, którzy mieszkają w środkowej części kraju? Cóż, szczęściarze mają wszędzie optymalnie blisko.

Nadmorskie kurorty wciąż na topie

    Najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnych wojaży jest Pomorze. Polacy chętnie odwiedzają Władysławowo, Łebę, Krynicę Morską i Ustkę. Sporym powodzeniem cieszy się także Trójmiasto, a sopockie molo w szczytowym sezonie ugina się od spacerujących po nim turystów. Tak naprawdę, lubimy wracać w miejsca, które już znamy. Czujemy się tam dobrze, mamy miłe wspomnienia i oczekujemy, że tego roku spędzimy czas równie przyjemnie, co zawsze. Okazuje się, że spora część osób nie zwraca dużej uwagi na to, czy podczas ich wypoczynku będzie ładna pogoda. Planując urlop nad polskim morzem liczymy na to, że na pewno będzie gorąco. Nie zawsze tak jest, ale wtedy szukamy innych atrakcji niż wygrzewanie się na plaży. Także koniec końców i tak będzie wspaniale i miło.
 

Bałtyk

Fotoksiążka z wakacji nad morzem

A jakie miasto wygrywa w wakacyjnym rankingu? 

    Wśród południowej, górskiej strony Polski wiodą prym Tatry. Wiecie, że Zakopane było najchętniej odwiedzanym miastem w ostatnim roku? Wyprzedziło w rankingu każdą nadmorską miejscowość. Teraz już nikogo nie powinny dziwić słynne kolejki na Morskie Oko czy zakorkowany szczyt Giewontu. Tak, jest tam naprawdę wiele osób, ale każda z nich przyzna, że było warto. Przepiękne widoki wynagradzają tłum i trud, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, aby wspiąć się na wierzchołek góry. Trzeba mieć na uwadze, że Tatry to nie są niewielkie pagórki, tylko dość strome i skaliste góry, dlatego warto wziąć ze sobą wygodne i odpowiednie obuwie. Chociaż jak wiemy z internetu wypad w klapkach na Giewont też już niejednemu się udał. Swoją drogą, mieć zdjęcia w takim stroju to prawdziwa pamiątka na lata, idealna do pokazania wnukom.Tatry, Morskie Oko
Fotoksiążka wakacyjna
 

    A jeśli już o pamiątkach mowa, to na wyjazdach wakacyjnych robimy najwięcej zdjęć. Doba aparatów cyfrowych pozwala nam robić ich setki. Przynajmniej jest z czego później wybierać. Najlepszą pamiątką z udanego wakacyjnego wyjazdu są wywołane odbitki. Te ujęcia najlepsze, najbardziej udane cieszą najbardziej. Podpowiadamy, że świetnym rozwiązaniem będzie także wykonanie fotoksiążki. Samo jej zaprojektowanie sprawi ogromną frajdę. Wakacyjna pamiątka w postaci fotoksiążki będzie chętnie oglądana przez bliskich podczas rodzinnych odwiedzin.

Joanna, Colorland

Udostępnij znajomym: