InspiracjeTriki i porady

Fotoprezenty? Uporządkuj zdjęcia z rabatem!

27.04.2021 • Przeczytasz w 3 min.

Gdzie są moje zdjęcia z wakacji 2017? A te z urodzin, dwa lata temu? Hmm.. a to ładne selfie? I tak oto skonsternowany postanowiłem, że czas na porządki w zdjęciach. Zadbałem o nastrój, dobre rady i rabat… poczytaj moją Porządną kronikę porządkowania wspomnień!

Porządki to dla Ciebie koszmar z segmentu filmów klasy B? Ha, a jednak po wstępie dotarłeś tu i gwarantuję, że nie pożałujesz, a po zastosowaniu się do wszystkich rad porządki w zdjęciach zrobisz w raz, dwa, trzy… no dobrze, czterech krokach Startujmy!

Rada nr 1 – Porządkuj w rytmie wspomnień

Miłe chwile, dobre wspomnienia często kojarzą Ci się z konkretnym utworem? Któż tak nie ma! Dlatego, aby wprowadzić dobry nastrój, a także nutkę nostalgii przygotowałem specjalną playlistę : LINK. Miłosne wspomnienia? Ti amo Umberto Tozzi świetnie sprawdzi się podczas przeglądania gorących zdjęć, do odgruzowywania dysku z nieudanych zdjęć idealnym podkładem będzie Rzuć wszystko co złe Zbigniewa Wodeckiego, a Lovely Day będzie idealnym soundtrackiem do przeglądania uśmiechniętych zdjęć. Co doradzam? Oczywiście odpalić playlistę na rozgrzewkę i… przejść do kolejnej rady!

Rada nr 2 ­– Wszystkie dobre chwile? W jednym miejscu!

Przechodzimy do działania. Gotowy? Uruchom laptopa, przejdź do folderu… dobrze, przyspieszmy trochę. Zgromadź zdjęcia ze wszystkich nośników w jednym miejscu – może to być dysk przenośny, pendrive lub po prostu komputer na którym działasz. Ty wybierasz, jak Ci wygodnie! Następnie usuń rozmyte kadry, zdjęcia, które Twoją twarz zasłonił paluszek osoby wcielającej się w wybitnego fotografa czy takie na których prezentujesz się gorzej niż na dowodzie osobistym (da się?!). Już? W takim razie idziemy dalej!

Rada nr 3 – Podobno identyczne? Przyjrzyj się zdjęciom!

Wszystkie nieudane kadry już za Tobą, ale, ale… co z tymi powtarzającymi się ujęciami? Fotografia od fotografii nie różni się nawet jednym drgnięciem zmarszczki mimicznej pomimo braku ingerencji botoksem? Przyjacielu, czas pożegnać się z 28 podobnymi kadrami! Odchudzanie dysku czas start! I kiedy już pamięć Twojego dysku jest szczupła niczym talia modelki Victoria Secret, przejdź do kolejnej rady!

Rada nr 4 – Wspominaj z folderu na folder

Masz już prawdziwe perełki wśród wspomnień, crème de la crème. Polecam odpalić z playlisty Time is Now Moloko i zacząć tworzyć własne foldery. Nie oszukujmy się, folder DSC_237894 w pierwszej chwili raczej nie przywoła konkretnego wspomnienia. Posegreguj zdjęcia chronologicznie datami lub spersonalizuj je wydarzeniami z życia. I nie bój się zwariowanych nazw. Pierwszy bąbelek?, Fafikowe przygody, Pamietniki z wakacji – puść wodze fantazji i baw się dobrze.

To już jest koniec, ale jest jeszcze rabat!

I tak nucąc na zakończenie hit Elektrycznych Gitar, pomyślałem sobie, ze skoro wspomnienia uporządkowane to nie mogę pozwolić, aby kurzyły się na dyskach. Teraz dzięki porządkowi w fotkach szybko i łatwo stworzysz fotoksiążkę i inne fotoprezenty z najlepszymi wspomnieniami! A co tu kryć – z rabatem będzie jeszcze przyjemniej  Dlatego też z kodem WIOSENNEPORZADKI cena fotoksiążki A4, 40 stron obniży się z 60 zł do 40 zł, a każde 4 dodatkowe strony to zaledwie 4 zł. Kod ważny tylko do 9 maja do godziny 23:59.

Co doradzam? Wywołać wspomnienia w porządnej fotoksiążce. 

Doradca ds. prezentów

Udostępnij znajomym: