InspiracjeProdukty

Fotoalbum i fotoksiążka – poznaj różnice

20.12.2023 • Przeczytasz w 4 min.

Projektując fotoprezenty często dochodzi do wielkich dylematów. Nic dziwnego, w końcu do wyboru jest tyle produktów, szablonów, ulepszeń i klipartów, że postawienie na tylko jedną propozycję wydaje się po prostu niemożliwe. Aby więc maksymalnie uprościć podejmowanie decyzji, podsuwam Ci zestawienie naszych dwóch bestsellerów – fotoksiążki i fotolabumu. Sprawdź, która z tych opcji będzie idealna dla Ciebie!

Fotoksiążka – uniwersalny sposób na wspomnienia

Ach, fotoksiążka! Można się o niej rozwodzić godzinami, bo tyle stwarza możliwości do kreowania swojej historii. 28-stronicowa opowieść o nowym, futrzanym członku rodziny, wszystkie fotki oczywiście ruszone, co zrozumie każdy właściciel szczeniaka? Proszę bardzo, wystarczy kilka kliknięć. A może rodzinna saga rozłożona niemal na 160 stronach, idealna do wspólnego plotkowa… wspominania w gronie najbliższych? Nie ma sprawy, to w końcu Ty decydujesz, jak obszerna ma być Twoja fotoksiążka.

20231220141443_2.webp

Kwestia stron to zresztą nie jedyna rzecz, którą spersonalizujesz. Podobnie sprawy się mają z samym designem, od okładki, przez podpisy pod zdjęciami, aż po końcowe strony. Jeśli chcesz, możesz zainspirować się gotowymi szablonami fotoksiażek – w kolekcji czeka aż kilkaset propozycji na przeróżne okazje, w tym m.in. wzory ślubne czy takie przeznaczone dla babci lub dziadka. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać ulubione zdjęcia i już, wyjątkowy fotoprezent jest gotowy na podbój kolejnego serca. Oczywiście, możesz także zaprojektować fotoksiążkę całkowicie od podstaw lub tak zmodyfikować istniejący szablon, że stworzysz całkowicie nowe dzieło.

Czym jednak byłby projekt, i to nawet ten najbardziej fantazyjny, gdyby nie wysoka jakość wykonania? W fotoksiążce klasycznej postawiono na elegancki, kredowy papier oraz drukowanie fotografii na najwyższej jakości maszynach, dzięki czemu wszystkie detale są wyraziste, a kolory – głębokie i nasycone. Do tego fotoksiążka dostępna jest w aż kilku różnych rozmiarach i formatach. Jeśli zależy Ci na wygodnym przeglądaniu, postaw na najmniejszy kwadrat 20x20, z kolei fani przejrzystych układów na pewno docenią A3 w poziomie.

Fotoalbum – Twoje zdjęcia w jakości premium

Niektóre historie zasługują na wyjątkową oprawę. I właśnie taką zapewnia fotoalbum, jedyny w naszej ofercie produkt o sztywnych, wygodnych w przeglądaniu kartach. To dzięki wzmocnionej rozkładowce fotoalbum tak często wybierany jest do realizacji ślubnych, narzeczeńskich czy sesji rodzinnych. W końcu do tych wspomnień powracamy najczęściej – stąd tak ważne jest, aby fotoprodukt nie tylko w pełni oddawał piękno ujęć, ale i doskonale sprawował się przy intensywnym i częstym użytkowaniu.

20231220141443_3.webp

W fotoalbumie zmieścisz od 20 do 40 stron, każda zaprojektowana według Twojego pomysłu. Co ważne, karty otwierają się na płasko, możesz więc zawrzeć wyjątkowe zdjęcia panoramiczne bez straty jakiegokolwiek fragmentu kadru. Jeśli zatem poszukujesz rozwiązania na fotki z profesjonalnej sesji, to na łamach tego produktu zaprezentują się najpiękniej. Oprócz zawartości fotoalbumu, możesz zadecydować także o jego formacie – do wyboru różne rozmiary, od poręcznego 15x15 cm, przez optymalne do przeglądania 20x20cm, po największy 25x25, idealny do zaprezentowania ulubionych ujęć. Całość kryje się za twardą okładką z matowym laminatem i gąbką, która nadaje wykończeniu eleganckiego sznytu.

Fotoksiążka czy fotoalbum?

Zdjęcia wyselekcjonowane, wstępne pomysły na projekt rozrysowane w głowie, a decyzji fotoksiążka czy fotolabum nadal brak? Przyjrzymy się zatem głównym różnicom pomiędzy fotoproduktami, może to rozwieje Twoje wątpliwości.

Na pierwszy ogień – jakość wykonania oraz technologia produkcji. W jednym, jak i w drugim przypadku masz do czynienia z produktem zgodnym z najwyższymi standardami, który z łatwością dopasujesz do kategorii premium. Warto jednak zaznaczyć, że kartki i okładka fotoksiążki drukowane są na profesjonalnych drukarkach atramentowych, co oznacza najwyższej jakości kolorowy wydruk z wykorzystaniem zaawansowanych maszyn drukujących. Z kolei zdjęcia w fotolabumie są naświetlane na matowym papierze fotograficznym, przez co fotografie nabierają większej głębi. Różnice dostrzeżesz także na poziomie samych kart. W fotoksiążce nie znajdziesz twardych stron, zawartość drukowana jest na wytrzymałym półmatowym papierze kredowym. Karty fotolabumu są twarde, o gramaturze aż 800 g/m2, wręcz stworzone do intensywnej, fotograficznej eksploracji. Podobnie sytuacja wygląda z okładką – choć w obu przypadkach mówimy o twardej oprawie, to ta w fotoalbumie wzbogacona została o gąbkę i laminat matowy. W fotoksiążce wszystkie ważne zdjęcia kryją się za okładką z laminatem błyszczącym.

Nie można także zapomnieć o różnicy w kwestii ceny. W przypadku fotoksiążki klasycznej oferującej niezwykle szeroką opcję personalizacji, ceny startują już od 47 zł/szt. Z kolei zamawiając fotoalbum musisz się liczyć z nieco większymi wydatkami, na które wpływ będą miały m.in. ilość stron czy inteligentna korekcja zdjęć. Taka oprawa ulubionioch zdjeć jest jednak warta każdej kwoty, co potwierdzą wszyscy nałogowi zbieracze albumów Colorland.

To jak, którą z bestsellerowych opcji wybierasz? Pamiętaj, że niezależnie od końcowej decyzji, każdy wybór będzie trafiony – bo stworzony z Twoich wyjątkowych wspomnień!

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: