InspiracjeTriki i porady

Dzień Psa. Jak fotografować psiaki?

26.06.2018 • Przeczytasz w 2 min.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, niestety modelem fotograficznym już niekoniecznie. Większość psów jest bardzo energiczna, co utrudnia fotografowanie, aczkolwiek nie jest ono niemożliwe.

Psy potrafią zrobić naprawdę słodkie i śmieszne miny i na pewno nie będą krytykować autora zdjęć za to, że ich nos wygląda jak duży kartofel. Jednak zrobienie ostrego i dobrze skomponowanego zdjęcia nie zawsze jest proste. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek co zrobić, aby zdjęcia były lepsze.

1. Cierpliwość

Zanim wyciągniesz aparat spędź trochę czasu z pupilem. Początkowo pies jest podekscytowany i bardzo energiczny, ale po kilku minutach gdy się nieco zmęczy powinien siedzieć wystarczająco długo, tak aby udało się uzyskać oczekiwany kadr.

zdjęcia pupila

2. Spacer

Znalezienie ładnego tła i otoczenia zawsze jest plusem. Psa można zabrać na spacer do lasu, parku lub na łąkę, gdzie pies będzie mógł pobiegać i się pobawić. Miej wtedy aparat w zasięgu ręki bo mogą się przytrafić zabawne sytuacje warte uwiecznienia.

zdjęcia psa na spacerze

3. Perspektywa i oczy

Powiedzenie “oczy są zwierciadłem duszy” jest także prawdziwe w odniesieniu do zwierząt. Zdjęcie oczu psa można wykonać z góry lub z “ich perspektywy” - warto obniżyć się do poziomu pupila, będziecie wtedy równi sobie, a pies będzie się czuł bardziej komfortowo. Jeśli zwierzak jest mały to można umieścić go na jakimś podwyższeniu.

zdjęcia psa

4. Zabawki i dźwięki

Ulubione zabawki Twojego psa, patyk lub smakołyki będą pomocne w nakłonieniu do patrzenia w obiektyw. Dzięki zabawkom - piszczałkom lub osobiście wydawanym dźwiękom ;) możesz wywołać u swojego pupila różne pozy i wyrazy twarzy.

jak fotografować psy

5. Smakołyki i nagrody

Pamiętaj o nagradzaniu psiaka za współpracę - zarówno w trakcie sesji jak i po jej zakończeniu, a im częściej będziecie robić wspólne wypady, tym zdjęcia będą coraz lepsze ponieważ Twój pies przyzwyczai się do kliknięć aparatu i skojarzy go z otrzymaniem poczęstunku.

nagradzanie psa

Agata, Colorland

Udostępnij znajomym: