InspiracjeTriki i porady

Dziecięca Sesja Świąteczna

04.12.2017 • Przeczytasz w 3 min.

Sesje świąteczne są ostatnio w Polsce bardzo modne. Fotografowie często już początkiem listopada zamieszczają oferty na mini sesje świąteczne, które odbywają się w drugiej połowie miesiąca lub początkiem grudnia. Zdjęcia z takiej sesji to świetna pamiątka dla Was, Dziadków a także bardzo miły prezent, jeśli dodacie taką fotografię do kartki z życzeniami wysłanej do bliskich.

SESJA ŚWIĄTECZNA W STUDIO

dziecięca sesja świąteczna

Prawdopodobnie część z Was była już na takiej sesji i wiecie jak ona wygląda. Dla tych którzy nie wiedzą - kilka wskazówek. Zazwyczaj są to mini sesje - trwają krótko 40-60 minut, z której możecie otrzymać 5-10 zdjęć w formie elektronicznej lub jako odbitki. Wiadomo, że każdy fotograf ma indywidualną ofertę i może mieć dodatkowe fotoprodukty do zaoferowania. Koszt takiej sesji waha się średnio od 100 do 300 zł. Fotografowie często proszą o przygotowanie dwóch zestawów ubrań dla pociech i sugerują, aby odzież była wygodna. Dobrym pomysłem jest także zabranie ulubionej zabawki dziecka, ponieważ te mniejsze szkraby są czasem nieśmiałe, a ulubiona zabawka pomaga w przełamaniu pierwszych lodów.

Dla niektórych rodzin takie sesje świąteczne stają się pewnego rodzaju świąteczną tradycją. Dzięki temu za kilka lat będą mogli porównać jak z roku na rok się zmieniali oraz jak zmieniały się trendy w fotografii świątecznej.
sesja świąteczna dziecięca

SESJA ŚWIĄTECZNA DIY

sesja świąteczna w domu

Jeśli nie zdążyliście zapisać się na sesję do fotografa i nie ma już wolnych terminów, to możecie spróbować wykonać taką sesję w domu. Wiadomo, że bez profesjonalnego aparatu i odpowiednich ustawień sprzętu, jakość zdjęć będzie inna, ale najważniejsze, że będziecie mieć pamiątkę z tego magicznego okresu.
Aby stworzyć sesję potrzebujecie trochę cierpliwości i czasu, dlatego lepiej wykonać ją początkiem grudnia, ponieważ później ze względu na świąteczne przygotowania może zwyczajnie nie być na nią czasu. W internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji w tym temacie m.in. dotyczące doboru odpowiednich ubrań czy dodatków i akcesoriów jakie można wykorzystać. Rozejrzyjcie się po swoim domu i zobaczcie czy nie posiadacie dodatków, które nadadzą się do zdjęć np.:

  • drewniana skrzynia, taboret, krzesełko
  • drewniany konik na biegunach
  • lampion
  • koc
  • światełka choinkowe
  • czapki Mikołaja
  • rogi i nosek renifera

jak zrobić sesję świąteczną w domu

Jeśli macie mało gadżetów, a lubicie zdjęcia w stylu fotobudki, to mamy dla Was świąteczne dodatki do pobrania. Wystarczy wydrukować, wyciąć, przykleić patyk i gotowe.

Pobierz pliki

Zdjęcia można wykonać również w trakcie wspólnego pieczenia bożonarodzeniowych ciastek i pierniczków. W sklepach można kupić foremki z świątecznymi motywami czy to z choinką, reniferem a nawet głową Mikołaja. Biała mąka na stolnicy niczym śnieżny puch, kolorowe ozdoby i lukry, radość i wspólna zabawa - to idealna, spontaniczna scenografia dla świątecznych ujęć.
świąteczne pierniczki
Kadry z świąt mogą być pomysłem na prezent dla Dziadków. Można wywołać zdjęcie i włożyć do pięknej ramki lub zaprojektować fotokalendarz na nadchodzący rok.


Agata, Colorland

Udostępnij znajomym: