InspiracjeTriki i porady

Back to school - 6 sposobów na przyjemny powrót

24.08.2018 • Przeczytasz w 3 min.

Gdy zbliża się koniec sierpnia, to znak, że nadchodzi nowy rok szkolny. Przywrócenie dzieciom regularnego rytmu dnia i przygotowanie ich do obowiązków szkolnych może być trudnym zadaniem -  zwłaszcza po dwóch miesiącach przerwy. Podczas gdy niewiele dzieci cieszy się na myśl o wczesnym wstawaniu i odrabianiu pracy domowej, istnieją sposoby, które pomogą Ci sprawić, by powrót do szkoły był bardziej akceptowalny, a nawet ekscytujący dla Twoich pociech.
powrót do szkoły

1. Wspólne zakupy artykułów szkolnych

Czyli tzw. terapia “zakupowa”. To świetny sposób, aby dziecko oswoiło się z myślą, że powrót do szkoły już niedługo. Bo przyznacie sami, że jest coś odurzającego w tych błyszczących, nowych długopisach, ołówkach i piórnikach - nawet wybieranie właściwych okładek zeszytów to dobra metoda, aby kilkulatek poczuł trochę odpowiedzialności związanej z kontynuacją nauki.
zakupy artykułów szkolnych

2. Niebiańskie stanowisko do odrabiania pracy domowej

Posprzątajcie razem biurko i ułóżcie wspólnie kupione, pachnące świeżością przybory szkolne. W trakcie roku szkolnego, warto dziecku dokupywać nowe akcesoria do nauki np. pojemniki na długopisy, mapy, tablice korkowe czy kolorowe karteczki post-it w różnych kształtach, aby biurko kojarzyło się także z czymś przyjemnym, a nie tylko z odrabianiem pracy domowej.
stanowisko do odrabiania pracy domowej

3. Pomóż dziecku wrócić do rutyny snu

Aby wczesne wstawanie nie było stresujące i pełne paniki - stopniowo przyzwyczajaj dzieci do porannego wstawania. Około tygodnia przed rozpoczęciem szkoły zacznij ustawiać alarm i budź dzieci o godzinie, o której będą musiały wstawać do szkoły, ale nie zapomnij aby zaczęły chodzić spać również odpowiednio wcześniej.
rutyna snu u dziecka

4. Wspomnienia z wakacji

Bardzo ważne jest, aby nie odkładać na bok wspomnień z wakacji - spacerów na plażę lub do parku, zabaw i rodzinnych wycieczek. Zaprojektujcie fotoksiążkę pełną wakacyjnych zdjęć lub zamówcie odbitki z super pudełkiem, które zmieści się na biurku lub w szufladzie i zawsze będzie pod ręką. Miłe, wakacyjne wspomnienia mogą być dla dziecka przyjemną mobilizacją do nauki.
wspomnienia z wakacji dziecka

5. Pomysły na drugie śniadania

A może nowe, ciekawe pomysły na drugie śniadania do szkoły? On-line znaleźć możecie wiele inspiracji na zdrowe i apetyczne lunche dla dzieciaków. Pozwól im również wybrać nowe pudełka na śniadania - zdobycie owego z ulubionym zwierzakiem lub postacią z kreskówek na pewno je uszczęśliwi!
pomysły na śniadania do szkoły

6. Telewizja, komputer i gry

Wiadomo, że lato to również czas pełen gier wideo i programów telewizyjnych. Dzieci zwykle są w szoku, gdy zaczynają szkołę i zdają sobie sprawę, że nagle większość czasu muszą spędzać na uczeniu się, a nie na grach i oglądaniu telewizji. Tak jak w przypadku przyzwyczajania dzieci do wczesnego wstawania - zacznij dziecku ograniczać czas przy elektronice na rzecz np. czytania.
czas wolny dziecka

Agata, Colorland

Udostępnij znajomym: