Triki i porady

5 pomysłów na prezenty dla rodziny z okazji Wielkanocy

07.04.2022 • Przeczytasz w 5 min.

Święto Wielkiej Nocy jest dla wszystkich upamiętnieniem dnia, w którym zmartwychwstał Jezus. Z tym dniem związane są symole takie jak pisanki, bazie czy baranek. To także dni wolne od pracy, a więc idealna okazja do tego, by na chwilę zwolnić codzienne, szaleńcze tempo i trochę odpocząć. Wielkanoc to również świetny powód do obdarowania najbliższych upominkami. Jakie prezenty na Wielkanoc dla rodziny chcesz sprawić? Mam dla Ciebie kilka oryginalnych propozycji.

Rodzinny obiad


Czas refleksji


W roku kalendarzowym jest zaledwie kilka takich dni, które zmuszają do refleksji. Boże Narodzenie, Święto Zmarłych czy Wielkanoc potrafią wzbudzić wspomnienia, którym towarzyszą rozmaite emocje.

Wielkanoc należy do wyjątkowo przyjemnych świąt, głównie z uwagi na porę roku, w której się odbywa. Na dworze widać już pierwsze oznaki wiosny, jest nieco cieplej i wszyscy otrząsają się po zimowych mrozach. W tych dniach panuje w domach wyjątkowa atmosfera, w której dominuje szeroki uśmiech wywołany śmiałym powiewem wiosny. Czy to nie jest idealna okazja do wręczenia sentymentalnych upominków? Podpowiem Ci, jak uzyskać zamierzony efekt i wywołać w domownikach nie tylko radość, ale i odrobinę wzruszenia.


Wspomnienia zapisane w kadrach


Uważam, że nie ma nic piękniejszego, niż wspólne chwile utrwalone na zdjęciach. Wyrażają więcej niż bukiet najlepiej dobranych słów. Pretekst do pstryknięcia fotki znajdzie się zawsze. Wystarczy moment, by na wieki zapisać chwilę, którą można później wspominać z niemałym wzruszeniem.

Jestem przekonany, że w swoich zbiorach znajdziesz kilka fotografii, które posłużą jako znakomity prezent na Wielkanoc dla rodziny. Za chwilę podpowiem Ci, jak przygotować osobisty upominek, wykorzystując najlepsze zdjęcia.


Prezent dla rodziców na Wielkanoc – symbolicznie, ale z sercem

Fotoramka ClickPic na ścianie w wiosennej aranżacji

Tak się utarło, że z okazji świąt Wielkiej Nocy wręczane podarunki mają symboliczny charakter. Członkowie rodziny przeżywają raczej te dni w sferze duchowej. Prezenty grają tu mniej ważną rolę, bo liczy się przede wszystkim możliwość przebywania we własnym gronie.


Nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z przyjemności obdarowywania najbliższych. Wręcz przeciwnie, prezent na Wielkanoc dla mamy i taty będzie piękną pamiątką, zwłaszcza jeśli zawiera skrupulatnie wybrany kadr.


Pierwszą z moich propozycji jest stylowa fotoramka ClickPic w klasycznej formie. Wybrane przez Ciebie zdjęcie, wykadrowane do formatu 20×20 i oprawione w ramkę jest gotowe do montażu na ścianie praktycznie w chwilę po rozpakowaniu prezentu. Wszystko dzięki rzepom montażowym, które ułatwią mocowanie bez konieczności używania gwoździ czy wiertarki. Ramkę ClickPic można w dowolnej chwili zamontować w innym miejscu. To fantastyczna dekoracja domu i pomysłowy prezent na Wielkanoc.


Prezenty na Wielkanoc dla dzieci – ich radość jest bezcenna


Maluchy mają wiele powodów do radości podczas tego święta. Wielkanoc od zawsze kojarzona jest z króliczkiem, który przynosi kolorowe jajka. Współcześnie zwyczaj ten przyjął formę zabawy, która polega na poszukiwaniu przez dzieci czekoladowych jajek. Rodzice ukrywają je w domu lub w ogrodzie, a dzieci spieszą na poszukiwania.

W tym roku warto dać im jeszcze jeden powód do radości. Wystarczy skromny prezent, który będzie dopełnieniem dni spędzonych w rodzinnym gronie. Co to może być? Co powiesz na zestaw kolorowych fotomagnesów, na których znajdą się roześmiane twarze Twoich pociech? Dzieciaki uwielbiają prezenty ze swoim wizerunkiem. Fajnie jest przecież mieć coś „bardzo swojego”. Co może być lepsze od praktycznego i efektownego zestawu, który można przyczepić na metalowych powierzchniach?


Prezent na Wielkanoc dla męża


Upominki dla facetów zawsze są sporym wyzwaniem. Wiem, co mówię :) Musisz wiedzieć, że każdy drobiazg sprawia ogromną radość, jeśli jest podarowany od serca i absolutnie szczerze.


W czasie świąt Wielkiej Nocy nie oczekuje się spektakularnych prezentów. Wszyscy zdają sobie sprawę, jak wiele wysiłku kosztuje Cię przygotowanie świątecznych potraw i udekorowanie domu. Proponuję zatem, by wielkanocny prezent był bardzo symboliczny. Czego potrzeba facetom? Ładny krawat, zestaw kolorowych skarpet czy kilka słodkich buziaków będzie jak najbardziej na miejscu :)


Prezent dla żony na Wielkanoc – podarunek od serca

Memorki na komodzie w wielkanocnej aranżacji


Szczerze podziwiam gospodynie domowe za zręczność, z jaką ogarniają przedświąteczny natłok obowiązków. Ich zmęczenie można wynagrodzić przemyślanym upominkiem. W tej roli świetnie sprawdzą się Memorki, czyli zestaw fotografii w stylu retro, które wyglądają jak fotki z polaroida. Taki stylowy podarunek można wykorzystać na kilka sposobów dzięki dodatkom, stanowiącym zawartość zestawu.


W skład upominku wchodzą gadżety, takie jak sznurek z drewnianymi klamerkami czy różnej wielkości klocki podtrzymujące zdjęcia. Dzięki temu obdarowana osoba będzie mogła wyeksponować najpiękniejsze wspomnienia w oryginalny sposób. Memorki to sentymentalny zestaw wspomnień, który również sprawdzi się jako prezent dla babci na Wielkanoc.


Czas rodzinnych spotkań


Święta niekiedy gromadzą przy stole osoby, które nie mają zbyt wielu okazji do wspólnych spotkań. Warto wykorzystać taką chwilę do wręczenia pomysłowego upominku. Moja kolejna propozycja to fotokubek. Praktyczny i niezobowiązujący podarunek, który sprawi mnóstwo radości.

Fotokubek na stole


Projekt fotokubka błyskawicznie wykonasz online na naszej stronie. Wybierz tylko odpowiednie zdjęcie – będzie ono towarzyszyć komuś przez najbliższy czas, więc niech przedstawia coś zabawnego. Taki prezent sprawi, że pozostawisz po sobie nie tylko świetne wspomnienie, ale i dobre wrażenie. Dodam jeszcze, że taki kubek z powodzeniem możesz podarować jako prezent dla taty na Wielkanoc. Tym gestem docenisz mężczyznę, który pomimo codziennej powagi nadal skrywa w sobie pogodną duszę.
Jak podarować radość najbliższym?


Przedstawiłem Ci kilka pomysłów na oryginalny wielkanocny prezent. Każdy z nich możesz spersonalizować, tworząc na naszej stronie unikalny projekt. Takie upominki – szczere i przygotowane z myślą o konkretnej osobie – zapisują się w pamięci na długo.


Doradca ds. Prezentów

Udostępnij znajomym: