Życzenia i cytaty

10 pomysłów na najpiękniejsze życzenia na Dzień Babci i Dziadka

05.01.2023 • Przeczytasz w 5 min.

Wraz z wejściem w nowy rok rozpoczyna się snucie planów na najbliższe miesiące. Spisując swoje cele, nie zapomnij o osobach, które wspierają Cię w drodze na szczyt. Jeśli wśród nich znajdują się dziadkowie, będziesz mieć doskonałą okazję, by okazać im wdzięczność. Wkrótce Dzień Babci i Dzień Dziadka – podaruj im wyjątkowe prezenty, a wraz z nimi wzruszające życzenia.

U dziadków najlepiej

Jedno z włoskich przysłów brzmi: „Jeśli nic nie idzie dobrze, zadzwoń do babci”. Coś w tym jest – babcia wielu osobom jawi się jako mądry człowiek, który ma mnóstwo sprawdzonych i praktycznych porad na każde zmartwienie. Jeśli i Ty często zwierzasz się seniorce, szukając pocieszenia, spraw jej wyjątkowe podziękowanie za to, że zawsze przyjmuje Cię z otwartymi ramionami.

Na Dzień Babci podaruj ukochanej seniorce fotoalbum, w którym zamieścisz mnóstwo rodzinnych zdjęć. Taki prezent będzie miał jeszcze większą wartość, gdy na jednej ze stron napiszesz osobistą dedykację. Moją propozycją są poniższe wiersze:

  1. Los ręką do darów szczodrą niech szczęścia da Ci kwiat za Twoje trudy i dobroć, którymi rozjaśniasz świat.

  2. Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi, bo gdy kładzie nas do łóżka, potem mamy piękne sny. Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad. Babcia bardzo jest kochana, więc niech żyje z dwieście lat.

20230105130223_2.webp

Łączone życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci obchodzony jest w Polsce 21 stycznia, natomiast dziadek świętuje dzień później. Nie każdy ma sposobność składać dziadkom osobne wizyty, dlatego powszechną praktyką jest wręczanie wspólnego prezentu i składanie łączonych życzeń. Na tę okazję proponuję stylową fotoksiążkę, pełną cennych wspomnień dla obojga seniorów. Aby fotoksiążka dla babci i dziadka sprawdziła się w roli pięknego prezentu, nie zapomnij umieścić w niej wyjątkowych życzeń. Poniżej kolejne propozycje dla dziadków:

  1. „To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”. – Rudolph Giuliani

  2. Wychowali swoje dzieci, a czas leci, leci, leci... Dzisiaj na pociechę mają wnuki, które ich kochają.

Krótkie życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Nic tak nie wzrusza drugiej osoby, jak podarunek przygotowany ze starannością i od serca. Jeśli do dziś robisz dziadkom laurki, na pewno znasz wartość ręcznej roboty. A gdyby tak uprościć sobie pracę i nadal cieszyć się wyjątkowym efektem? Mój pomysł na prezent dla babci i dziadka to personalizowany fotokubek, na którym znajdą się krótkie, lecz chwytające za serce zdania. Przedstawiam propozycje na wzruszające życzenia na Dzień Babci i Dziadka:

  1. Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce.
  2. Babcia jest trochę rodzicielką, nauczycielką i najlepszą przyjaciółką.

Dzień Babci i Dzień Dziadka – jak to się zaczęło?

Każde święto ma swoje pochodzenie. Ciekawostką jest, że tradycja obchodzenia Dnia Dziadka zrodziła się 15 lat później po ogłoszeniu 21 stycznia Dniem Babci. Wszystko miało miejsce w 1964 roku, kiedy na łamach czasopisma „Kobieta i życie” pojawiła się propozycja uhonorowania wszystkich seniorek specjalnym świętem. Pomysł szybko się przyjął i został rozpowszechniony, uznając Dzień Babci wydarzeniem obchodzonym 21 stycznia. Tego dnia wszyscy wnuczkowie i wnuczęta składają ukochanym seniorkom najpiękniejsze życzenia.

Minęło kilkanaście lat, gdy pojawił się pomysł celebrowania także Dnia Dziadka. Choć może wydawać się to zaskakujące, początkowo ustalono datę na 30 maja, co nie spotkało się z aprobatą. W zaistniałej sytuacji ustalono, że Dzień Dziadka należy świętować 22 stycznia, zaraz po Dniu Babci.

Rymowanki dla dziadków

Styczniowe święto dziadków jest zdecydowanie jednym z ulubionych przez wszystkie dzieci. W przedszkolach i szkołach trwają gorączkowe przygotowania do przedstawień, w trakcie których maluchy z wypiekami na twarzy recytują najpiękniejsze życzenia dla babci i dziadka. Poznaj najciekawsze z nich i zaskocz seniorów oryginalną rymowanką:

  1. Żyj nam Babciu lat ze 200, boś najlepsza w całym mieście! Gdy za bardzo rozrabiamy, pod Twe skrzydła uciekamy. Ty nas zawsze wytłumaczysz, wszystkie błędy nam wybaczysz. Bądź więc zdrowa, uśmiechnięta tego życzą Ci wnuczęta!

  2. Krótki mój wierszyk i mowa krótka, bo jestem dziadku bardzo malutka. Kiedy urosnę, dziadku jedyny, będę Ci życzyć przez dwie godziny. A teraz tylko te słówka powiem, niech Bóg dziadziunia obdarzy zdrowiem, niech dziadzio drogi żyje wiek cały i wciąż pamięta o wnusi małej.

20230105130223_3.webp

Laurka pełna wspomnień – pomysł na prezent DIY

Każdy ma swój własny sposób na świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Jedni zdecydują się na prezenty ze sklepowych półek, inni postawią na rękodzieło. Ręcznie przygotowane przedmioty sprawiają mnóstwo radości, bo są wyrazem szczerej wdzięczności i miłości. Jeśli chcesz podarować seniorom wyjątkowy prezent, narysuj im laurkę, w której znajdą się piękne życzenia na Dzień Babci i Dziadka.

W sieci znajdziesz mnóstwo pomysłów na niecodzienną laurkę. Wybierz kartkę kaskadową, exploding box lub kartkę z shakerem, w której wesoło będą połyskiwać i brzęczeć kolorowe cekiny za plastikową szybką. Wnętrze laurki poświęć na wyjątkową treść. Na jednej ze stron możesz zamieścić wzruszające zdjęcie, przedstawiające Ciebie oraz Twoich dziadków. To będzie piękna pamiątka, idealna na styczniowe święto. Jeśli nie masz pomysłu na życzenia, rozważ poniższą propozycję:

  1. Jak można zdobyć zdolność, by w trudnych chwilach nieść pociechę? Jak można, powiedz Babciu, stać się jak Ty, cudownym człowiekiem? Dziadku drogi, Dziadku miły, cóż Ci wnuczę Twoje powie? Niech Ci Pan Bóg mnoży siły Niech Ci dobre daje zdrowie.

Ładne życzenia dla babci i dziadka

Czasem trudno wyrazić wszystko w kilku wersach, ale można to zrobić w wyjątkowy sposób. Moją ostatnią propozycją jest fragment wiersza Wandy Chotomskiej, którego treść skrywa prawdziwą miłość:

  1. U dziadków jest słodko, świat pachnie szarlotką. No, proszę, zjedz jeszcze ździebełko i głowa do góry! Odpędzę te chmury i niebo odkurzę miotełką.

Który z cytatów przypadł Ci najbardziej do gustu? Koniecznie wykorzystaj wszystkie podczas celebrowania Dnia Babci i Dziadka, doradzam!

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: