Triki i porady

Jak zebrać zdjęcia od wielu osób? Oto prosty sposób!

25.04.2024 • Przeczytasz w 5 min.

Współtworzenie wspomnień to piękna rzecz. Kiedy jesteś duszą towarzystwa lub czujesz się w większym gronie jak ryba w wodzie, każda wspólna chwila wśród przyjaciół czy znajomych staje się wyjątkowa. Po części dlatego, że każdy zapamiętuje ją na swój sposób – nie tylko w głowie, ale i w galerii telefonu. Jak zebrać zdjęcia od kilku osób, by stworzyć z nich jedną pamiątkę?

Autorska praca zbiorowa

Lubisz kolekcjonować wspomnienia? Składać dziesiątki zdjęć w jedno dzieło, by pochylać się nad nimi podczas jesiennych wieczorów? W ciągu roku jest wiele okazji do utrwalania w obiektywie ładnych celów. Część z nich to praca zbiorowa, której efektem jest jeden obiekt widziany z wielu perspektyw. To na przykład wakacje ze znajomymi, rodzinne uroczystości, w których niemal każdy utrwala chwile telefonem, a także szkolne wydarzenia, które gromadzą tłumy rodziców. Co zrobić, żeby przesłać zdjęcia w jedno miejsce od kilku osób? Mam na to świetny patent!

Wspólny projekt bez wysiłku

Wyobraź sobie, że jesteś osobą odpowiedzialną za stworzenie szkolnej fotoksiążki. To produkt, który często trafia do uczniów na koniec roku szkolnego jako podsumowanie uczniowskich dokonań. Wyznaczono właśnie Ciebie, bo świetnie radzisz sobie w sytuacjach, które wymagają złożonych działań. Czym najlepiej przesyłać zdjęcia? Odpowiedź znajdziesz w kreatorze Colorland, gdzie stworzysz wartościowe wspomnienia.

Zbieranie zdjęć wykonasz w TRZECH prostych krokach:

  1. Wybierz fotoksiążkę, określ format i zaznacz szablon, który będzie tłem dla fotograficznej historii. Kliknij przycisk Projektuj, a przeniesiesz się do kreatora, w którym uwiecznisz najpiękniejsze wspomnienia.
  2. W menu po lewej stronie kliknij Zdjęcia, a następnie określ źródło – w Twoim przypadku będzie to Inne urządzenie.
  3. Wyświetli Ci się okienko zawierające kod QR oraz link. Możesz je przesłać komunikatorem do rodziców innych dzieci z klasy. Ci natomiast, korzystając z telefonu lub laptopa, mogą dodawać fotki, które utrwalili w trakcie roku szkolnego. Wszystkie załączone zdjęcia zobaczysz w panelu projektowania.

20240425112742_2.webp

Czy to nie jest świetny pomysł na tworzenie szkolnych pamiątek? Szybko i bez zbędnych kombinacji, a co najważniejsze – masz wszystko w jednym miejscu. O tę wygodę właśnie chodziło. Teraz projektowanie fotoksiążek jest jeszcze przyjemniejsze, bo możesz dzielić się wspomnieniami z innymi.

Na tej samej zasadzie można stworzyć fotoksiążkę o dowolnej tematyce. Zdjęcia z Bożego Narodzenia, wczasów czy rodzinnego spaceru będą jeszcze ciekawsze, gdy zestawisz kadry od kilku autorów.

Jak wysyłać zdjęcia, by nie straciły na jakości?

Z doświadczenia mogę się podzielić opinią, która uchroni Cię przed kilkoma błędami. Już dawno zauważyłem, że zdjęcia, które wysyłam i odbieram od bliskich oraz przyjaciół nie zawsze są doskonałej jakości. Co jest tego przyczyną? Problem dotyczy głównie fotek przesyłanych za pośrednictwem popularnych komunikatorów.

Messenger czy WhatsApp to niezwykle popularne aplikacje, z których każdego dnia korzysta setki tysięcy osób. Wyobraź sobie miliony przesyłanych zdjęć, tekstów i linków. Właściciele komunikatorów wprowadzili więc ograniczenia, które mają usprawnić przesył plików. Niestety na niekorzyść fotek. Maksymalny rozmiar zdjęcia, jaki można przesłać, to 4 mpix (czyli rozdzielczość 2048 x 2048). Każde zdjęcie, które przewyższa tę wartość, będzie automatycznie przycięte do formatu docelowego. Stąd w przesyłanych fotkach niższa jakość, której rezultatem są rozmazane kadry.

Jak wysyłać komuś zdjęcia?

Przy tak dużej liczbie przesyłanych zdjęć kompresja jest nieunikniona. Oszczędność transmisji danych także jest zrozumiała, biorąc pod uwagę miliony użytkowników. Jak więc przesyłać zdjęcia, aby nie traciły na jakości?

Najlepszą z metod jest przesyłanie fotek na skrzynkę mailową odbiorcy lub stworzenie miejsca w chmurze, gdzie będzie można dzielić się plikami w niezmiennej jakości. Zapomnij o pobieraniu kadrów z social mediów i komunikatorów – nawet pomimo zapewnień o zwiększeniu możliwości przesyłu jakość zdjęć wciąż nie będzie na zadowalającym poziomie. Jeśli chcesz przesłać komuś więcej zdjęć, spakuj je WinRAR’em lub podobnym programem, a następnie prześlij na maila, zabezpieczając hasłem. Słowo-klucz najlepiej wysyłać osobnym mailem lub SMS-em.

20240425112742_4.webp

Poczuj radość tworzenia

Jeśli już masz wszystkie fotki w jednym miejscu, możesz zabrać się do pracy i stworzyć z nich oryginalny projekt. Co tym razem chcesz utrwalić w fotoksiążce? Swoją pasję? Urodziny dziecka? A może masz zamiar zaprojektować podziękowanie na koniec przedszkola? Jeśli szukasz inspiracji, skorzystaj z podpowiedzi znajdujących się w tym wpisie. Dziecięce wspomnienia to najlepsza forma podziękowania dla pań z przedszkola!

Od teraz nie będziesz traktować szkolnych projektów jak obowiązku. Tworzenie opowieści ze zdjęć będzie prawdziwą frajdą! To miłe uczucie, kiedy przeglądasz fotki, na których ktoś utrwalił Twoją pociechę z innej perspektywy. Właśnie po to wprowadzono w Colorland opcję przesyłu zdjęć od wielu osób – by podziwiać i wybierać najlepsze kadry, a następnie utworzyć z nich wartościową pamiątkę.

Fotoksiążka na (przed)szkolny prezent

20240425112742_3.webp

Czy wiesz, dlaczego fotoksiążki są tak popularne w gronie uczniów i przedszkolaków? Dzieciaki wprost przepadają za wspomnieniami, bo ich pamięć jest o wiele krótsza niż u dorosłych. Powrót do wspomnień jest jak fascynująca podróż, która odświeża pamięć i dostarcza mnóstwo radości. A nie ma nic cenniejszego od dziecięcych uśmiechów!

Bez obaw zasugeruj zatem fotoksiążkę jako wartościowy prezent na zakończenie przedszkola czy upominek dla wychowawcy. W trakcie roku szkolnego zwykle jest mnóstwo wydarzeń, które scalają klasę w jedność. Będzie więc w czym wybierać! Rodzice chętnie utrwalają wizerunek swoich pociech, które z zaangażowaniem biorą udział w szkolnych festynach, zawodach, występach i wycieczkach. Utrwal najlepsze fotki w albumie, który można spersonalizować i wręczyć w formie wyjątkowej pamiątki.

Wykorzystaj możliwości cyfrowej technologii i zmobilizuj rodziców do wspólnej akcji. Efekty będą zdumiewające – fotoksiążka pełna zdjęć, które po latach wciąż będą wywoływać uśmiech.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: