Życzenia i cytaty

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka – pokaż, że kochasz

08.11.2019 • Przeczytasz w 3 min.

Ich obecność w naszym życiu to coś wyjątkowego. Babcie i Dziadkowie są dla nas oraz dla naszych dzieci niezwykle ważni. Szczególnie jeśli macie to szczęście, że widujecie ich często. Nie chodzi tu nawet o praktyczną pomoc, tysiące przysług i realne wsparcie, których udzielają na co dzień. Czasem nie wyobrażamy sobie bez nich życia… Bardziej znaczące – i to z pewnością potwierdzą osoby, których od Babć i Dziadków dzieli odległość uniemożliwiająca częste spotkania – jest jednak ich emocjonalne i duchowe wsparcie. Życzenia dla Babci i Dziadka oznaczają emocje, które usiłujemy ubrać w słowa i które nieraz więzną nam w gardle ze wzruszenia. Dzieci mają łatwiej – miłość do Babci i Dziadka okazują w spontaniczny i nieskrępowany sposób – przytulają, dają całusy, robią laurki, recytują wierszyki na Dzień Babci i Dziadka. Zdając sobie sprawę z nieuchronności przemijającego czasu celebrujmy każdą wspólnie spędzoną chwilę. Więź łącząca Babcie i Dziadków z ich wnukami wymaga szczególnej oprawy. W jaki sposób celebrować te okazje, co dołączyć do życzeń na Dzień Babci i Dziadka, aby zyskały one właściwy, należny im poziom? Przeczytajcie.

Laurki na życzenia dla dziadków

Prezent dla babci
Jako, że w Polsce oba święta następują dzień po dniu zdarza się, że wręczając prezenty robimy to niejako „hurtowo” - Babciom i Dziadkom równocześnie. O ile w kwestii wspólnych prezentów – szczególnie jeśli to fotokaladarze – które służą w równiej mierze obojgu - sprawa jest jasna, o tyle łączone życzenia na Dzień Babci i Dziadka wydają się jednak nieco w złym tonie. Postarajmy się o to, aby były osobiste – oddzielne dla Babci i Dziadka. Poprośmy dzieci o wykonanie laurek – to piękny zwyczaj, a dzieci uwielbiają je robić. Laurka z osobistymi dedykacjami dołączona do prezentu – tego właśnie potrzebujesz jeśli chcesz we właściwy sposób uczcić święto.

Kwiaty

Podobnie jak w przypadku łączonych życzeń na Dzień Babci i Dziadka sugerujemy, aby nie poprzestawać na jednym bukiecie. Należy wręczyć je tak, aby i Babcia i Dziadzio mogli się z nich cieszyć. Dobrym pomysłem jest dodanie spersonalizowanych dedykacji dla każdego z nich - życzenia dla Babci i Dziadka – dołączone do pięknych, świeżych kwiatów będą radować ich serca i oczy. Karteczka, na której umieścicie znalezione w internecie lub – co jeszcze lepsze – wymyślone osobiście wierszyki na Dzień Babci i Dziadka potwierdzą nasze zaangażowanie. Ważne jednak, aby oprócz kwiatów i laurek wręczyć coś, co będzie trwale wizualizować nasze uczucia. Mamy na to sprawdzony pomysł. Oto co warto dołączyć do kwiatów i życzeń….

Fotokalendarz z życzeniami na Dzień Babci i Dziadka – ze serce, od serca

Personalizowany prezent, gdzie na każdej z 12 kart kalendarza dla Babci i Dziadka będą zdjęcia ich ukochanych wnuków to osobisty i funkcjonalny prezent. Do zaprojektowania w kilka minut, ale jeśli poświęcicie nieco więcej czasu możecie stworzyć prawdziwą perełkę. Czy to nie dobry pomysł, aby na każdej z kart albo chociaż na okładce fotokalendarza umieścić życzenia dla dziadków? Będą mijać kolejne miesiące, a wraz ze zmianą karty w kalendarzu ujrzą światło dzienne nowe dedykacje - piękne i osobiste słowa. Wasze życzenia na dzień Babci i Dziadka będą z nimi cały rok.
Fotokalendarz dla dziadków

Justyna, Colorland

Udostępnij znajomym: